Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.725
Поени од реакции
35.009
Предлог меѓу редови :facepalm::D
...пропаганда бате, така се започнува, давајќи примери на некој таму рандом као демек примил 87 дози и ништо не му било ем имунитет ,,бетон,,, па ќе го сфатев добронамерно, ако паралелно ќе дадеше и спротивен пример на применети три дози на антиковид вакцина, па сјебување на вродениот бетон имунитет, а вака од ова страна така се чита,
...ок, ако ти е директен предлог уште полошо, секогаш прво лично се применува , па потоа може да се даде општи предлог, да држи сериозноста.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.366
...пропаганда бате, така се започнува, давајќи примери на некој таму рандом као демек примил 87 дози и ништо не му било ем имунитет ,,бетон,,, па ќе го сфатев добронамерно, ако паралелно ќе дадеше и спротивен пример на применети три дози на антиковид вакцина, па сјебување на вродениот бетон имунитет, а вака од ова страна така се чита,
...ок, ако ти е директен предлог уште полошо, секогаш прво лично се применува , па потоа може да се даде општи предлог, да држи сериозноста.
Не. Ама па и не знаеш да сетиш иронија (имунитет бетон).
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.879
И во Словенија имаше сличен случај. Наркоман бил. Го заболе него за имунитетот. Верувам дека и ова е слично
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.631
Поени од реакции
8.521
Ја почнав и у маркет без маска да влегувам, последно место остана каде ми бараат маска уште хахах. Ајде лето иде, Д3 фул ќе биде...млад кромид, лук, салати...гравче на тавче и имунитетот ќе биде армиран бетон. Баталете џанк фуд и не се сликајте со прасиња веќе!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.725
Поени од реакции
35.009
Не. Ама па и не знаеш да сетиш иронија (имунитет бетон).
... јас зрно од ориз под пола метро душек чувствувам, а не нешто друго, иронијата ќе ја назначиш со наводници или нешто слично да се примети, инаку тоа е твој израз на многу постови што не се пишани воопшто со иронија, така да тоа е само еден неуспешен обид за дезертирање од ставот што си го постирал сосема без иронија, но има напредување дека можеби ја согледуваш грешката на твојот став, па сега ете јас сум крива дека не препознавам твоето иронично пишување, нека биде така јас не препознав иронија!
Ја почнав и у маркет без маска да влегувам, последно место остана каде ми бараат маска уште хахах. Ајде лето иде, Д3 фул ќе биде...млад кромид, лук, салати...гравче на тавче и имунитетот ќе биде армиран бетон. Баталете џанк фуд и не се сликајте со прасиња веќе!
depositphotos_104320784-stock-photo-girl-eating-burger-with-pig.jpg
:D
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.194
Поени од реакции
18.007
Уште прекрасни идеи од Кина за справување со Ковид. Бил Гејтс мислам дека живо ја следи ситуацијата за да се корегира следниот пат.

Shanghai separates COVID-positive children from parents in virus fight

 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.366
Тенеке кажав ја допрва Кина ќе има проблеми. Омикрон се шири многу брзо и со оглед што во големите градови луѓето се тесно еден со друг ќе има скок на бројки и со поблага верзија сериозни бројки. А одбиваат западни вакцини кои барем ќе ја намалеше бројката на тешко заболени. Епа сега нека гледаат. Од човечки аспект жално за луѓето со кои репресалии се соочуват од друга страна нека го почуствиваат нивниот вирус.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
1.731
Уште прекрасни идеи од Кина за справување со Ковид. Бил Гејтс мислам дека живо ја следи ситуацијата за да се корегира следниот пат.

Shanghai separates COVID-positive children from parents in virus fight

Тенеке кажав ја допрва Кина ќе има проблеми. Омикрон се шири многу брзо и со оглед што во големите градови луѓето се тесно еден со друг ќе има скок на бројки и со поблага верзија сериозни бројки. А одбиваат западни вакцини кои барем ќе ја намалеше бројката на тешко заболени. Епа сега нека гледаат. Од човечки аспект жално за луѓето со кои репресалии се соочуват од друга страна нека го почуствиваат нивниот вирус.
Овие се болни ама ментално болни.

Вака некој да ми го оддели детето од мене насила, не би се мислел да ги најдам и сите еден по еден да ги требам.
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
Здраво, треба да се вакцинирам во најбрзо време (заради сертификат),но моментално примам amoxicillin.Дали и колку време да почекам откако ќе прекинам да ги пијам?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.366
Овие се болни ама ментално болни.

Вака некој да ми го оддели детето од мене насила, не би се мислел да ги најдам и сите еден по еден да ги требам.
Су кажал ја има само едно нешто полошо да си под руска или американска хегемонија а тоа е да си под кинеска. Се величат дека им даваат контра на САД ама никој не осетил како е да си под нивно влијание.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.995
Поени од реакции
14.807
Тенеке кажав ја допрва Кина ќе има проблеми. Омикрон се шири многу брзо и со оглед што во големите градови луѓето се тесно еден со друг ќе има скок на бројки и со поблага верзија сериозни бројки. А одбиваат западни вакцини кои барем ќе ја намалеше бројката на тешко заболени. Епа сега нека гледаат. Од човечки аспект жално за луѓето со кои репресалии се соочуват од друга страна нека го почуствиваат нивниот вирус.
бројките кажуваат дека единствен спас од ова е масовно заразување...вакцините само ги ублажуваат ефектите од болеста. Омикронов е добра шанса да се добие колективен имунитет, бидејќи смртноста е доста ниска(прв пат од појавувањето на вирусот, смртноста падна испод 4000 дневно)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.725
Поени од реакции
35.009
... во ЕУ веќе почна да се потенцира сезонскиот грип и многу пријавени случаеви, дали тоа коронавирусот се ,,претвори" во сезонски вирус или не ќе видиме, но има разлика во толкувањето и тоа ме радува дека нешто се промени.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.194
Поени од реакции
18.007
Кина стегна јак карантин на Шангај, сличен на тој во Вухан.

Тоа значи дека потрошувачката на нафта во Кина ќе опадни, би требало и цените на нафтата со тоа да паднат.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.995
Поени од реакции
14.807
Мислам дека грешат кинезиве....секој мора да го прележи вирусов , најмалку еднаш. Не можат вечно да живеат во стаклено звоно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom