Која музика е најслушана во светот?

Eve nekolku stilovi sho mislam deka treba da bidat edni od najslushanite

  • House

    Гласови: 17 6,4%
  • Pop

    Гласови: 32 12,1%
  • Hip-Hop & RNB

    Гласови: 47 17,8%
  • Techno

    Гласови: 13 4,9%
  • Trance

    Гласови: 11 4,2%
  • Retro

    Гласови: 3 1,1%
  • Rock

    Гласови: 110 41,7%
  • Metal

    Гласови: 31 11,7%

  • Вкупно гласачи
    264

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
11.084
Трансоваќи :pos:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
тешко е да се определи зависи од чоекот на пример некој слуша trance и според него најслушана е trance, ама сепак ако се прашувам јас би рекла дека тоа е техно, добри техно журки има насекаде на светот...
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Овде на балканов.. турбо фолк за жал..

А у свет.. Мислам дека рок...
Хм..повеќе од мислам :)
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
тешко е да се определи зависи од чоекот на пример некој слуша trance и според него најслушана е trance, ама сепак ако се прашувам јас би рекла дека тоа е техно, добри техно журки има насекаде на светот...
da ima zurki kolku sakas segde vo svetot i od sekoj vid ne samo od elektronska muzika, ama nemozes da kazes deka zaradi toa taa muzika e najslusana... ti ja sakas taa muzika i gi sledis site nastani sto se povrzani so taa muzika ama ne znaci deka drugoto ne e na isto nivo ili podobro...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Рок е најслшана музика во светот.Се знае тоа.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
според мене најмногу низ свет се слуша транс и рок :helou:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Во последно време се повеќе се слуша техно и хаус и тоа од некои позерчиња кои слушнале дека е тоа КУЛ (го мразам зборов) и дека е ИН (и овој го мразам) па затоа идат и на такви журки и по такви места. Кога ги гледам ми се бега од тие места.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Во последно време се повеќе се слуша техно и хаус и тоа од некои позерчиња кои слушнале дека е тоа КУЛ (го мразам зборов) и дека е ИН (и овој го мразам) па затоа идат и на такви журки и по такви места. Кога ги гледам ми се бега од тие места.
ne samo za elektronska muzika za site vidovi ima nekoj takvi sto vrska nemaat od toa so go slusaaat ama sakaat da se pravat deka se KUL so vikas ti... podobro da bidat pomalce a da bidat vistinski da go svakjaat toa so go slusaat otkolku da bidat mnogu i da poziraat :D
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
... podobro da bidat pomalce a da bidat vistinski da go svakjaat toa so go slusaat otkolku da bidat mnogu i da poziraat :D
Токму тоа сакав да го кажам. Во потполност си во право :)
Инаку најискрено во државава најмногу позери има во електронската музка (мое мислење).
 
Член од
4 април 2008
Мислења
251
Поени од реакции
15
Во последно време се повеќе се слуша техно и хаус и тоа од некои позерчиња кои слушнале дека е тоа КУЛ (го мразам зборов) и дека е ИН (и овој го мразам) па затоа идат и на такви журки и по такви места. Кога ги гледам ми се бега од тие места.
A jas gi mrazam i boldiranite :pos2:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
A jas gi mrazam i boldiranite :pos2:
Не те прашавме дали ги мразиш. Прашањето на темата е кратко и јасно: Која музика е најслушана на светот?. Ако немаш нешто паметно да кажеш иди у играчница.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom