Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
песнава на радио неколкупати ја имам слушнато ... едно делче вака има

маријана и росана, игор џамбо и ...

инаку песнава е демек за македонскиве артисти!
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Знае ли некој која е песнава - лириката е нешто "Try to catch you out of my mind". Најверојатно има грешка во тектот пошто на гугл ништо не се појавува :(
 

gospel&Diabolical Divine

емоционално мртов
Член од
18 јануари 2011
Мислења
83
Поени од реакции
201
1. Насловот на песнава кој е?
2. Имаше сличен ваков ремикс со девојка пееше нешо мај џримс трннн ... ?
*Ако ја пронајде некој има:
На секој пост од мене лајк;
Адреса, кај сака да му дадам 1 000 денари;
Бакса пиво Туборг и гратис бакса вива тетрапак вино;
Сериозен сум и ве молам за помош, 3 години ја барам песнава, коа бев на одмор во Турција ја слушнав и од тогаш се мачам.
:(

ХЕЛП!
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
1. Насловот на песнава кој е?
2. Имаше сличен ваков ремикс со девојка пееше нешо мај џримс трннн ... ?
*Ако ја пронајде некој има:
На секој пост од мене лајк;
Адреса, кај сака да му дадам 1 000 денари;
Бакса пиво Туборг и гратис бакса вива тетрапак вино;
Сериозен сум и ве молам за помош, 3 години ја барам песнава, коа бев на одмор во Турција ја слушнав и од тогаш се мачам.
:(

ХЕЛП!
Ех пријателе ме намучи поштено, другпат немој вака. :D
Само за твои очи (и уши се разбира) еве ти ја песничката. :vozbud:
 

gospel&Diabolical Divine

емоционално мртов
Член од
18 јануари 2011
Мислења
83
Поени од реакции
201
Ех пријателе ме намучи поштено, другпат немој вака. :D
Само за твои очи (и уши се разбира) еве ти ја песничката. :vozbud:
евејааааааааааааааааааа... давај адреса, додека почнујем да мавам лајкови!!!
:drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk::drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk: :drk: :drk::drk::drk:
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
песнава на радио неколкупати ја имам слушнато ... едно делче вака има

маријана и росана, игор џамбо и ...

инаку песнава е демек за македонскиве артисти!
аман бе не слушате радио :eek: ?
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Спотот е со еден висок човек со бушава коса, пробаваат да снимат спот па го тргаат и доаѓа еден друг наместо него да пее. Има и неколку девојки во позадина.
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Ако знае некој наслов од една песна на Грамофонџие, се врти на Антена5 еве веќе недела-две ..
оди нешто као.. "I'm from Bosnia take me to America.." , "One daaaay when you..." ..благодарам :свиркам:
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Ако знае некој наслов од една песна на Грамофонџие, се врти на Антена5 еве веќе недела-две ..
оди нешто као.. "I'm from Bosnia take me to America.." , "One daaaay when you..." ..благодарам :свиркам:
Оваа?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Не ме интересира насловот на песнта ме интересира КАДЕ ја имаше песнава.Пред некоја беше многу популарна,ама да ме убиеш не ми текнува.Ај хелп :D
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Барам детска песна во која се пее за Зајко кога купил машина за правење сокчиња:)
имаше и дел од песната :
везден зајко јадел зелка и морковчиња
сега зајко среќен пие само сокчиња
Ако некој може да ми каже дали ја има на „youtube“ Или пак ако ја има некој да ми ја прати
Однапред ви благодарам (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom