Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
7 септември 2016
Мислења
16.961
Поени од реакции
30.487
Kulmulacija na mnogu raboti. Post-covid i seuste aktiven covid, golem gripoven bran, stara populacija. Retko koj sega prima uste buster vakcini taka da ... Bi bilo interesno da vidime starosni informacii od pocinatite.
...каде беше „гриповниот бран“ уназад три години, па наеднаш годинава се појави?
... пишуваш, „стара популација“, тоа толку млади и во зрело доба испоумреа „ненајдено“, стара популација демек!
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.758
Поени од реакции
20.425
...каде беше „гриповниот бран“ уназад три години, па наеднаш годинава се појави?
... пишуваш, „стара популација“, тоа толку млади и во зрело доба испоумреа „ненајдено“, стара популација демек!
Пишав веќе ме мрзи сто пати истото пак.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.961
Поени од реакции
30.487
Пишав веќе ме мрзи сто пати истото пак.
... можеби сега си напишал, ама тогаш во тоа време, пред две години све беше коронавирус, како причина така и последица, така и фаталноста, сега наеднаш се спомнува грипот, тогаш не те мрзеше да пишуваш „коронавирус“ ваква, таква варијанта.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.758
Поени од реакции
20.425
... можеби сега си напишал, ама тогаш во тоа време, пред две години све беше коронавирус, како причина така и последица, така и фаталноста, сега наеднаш се спомнува грипот, тогаш не те мрзеше да пишуваш „коронавирус“ ваква, таква варијанта.
Истото и тогаш и сега пишував.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.088
Поени од реакции
6.359
Се повеќе заразени од фолијата, рамноземјаши се множат


Џабе е сега. Одсекогаш возрасните се жртвувале за децата, а од 2020 па навака, ги жртвуваме децата за возрасните. Како успеваме све обратно да правиме, а се сметаме за интелигентни, бем ли му матер :toe:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
14.663
Поени од реакции
17.507
Море шо прај ова пост ковид во САД и тоа најмногу погодени биле младите оти не носеле доволно маски. Сега имале 'spike' на срцеви удари.
Интересно нема зголемна смртност меѓу младите во Бугарија од срцеви заболувања.

 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
762
Поени од реакции
1.697
Море шо прај ова пост ковид во САД и тоа најмногу погодени биле младите оти не носеле доволно маски. Сега имале 'spike' на срцеви удари.
Интересно нема зголемна смртност меѓу младите во Бугарија од срцеви заболувања.

Зошто да има во Бугариjа кога вакцинираните беа околу 18% од кои еден дел од тие "вакцинирани" беа со лажен сертификат, а другиот дел само стари луѓе? :)
Бугарите за оваа ситуациjа целосно ги подржувам.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.407
Поени од реакции
32.413
тоа докажува дека не е од вакцините него нешто друго. Не можеш со 18% вакцинирани да имаш 30% покачување на срцеви удари у цела држава.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
762
Поени од реакции
1.697
тоа докажува дека не е од вакцините него нешто друго. Не можеш со 18% вакцинирани да имаш 30% покачување на срцеви удари у цела држава.
А каде ти виде дека имало 30% покачување во Бугариjа? Аj гледаj го видеото повторно.
Бугарите имаат 0% покачување на срцеви удари каj младите.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.407
Поени од реакции
32.413
А каде ти виде дека имало 30% покачување во Бугариjа? Аj гледаj го видеото повторно.
ја мислев за бугарија зборите. Моја грешка. И тенеќе, го напишал мислењето ко со нозе, прво збори за америка, после од никаде за бугарија спомнува. Каква врска има бугарија со целата работа и од каде па он знае колку и како има срцево болни во бугарија
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
14.663
Поени од реакции
17.507
Мајка на мало дете треба да оди за затвор поради прекршување на полициски час во пандемијата

26 годишната Катарина Ѓорѓевиќ го прекршила полицискиот час со нејзини пријатели кои оделе во домот. Но, пред почетокот на полицискиот час им се дупнала гумата на автомобилот и добиле казна: две илјди евра казна или три месеци казна затвор.

 
Член од
13 јули 2006
Мислења
14.663
Поени од реакции
17.507
The Florida Department of Health conducted a self-control case series, looking at the risk of mortality following the COVID shots. And what they found was that there is an 84% increase in the relative incidence of heart-related death in males 18 to 39 within 28 days after the shots.

Consequently, Florida Surgeon General Dr. Joseph Ladapo now actively recommends against the shots for men between the ages of 18 and 39 and anyone under the age of 18.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom