Кој(а) си пак ти сега...!?

Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Се будите сабајле, отварате очи онака мамурни... и гледате до вас непозната фаца! Се обидувате да се сетите шо сте правеле минатата ноќ, ама не оди...

Ви се случило ли? Не? Како сте реагирале? И како би реагирале, ако ви се случи?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не ми се случило ни да се чудам ни да ми се чудат ... а воопшто му се случило некому? Ајде колега, ајде чекам ... :pos:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Мене да - некни... Нема потреба да раскажувам - раскажав во друга тема :wink:

Нејсе, се важи ако после 5 минути се сетам кој е? :raz: :pos:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
divine напиша:
Не ми се случило ни да се чудам ни да ми се чудат ... а воопшто му се случило некому? Ајде колега, ајде чекам ... :pos:
За малку, после една журка во „Бетон“. Не знам како, ама ми се уврте во главата дека типката има плава коса... Сабајлето се будам и гледам жар црвена коса послана до мене.. Малку ми се потсекоа нозете, ама кога и го видов лицето ми текна.

Инаку не ми се случило така скроз да не знам со кој сум. Фала богу, барем досега... :wink:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Не ми се случило, а ако ми се случи некогаш (не дај Боже) ќе ме фати паника, сигурно. :)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
da.............
prv pat bese kako da kazam,mislevme nema da ni e od potreba da gubeme cabe vreme za bla,bla jas toj a ja ovoj.....:raz: ...koga se razbudivme slicno...pak imavme po vazna rabota.....i taka ostana na imeto bejb
vtor pat koga mi se sluci vakvo neso se budev i gleam do mene gola zenska,taka ne bas moj tip ama stvarno taka kao da kazam imase dve ogromni argumenti,da ne kazez ne.......dodeka da se svestiam primetiv deka izglea ne se pleskase so mene tuku so nasiot peac so spiese odma do nea a on bese gol a ja so bokseri,znaci mislam deka e taka..............:icon_conf :icon_conf :icon_conf :icon_conf
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Не ми се случило, а не ни сакам.
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
spooky напиша:
За малку, после една журка во „Бетон“. Не знам како, ама ми се уврте во главата дека типката има плава коса... :wink:
Izvini, druze, ama malo pojasnenie od tvoja strana.
Spomnuvas zurka vo Beton. Dali stanuva zbor za istiot Beton na koj mislam jas. Karsi malata crkvicka vo Kapistec, svoevremeno eden od najinteresnite rabotnicko-studentski domovi, sega tamu ima privatni apartmani?
Zasto, ako e taka, tamu imam pominato dosta golem del od moite studii vo Skopje :) I, da, bese premnogu interesno.

Pa, spooky ?!?
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Апсољутно.

Бааги интересно местенце своевремено, поготово коа ќе ти успее да избркаш тројца цимери од собата :) :)
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Tamu bev smesten kako brucos, i ostanav uste, stanav kako inventar, total septemvri 1992- juni 1995. Posle toa odev na "gosti".
Mnogu interesno mesto, me vrzuvaat premnogu interesni spomeni od tamu. Baska tamu ja zapoznav i segasnata mi sopruga.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
На темата:
Јебига, се дешава, низ Југославија, да бе, толку сум стар и одртаен, последна генерација што отиде на пат низ Југославија бев, в хотел Игман се разбудив, не до некоја во кревет, ама до некоја во када??? Беше, потоа дознав, од Црна Гора, ученичка, која исто таска тргнала од школо низ Југославија, ама обратна маршрута и ние нешто као common party нправивме со нив. како и пто се десило ја да заглавам во када со неа, не знам и не се сеќавам до ден денешен, ама сепак, убаво сеќавање бидејќи испаднав најфраер од сите у генреција кои тргнаа на патот, пошто само ајс имав со мене вечерта и утрото разбудено покрај цура која не беше од наше школо.
Гарфилд фраер!!
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ми се има случено, се будам сабајлето и гледам се непознато околу мене... навикнат сум дома да се будам и кучето да ме лиже, и се будам гледам труп до мене се чудам од каде па сега ова?! и кога гледам девојка ми била ама бев у некоја комотозна состојба што ни самиот незнаев што праам, како се викам... ми требаа 4-5 минути додека да сфатам што се случуваше.

Тоа беше првиот пат кога спиевме заедно :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Колку и да сум испила претходната вечер, нема шанси да не се сеќавам што се случувало. А не сум била со некој што воопшто не го познавам за да се чудам кој е и како сме стигнале до таму.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...neveruem u pijanstvo do bezsvest...da ne se sekaam do tolku sto sum prael...neznam zasto ama nemozam do tolku da se nachukam...odsekogash sum se chudel kako moze da ne se sekava nekoj na pola den ako bil pijan...neznam...a sum slushnal za vakvi deshavanja...deka pred da se legne so nekoja se pishue imeto nejzino na parche hartija za sabajle da ne bide bruka...:pos2:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па не ми се случило и нема да ми се случи пошто знам што правами со кого си идам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom