Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.128
Поени од реакции
19.872
Ова се случува во ветената земја Аустрелија? Во истава што викаше дека мед и млеко тече до вчера?
Uste tece :pos:

Ti pishaa pogore $3000 mesecno da si sedat doma, ama dosadno im e na nekoj... Jebi ga, mozat i sakaat poveke...
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.120
Поени од реакции
5.667
НИКОЈ НЕМА ДА ТИ ГЛЕДА 50 МИНУТНО ВИДЕО НА РУСКИ БЕЗ ПРЕВОД!!!! :boksix:
Не е тачно, само јас го изгледав два пути. Вечер и со децата ќе седнам фамилијарно да го изгледаме.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.332
Поени од реакции
28.891
Отиде човештвото во аут. Ова веќе ги преоѓа сите нормални граници.

"Словенија воведе ковид сертификат за работа (и од дома), за одење во трговски центри, здравствени установи, јавен превоз, освен за студентите, како и за различните услужни дејности и јавни институции." + и за гориво да си наполниш!
Уште малку со сертификат и за одење по :гомце:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
6.542
Отиде човештвото во аут. Ова веќе ги преоѓа сите нормални граници.

"Словенија воведе ковид сертификат за работа (и од дома), за одење во трговски центри, здравствени установи, јавен превоз, освен за студентите, како и за различните услужни дејности и јавни институции." + и за гориво да си наполниш!
Уште малку со сертификат и за одење по :гомце:
Човек - фолијаш би рекол гледате не е за вакцината, туку за воспоставување на контрола врз народот е.

И би му се смееле. Ама како тргнало, не треба ич да се смееме.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.051
Поени од реакции
74.567
Ова се случува во ветената земја Аустрелија? Во истава што викаше дека мед и млеко тече до вчера?
Споредбено со нашава дистопија, Австралија е мед и млеко, буквално.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
16.935
Поени од реакции
8.856
Отиде човештвото во аут. Ова веќе ги преоѓа сите нормални граници.

"Словенија воведе ковид сертификат за работа (и од дома), за одење во трговски центри, здравствени установи, јавен превоз, освен за студентите, како и за различните услужни дејности и јавни институции." + и за гориво да си наполниш!
Уште малку со сертификат и за одење по :гомце:
Одамна го потврдивме тоа дека се врши злосторство врз човештвото.
Точка.
Ниту една држава не го средува здравството, не се припрема за познатите најавени бранови и соеви..ама битно фармација работи турбо.
Друго се е исто....робство врз човекот се прави.....
Ако имаш фајзер можеш да патуваш низ светот, ако имаш кинеска вакцина, ќе си дремеш само у своја држава..ако немаш никаква вакцина, ќе седиш дома у самица и ќе чекаш некој да ти донесе храна или ќе умреш без воздух и сонце.
Хорор.
Луѓе умираат од други болести оти креветите во болниците мора да бидат празни и да примаат исклучиво ковид болни.
Мизеријаааааааааа
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.200
Поени од реакции
32.048
,,...Ако вработените кои работат од дома немаат ковид-потврда, мора да се тестираат со брз антигенски тест за самотестирање најмалку еднаш неделно, а потоа на работодавецот мора да му испратат потврда на која се наоѓа датумот на тестирањето, резултатот од тестот и потпис. Трошоците за тестирањето ги сноси работодавецот...,,
(y)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.364
Поени од реакции
6.675
Затоа таа другата тема Корона, во форумот Здравје, ептен корисни информации.
Договоривте ли бар некаков протокол во таа тема за професионалци, договоривте ли бар нешто, сепак 43% смртност, а се работи за учени здравствени професионалци, не се вајда надри лекари
 
Член од
13 април 2021
Мислења
2.537
Поени од реакции
8.898
Lol just do what the government tells you to do
амм ... коа веќе инсинуираш некаква поделба.
Ние проваксерите не се вакцинираме заради владата бе Дарлинг. :(
Вие антиваксерите имате меѓу вас такви кои се вакцинираат заради владините мерки. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom