Која радио станица најМНОГУ ја слушате?

Омилено радио

  • Канал 77

    Гласови: 4 1,3%
  • Антена 5

    Гласови: 173 57,3%
  • Радио 2

    Гласови: 7 2,3%
  • Друго (Наведи)

    Гласови: 118 39,1%

  • Вкупно гласачи
    302
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Od Makedonskive najmnogu gi slusam Radio Ros i Fortuna, a od tukasnive The Wiz i Kiss FM. Ali retko slusam radio, samo koga sum u kola, i togas samo ako mi se zdosadile site cd-a pa mi treba odmor od istite pesni.
 

Security

Мрчатор со причина
Член од
24 февруари 2005
Мислења
8
Поени од реакции
0
Од нашите најчесто Антена5, многу поретко City, а најголемиот дел од денот го поминувам со AH.FM дефинитвно најдоброто Trance Radio на планетава
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.681
Поени од реакции
11.054
Дома слабо, во кола понекогаш, Club fm најчесто, другиве поима неам кај се што се, a Антена ми е мфф :pos:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
fortuna i jazz fm.........ama ne se zadrzuvam striktno na edna stanica, menjam pa ako mi se pogodi pesnata ostavam dodeka ne dojde druga dobra pesna.........
 
Член од
19 февруари 2008
Мислења
103
Поени од реакции
1
antena 5, aj ve molam nekoj neka mi objasni kako da go slusam preku internet fala odnapred
 

mz.LoVeLy

patience...
Член од
16 февруари 2008
Мислења
158
Поени од реакции
5
Антена 5, многу ретко Метрополис
 

FoxXy Iv=)

Time passes..
Член од
10 мај 2008
Мислења
79
Поени од реакции
2
Sity или Metropolis,може некогаш и Fortuna
Antenna 5 пуштаат некогаш добра музика-ама не можам да ги поднесам водителите,ме нервираат :)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Антена 5. :pipi:

И Форутна понекогаш, ама нож ми иде да си тргнам од "Кунем се у љубаааааааааааааааааав, бла бла бла, и шта ти са мном фалииииииии, бла бла бла, нек сто пут сам мушкарааааац, на женској страни ја увек сам..."... Полнење со глупост добивам, инстантно. Eбем ти стиховите, кој ти ги пиша, кој те запусти. Парите да ти вратат.

Кај ми е бе самоубиственото смајли кога ми треба...
 
П

Паган-др

Гостин
Антена 5 Најмногу ми се свиѓа онака се издвојува од сите...
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
порано слушав антена до душа и сеа слушам чат пат али мн етапа зашто даваат 1 пеана па 5 мин реклами па пак 2 пени па пак 5 мин реклам.Сеа слушам најчесто city radio и радио 2 топ се и двете нема збор
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Definitivno Antenna5 on the air everywhere :) edni od retkite koi znaat sto rabotata lugjeto i da ne pustaat muzika samo da zboruvaat ke go razveselat covek. The besttt
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Најмногу Antenna 5 и ClubFM ( Преостанати: PROTON FM (new york) Live TUNEL IN FM Live) и др. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom