Кој е најдобриот напаѓачки тандем во моментов?

Статус
Затворена за нови мислења.

Bobi_kr_palanka

Dwayne The Flash Wade
Член од
26 јули 2008
Мислења
350
Поени од реакции
150
руни-бербатов-роналдо
а да не се случајно Ето-Анри-Меси, погледни колку голови имаат постигнато па спореди ги со руни-бербатов-роналдо и ќе видиш кој е најдобар тандем во моментот
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
биди малку објективен тоа се меси и ето:smir:
Објективен сум, ако ти мислиш дека најдобар напаѓачки тандем се Ето и Меси, јас мислам дека тоа се Ибра и Адри и точка.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Меси и Меси

Игуаин и Игуаин

Робен и Робен е исто добар “тандем“

:tv:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Објективен сум, ако ти мислиш дека најдобар напаѓачки тандем се Ето и Меси, јас мислам дека тоа се Ибра и Адри и точка.
Само шо Адриано има 3 гола дадено оваа сезона, тоа што даде гол со рака против Милан и што се туркаше како слон, не го праве најдобар.:toe:


Според мене најдобар тандем се:Ето и Меси!:star:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.074
Анри-Ето-Меси ЅВЕРОВИ
Без конкуренција Ето-Анри-Меси. Скренаа годинава од давање голови.
Во тим ... мора да се каже Анрии ето и меси ;)
ааа сефкупно ... дека тандем ... Анри и Трезеѓе во Репрезентацијата :helou:
руни-бербатов-роналдо
Kaká - Pato - Ronaldinho :smir:
Роналдињо-Пато-Кака:vozbud::vozbud::vozbud:
“Дуо Трио“ испадна работава :pos2:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Само шо Адриано има 3 гола дадено оваа сезона, тоа што даде гол со рака против Милан и што се туркаше како слон, не го праве најдобар.:toe:


Според мене најдобар тандем се:Ето и Меси!:star:
Сега за сега, и покрај суспензиите и големиот број натпревари каде што не играше Адриано има дадено 7 гола, заедно со Златан имаат дадено 24 гола и тоа ми е доста солидно мене.
Покрај головите се гледа и играта на тандемот, Интер не игра ептен офанзивна формација, отсекогаш целиот тим знаел да погодува, доказ за тоа е Матераци кој што пред две сезони даде дури 10 гола. Адриано да, се турка ко тенк, затоа го наби во ауспух вашиот Малдини во една акција.
Се на се, тоа е мое мислење, глајле ми е дали ти се свиѓа или не...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788
Сега за сега, и покрај суспензиите и големиот број натпревари каде што не играше Адриано има дадено 7 гола, заедно со Златан имаат дадено 24 гола и тоа ми е доста солидно мене.
Покрај головите се гледа и играта на тандемот, Интер не игра ептен офанзивна формација, отсекогаш целиот тим знаел да погодува, доказ за тоа е Матераци кој што пред две сезони даде дури 10 гола. Адриано да, се турка ко тенк, затоа го наби во ауспух вашиот Малдини во една акција.
Се на се, тоа е мое мислење, глајле ми е дали ти се свиѓа или не...
само ето има 21гол + меси 17гола па кога ќе собереш веќе двојно од ибра и адри(твоето мислење е од навивачки аспект)
како јас сега да кажам вучинич со 9 и тоти со 8 се најдобар тандем:toe:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ето има 26 гола во сите натпреварувања, 25 има Меси:smir:
Инаку да, сезонава тие двајца се најдобриот тандем, погодена им е формацијата, погоден им е тимот и даваат голови како луди :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
pa normalno deka sekoj ke si vika ze negoviot tim deka ima najdobri napagjaci,no ako gledame cisto fudbalski se znae deka se (eto messi anri) posto ovie 3ca imat dadeno povike golevi od celiot tim so ima dadeno na real man celzi milan ili inter i slicno
aj pozzz sega i gledajte barsa kako gi gaze svoite protivnici
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
само ето има 21гол + меси 17гола па кога ќе собереш веќе двојно од ибра и адри(твоето мислење е од навивачки аспект)
како јас сега да кажам вучинич со 9 и тоти со 8 се најдобар тандем:toe:
За моето мислење си одговарам лично јас, и истото го пишувам при здрава свест и здрав разум. Значи за мене најдобар тандем се Адриано и Ибра и крај. Кажав дека Интер игра колективна напаѓачка игра, и често се случува да даде дури и Бурдисо гол. Крај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom