Кошаркарски онлајн менаџер

V

Viktoranius

Гостин
Еваа, јас денеска занесен од еуфоријата во Струмица и заборавив да си проверам што сум направил со Борец. Еве сега одам да видам !
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Епа си го тепал Борец, сега еуфоријата може да спласне, концентрирај се на Струмица... Ама во Чаразај.
 
V

Viktoranius

Гостин
Да да сега видов сум го тепал Борец, сега сум 5 место белким ќе се изборам за бараж !
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Тесно е виктораниус.Мислам дека можеш да се избориш за бараж ама ако ти се падне некој јак е тогаш ќе го наебеш.Ама сепак не се откажувај може се да се случи.Јас за малце ќе дожвеев пораз.Ајде нека дојде вторник па да го решам креатив за да бидам конечно прв по 3 кола.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Епа преку бараж тешко дека некој ќе дојде во прва лига, затоа што јаки екипи ќе им се паднат.
 

drag43_sexy

вауууУ!
Член од
3 октомври 2007
Мислења
1.349
Поени од реакции
2
Леле ама владеам еј идам во подобра лига дефинитли :)
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Jas sreken ke sum ako igram baraz za opstanok vo prva liga.
Red Devil daj ne se otkazuvaj imas uste sansi.
 
V

Viktoranius

Гостин
А на пример по завршувањето на сезоната, колку време се чека за да се одигра бараж натпреварот ?

Ако имам пари ќе се засилам за баражот.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Одма се игра баражот.Ако во сабота завршува сезоната во вторник се игераат.Па во случај да влезеш во бараж и дај боже тешко да ќе се засилиш.Прво за тоа место се добиваат пари ама после баражот па така да тешко засилувања.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Полека и до бараж стигнавте, има уште многу за играње.

Абе мислам да правам целосна реконструкција на тимчево...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Да ти кажам право и мене ми е во план тоа ама на крај од сезона само да се напунам пари.Ми треба едно крило и едн ѕве центари уште по нешто.А ти ред девил шо му фали на твојот тим.Ако тие тоа во план да сум на твое место би го праел на крај од сезона пошто ако штедиш цела сезона во суперлига е тогаш ќе си бил гејтс.:vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Мојата победа над КК Борац се должи на тоа што му е повреден главниот играч кој има 50.000 индекс, и затоа беше многу ослабен и го победив.

Денес играм со КК Тиквеш, очекувам тесен резултат, само незнам дали ќе биде во негова или моја корист.

Иначе да се пофалам тимскиот дух ми се качи едно ниво нагоре, и сега наместо катастрофален ми е сиромашен хаха !
Финансиите во клубот конечно веќе можат да одат во плус, така да сега имам околу 350.000 евра во буџетот.

Со денешна победа мислам дека ќе си го зацврстам местото во топ 5, бидејки потоа веќе ми следат лесни утакмици, освен таа со Креатив.

Поздрав до сите, и со среќа во денешното 10 коло !
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Уште ова ми фалеше.
Дури сега видов дека најдобриот играч, Тони Едишар ми се повредил, а најважниот ми е одамна повреден.
Епа сега не знам стварно што да правам, а не ни наместив постава.

Втора лига, чекај ме...

Едит: Абе како е повреден, а игра? Повреден на 6 дена, а игра? Денеска приметив дека е повреден, изгледа голем баг во играва. Значи во текот на утакмицава ќе се повреди.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Izgubiv na kraj 56-63.So ogled na razlikata vo kvalitet ne e los rezultatot.Me raduva skokot vo mojata ekipa samo moram nekako da namalam brojot na greskite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom