Која смена сте во училиште?

Која смена сте во училиште?

  • Прва смена

    Гласови: 28 20,4%
  • Втора смена

    Гласови: 10 7,3%
  • Наизменично (И прва, и втора)

    Гласови: 99 72,3%

  • Вкупно гласачи
    137
Статус
Затворена за нови мислења.

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.961
2 недели прва 2 втора и стварно е тапа,за мене боље е прва :P
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
И прва и втора.
Денес бев втора, ама од 3 ипол цело школо се собра во салата по физичко и на прилично мал телевизор го гледавме првото полувреме од Македонија-Русија, а потоа си отидовме дома да догледаме. :tv:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.503
Поени од реакции
5.484
Еден месец идем прва од 7:15, а друг месец идем трета од 15:40.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Се мењаме на месец време. Моментално сум од 13.00 (сеа по ново, бевме од 13.15) Искрено многу е подобро кога сум прва, во 12ипол - 1 сум слободен, а и немам проблем со ставањето сабајле, во животот немам задоцнето на први час :):nesum:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Се мењаме на месец, останатите денови од Јануари и цел Февруари сум од 13 и 15
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
i jas sum dve nedeli prva dve neli vtora, i mislam deka vtora e definitivno podobra, ali posto ne e fer samo nie da odime vtora smena a drugite da odat samo prva dobro e napraveno dve neli prva pa dve nedeli vtora :vozbud:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
И прва и втора смена се менуваме на две недели.Мене искрено повеќе ми одговара кога сум прва смена.Точно ќе се помачам малце дур станам,ама после цел ден е пред мене.Имам време и за спиење,учење,кафе,мсн .. што ли уште не.А кога сум втора смена..е тогаш за ништо немам време.Ама во секој случај се е до навика:helou:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Во гимназијава во Охрид 2 недели сме прва смена 2 недели втора.Најубо ми е така.Предност на прва смена е шо после цел ден си слободен.Предност на втора смена што не мора да стануваш од 7.Баш ми одговара вака што на две недели се менуваме:wink:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Цела година 1-ва смена у п.м.
:salut:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Во гимназијава во Охрид 2 недели сме прва смена 2 недели втора.Најубо ми е така.Предност на прва смена е шо после цел ден си слободен.Предност на втора смена што не мора да стануваш од 7.Баш ми одговара вака што на две недели се менуваме:wink:
Пошо во исто училиште учиме, да не го препшвам истово...А за втора смена мислам дек немат баш и некоја предност пошо секако станвам рано да учам или сум на математика, а ко ќе се вратам навечер во 8 нишо друго освен кревет не глеам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom