Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

H

-HRO

Гостин
Барам една стара трака....4 години и уште неможам да ја најдам...
Ако некој знае и може да ми ја најде тракава, ќе му бидам многу благодарен :D
 

Attachments

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Барам една стара трака....4 години и уште неможам да ја најдам...
Ако некој знае и може да ми ја најде тракава, ќе му бидам многу благодарен :D
steve stubbs come with me
liam nelson limits
preku shazam mi gi dava ovie dve..i verojatno pesnata e nekoj svoj remix od nekoj dj sto uste gi nema objaveno svoite traki i nema ni da gi objavi
 
H

-HRO

Гостин
steve stubbs come with me
liam nelson limits
preku shazam mi gi dava ovie dve..i verojatno pesnata e nekoj svoj remix od nekoj dj sto uste gi nema objaveno svoite traki i nema ni da gi objavi
Хммм чудно многу...
Многу е стара тракава, и се рокаше порано по скопскиве клубови (ама мноогу одамна)...
Чудно што за оваа од Лиам Нелсон не ми дава резултати....а таа горе од Стив Стабс не ми дава да ја преслушам пошто се плаќа :D
Сепак фала друже што се обиде да ми помогнеш, ај може некој друг ќе ја познае :D
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Пријателчиња, ми влезе една песна во глава, ја слушнав пред некој ден и баш си реков ај ќе го запамтам рефренот, и кога ќе стигнам дома ќе ја најдам, ама заборавив. -.-
И сега не ми текнува ни на рефренот.
Иначе песната мислам дека е понова, за денсање е, ја пуштаат по клубови, дискотеки, сегде каде што има забава.
Ја пее женска, барем рефренот го пее женско тоа знам, и де нешто со Heart, ама никако да ми текне како беше.

Знам дека е малце, но би можел ли некој да ми помогне, би му бил благодарен.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
За ова ми треба некој роден од пред 90тите.
Песната е од Влатко стефановски, ја даваа уз шпицата на една политичка програма на МТВ, “Без наслов но со повод“ беше многу слична на „Учи ме мајко карај ме“
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Најновиот powerplay на антена да не го знае некој?
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Почетокот со виолината на првите триесет секунди е е дел од некоја друга хаус штознам ти јас трака ама после забегвит една женска со невиден глас и пропратено со виолина, ако ја препознајте некој ке ви бидам многу благодарна се отепав од барање. :D
Значи од почеток таа , а не тие мексиканците ко кучиња што лаат одпосле .)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom