Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

R

Roten 96

Гостин
Барам една песна инструменталка беше само прееска во 7 и 20 отприлика ја даваа на радио во комбе се возев и пишуваше JR MRD Skopje значи немаше пеење
 
Член од
6 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
6
Ако знае некој како се вика една песна која порано ја имаше и ја пееа едни црнци под дејство на марихуана.Песната беше еден вид како глупирање во пеењето ама имаше убава мелодија.
 
P

Patience

Гостин
Ако знае некој како се вика една песна која порано ја имаше и ја пееа едни црнци под дејство на марихуана.Песната беше еден вид како глупирање во пеењето ама имаше убава мелодија.
Оваа можеби?
https://youtu.be/WeYsTmIzjkw
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Сега на шител имаше една фарбано плава пејачка во црн фустан што првпат ја видов, не можев да ја препознаам која е
па ме интересира името
вака нешто и беше рефренот на песната
“колку сум подалеку од дома од куќата толку боже си го барам мојот стари крај“
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Постои цела верзија на интернет од песната на Влатко што е на рекламата за Кока Кола? На радио ја имам слушано ама на Јутјуб не можам да ја најдам.
 
P

poker12345

Гостин
Незнам каде ја слушнав и сега цело време ми е во главата а неможам да ја најдам..на почетокот почнува со рап па после женско пееше, кога беше рапот имаше нешто како (daddy where's mommy) а женското кога пееше (i, i, i never wanna.....) само тоа ми остана во главата а многу добра беше ај некој ако знајт
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
Незнам каде ја слушнав и сега цело време ми е во главата а неможам да ја најдам..на почетокот почнува со рап па после женско пееше, кога беше рапот имаше нешто како (daddy where's mommy) а женското кога пееше (i, i, i never wanna.....) само тоа ми остана во главата а многу добра беше ај некој ако знајт
 
P

poker12345

Гостин
Незнам каде ја слушнав и сега цело време ми е во главата а неможам да ја најдам..на почетокот почнува со рап па после женско пееше, кога беше рапот имаше нешто како (daddy where's mommy) а женското кога пееше (i, i, i never wanna.....) само тоа ми остана во главата а многу добра беше ај некој ако знајт
Некој?
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Се работи за Disco hit најверојатно од 90-тите, за време на тајм аут ја пуштаат на Светското првенство во ракомет - Франција (2017). Многу е добра не можам никако да ја најдам.[DOUBLEPOST=1486220274][/DOUBLEPOST]
Се работи за Disco hit најверојатно од 90-тите, за време на тајм аут ја пуштаат на Светското првенство во ракомет - Франција (2017). Многу е добра не можам никако да ја најдам.
Поточно на видеово https://www.youtube.com/watch?v=EGS4tBLbK8U (1:37:00) ја има на кратко песната.
 
Последно уредено:

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Слушав вчера на радио песна, македонска, женски вокал, пееше за Адријан.
Нешто како: тој неен звук, Адријан.

Дали некој има идеја кој е вокалот??
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Песнава беше power play на некое од радијата, една интересна труба во позадина а рефрено нешо mi amor, tiempo такви глупости. Песната е на англиски освен рефрено на шпански
 

Kajgana Shop

На врв Bottom