Која е најдолгата тура што сте ја извозеле на точак?

Дискусија во форумот 'Велосипедизам' започната од Мистичен, 17 јуни 2018.

 1. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.054
  Допаѓања:
  875
  Пред неколку недели, ја пробив бариерата од 100 километри. Од Скопје до Сушица пред Свети Николе и назад до Скопје.

  6D060DD1-9748-4070-83AA-D95FB81C9330.jpeg

  Колку е вашиот личен рекорд во еден ден?
   
  На OceaN, Acohipmk, xope и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.478
  Допаѓања:
  737
  Јас со МТВ имам извозено толку, а да имав Роуд ... 100ка мин :) Поздрав добра тура.
   
 3. teneke

  teneke

  Член од:
  13 јули 2006
  Мислења:
  5.620
  Допаѓања:
  2.641
  Скромно спрема ова само 20км
   
 4. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.322
  Допаѓања:
  33.434
  30-ка удрив синоќа на MTB.
   
  На Ryan Giggs му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Martinmkd

  Martinmkd Roadie

  Член од:
  20 мај 2009
  Мислења:
  273
  Допаѓања:
  382
  139км пред 4 години, кога бев помлад и позелен. Скопје-Гостивар-Скопје, не бев ни блиску до спремен за турата.

  Од тогаш до денес не сум извозил ништо над 90 километри.
   
  На Acohipmk, RebelMk и Мистичен им се допаѓа ова.
 6. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  20.696
  Допаѓања:
  30.815
  Цел ден сам на гости и возење од Крањ - Јесенице - Блед - Крањ 90км  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На Acohipmk и Мистичен им се допаѓа ова.
 7. Ryan Giggs

  Ryan Giggs tearing you apart since 1991

  Член од:
  27 мај 2009
  Мислења:
  8.941
  Допаѓања:
  11.941
  Скопје-Лешок-Скопје некаде околу 100км со МБТ точаче, односно една од турите што ги организира Лазе (Пробајк)
   
  На Staeseng и Мистичен им се допаѓа ова.
 8. Dovahkin

  Dovahkin

  Член од:
  19 март 2013
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  113
  236 km
   
  На Acohipmk, Martinmkd и RebelMk им се допаѓа ова.
 9. Sasa Ilic

  Sasa Ilic

  Член од:
  24 август 2016
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  1.566
  50 км бидејќи возам стар точак
   
 10. Miss.Independent

  Miss.Independent Me,Myself & I

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  954
  Допаѓања:
  2.377
  25км од кои 10км ридски терен со точак од '91 со тенки гуми.
  Ова пред година ипол, сега дефинитивно можам повеќе со истиот точак :D
   
  На Acohipmk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rocker05

  Rocker05

  Член од:
  7 јуни 2013
  Мислења:
  112
  Допаѓања:
  67
  Скопје - Велес - Скопје, 111 км со ЕМТ. На Merida Big 9 20MD.
  Ги извозев угорниците без проблем, ама на крај на враќање кон Скопје забегав малку, пробував да ги стигнам тие со road-bikes пред нас (и тоа на рамно...). Кога стигнавме до Автокоманда едвај имав сила да се однесам дома. Евентуално кога стигнав дома одма соблакање, јадење и директива во кревет и од 6 до 11 саат една убава дремка.
   
  Acohipmk, Sasa Ilic, Ilumious и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  462
  55км со МТB пред 3години,по асвалтиран ридско/планински пат ,барем 2 пати во викенд возам по 20км мин.
   
 13. palpem

  palpem

  Член од:
  9 јуни 2008
  Мислења:
  1.292
  Допаѓања:
  643
  140, MTB
  Скопје - Прохор Пчински - Скопје
   
  На Астера му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.046
  Допаѓања:
  13.432
  30км со очај од точак и желба за истражување. :)
   
  На Sasa Ilic му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Gandradelic

  Gandradelic Banderash

  Член од:
  31 март 2014
  Мислења:
  1.218
  Допаѓања:
  722
  Okolu 30 km ... so ne mnogu funkcionalen tochak.
   
  На Sasa Ilic му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: