Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Леле слушнав една песна на радио и имам запишано во мобилен само I svako tvoe volim te vrijedi manje nego zrna prasine не сум ни сигурен дали е 100 % така ако некој ја има нека ми ја прати многу ми пријаше на уши песнава.......ја слушав во кола и немав време ни да снимам ни ништо а дека немав антена ставено ни RDS-от не покажуваше добро.......................плиззззззз:vozbud:
 
Член од
4 август 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
На таа мисли.
Ја имаат преработен Џенерис,нешто срања а У. Тапа ми е.

Не е преработена од Generis, туку таа зафрканција постои 10 години...само на свирките на Generis луѓето така ја пеат
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Не е преработена од Generis, туку таа зафрканција постои 10 години...само на свирките на Generis луѓето така ја пеат
не мислев на буквална преработка,мислев текстот само сменет=)
иначе незнаев дека е сменет текстот одамна,мислев овие нешо праеле.
ипак не ми се свиѓа
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Незнам како се вика една песна... која се вртеше на Операција Триумф, на шпицата од шоуто... не е Love Generation туку една друга. Дали беше од Abba или од друг е незнам.
Ако се сети некој нека пише.
мислиш за Funky Town?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Eдна песна, на радио се врти, нешто, that's my name, my name, my name..................... после има дел takes you higher


EDIT ја најдов која е, Akcent - That's my name
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Значи барам едно песниче преѓе на телма т.е на онаа емисијата незадолжително мислам дека се викаше...

Хаус е :toe:

некој?
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Ај Ако ја има некој нека ми ја прати на пп :smir:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Вакаааа има една песна ја слушав на 103-ка,нешо као хаус транс е,и има еден дечко стенка цело време,нешо као уууу јеаа,уууу,јеаа и после вика baby turn the lights down,и пак стенка.Ако некој ја знае нека праќа,ја утепав барајќи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.532
Денес у '' Броз '' слушнав едно песниче ( први пут у живот ), мелодијата во позадина оди и во песнана на Слаткар, Остај ме да пишувам .

Еве го фраерот


Мелодијата на почеток, ме интересира оргиналната песна . :wink:
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Како се вика таа песната во рекламата на сител со тоа Матрикс и тие другите филмови?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
дај некој знае ли песната на антена 5 шо беше минатата недела паувер плеј како се вика?? ај ве молам ако ја знаете кажете ми оти се дупнав од барање и никако да ја најдам
инаце вака неш одеше рефренот:

whetever u may go whetever u may say whetever u may do Im still with u
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
ауу многу луда трака
"хит д друм" се вика ќе ти ја пуштам на ПП не е нешто добар квалитет ама јбг нема боље
 

Kajgana Shop

На врв Bottom