Која е таа професија што носи плата од 100 000 евра?

Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Генерален директор на најмоќната фирма во светот можеби?
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Генерален директор на најмоќната фирма во светот можеби?
Да стануваше збор за најмоќната фирма ВО СВЕТОТ немаше да го поставам прашањево,станува збор за македонец кој пријавил приход во Македонија!! Читај линк
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Да стануваше збор за најмоќната фирма ВО СВЕТОТ немаше да го поставам прашањево,станува збор за македонец кој пријавил приход во Македонија!! Читај линк
Па нејќе да ми отвори претпоставив дека е само скопјанец, не и дека работи во Македонија
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Абе што се трескате од земја! Овие пари се пријавени леглано, како може политичар или шверцер. Бог да чува, најверојатно се работи во областа на фармација.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да е некој македонски политичар, рекетар и што не, нема да пријави толкава плата. Ќе префрла пари на швајцарска сметка.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Абе луѓе, шо се ветреете јас не знам, има што зимаат и повеќе, оние менаџерине во големите фирми, тие не зимаат пари на сметка туку во плико, па одо види колку пари зимал,зимаат не се секирајте, ако сите викаат ваква ни е државава плати многу мали, работа немало, има има....
 
P

Princ

Гостин
Абе што се трескате од земја! Овие пари се пријавени леглано, како може политичар или шверцер. Бог да чува, најверојатно се работи во областа на фармација.
И јас претпоставив фармација... Накај некои транзициски тајкуни ми оди умот...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Па сигурно станува збор за некој покрупен бизнисмен/олигарх ........... секако дека не станува збор за некој политичар ........ политичарите се обични мивки во споредба со олигарсите ............. мислам дека станува збор за директорот на Алкалоид или пак за некој друг газда на некоја од по профитабилните фирми .......... Минчо-Макстил ....... или кој ку* ти ги знае, а искрено и не ме ни интересира ......... со здравје нека си ги троши парите кој и да е ............... народецот битно е ’’задоволен’’ и со месечна плата од неколку илјадарчиња(денари секако) :X3:
 
М

Мартин`

Гостин
Фармација, нафта или директор со одговорна функција за цела компанија од овие големиве ..праша како им се исплаќа па од манаџер до манаџер има разлика, едниот може да зима 10.000 евра плата ама да прави профит 10 милиона евра да речеме а другиот кој зима 100.000 може стварно е способен па прави и 100 милиона во истата работа, па сега види ти како им се исплаќа да добива толкава плата :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Абе луѓе, шо се ветреете јас не знам, има што зимаат и повеќе, оние менаџерине во големите фирми, тие не зимаат пари на сметка туку во плико, па одо види колку пари зимал,зимаат не се секирајте, ако сите викаат ваква ни е државава плати многу мали, работа немало, има има....
Па види реално да збориме пола Скопје вози скапи салонски џипови како и скапи лимузини ............ така да да има многумина што тепаат бајаги големи плати ............. но па кога ќе се погледне и другата страна/половина од приказната(you know what i mean) ......... :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom