Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Кои црни научни студии лажов еден. Постираш алтмедиуми или даваш официјални податоци од прошла година и пробуваш да ги шитнеш ко релевантни за оваа година.

Нешто разочаран у системот у СДС и сеа Тенеќе јакиот ќе иде контра системот. Иди бојкотирај попис форумски бате геле и не замарај.
Конформизмот го прават сендвичите, а јас не сум еден од нив.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Па да, имаше еден куп луѓе, дремеа дома и од балкон пребројуваа кој седнал на кафе. И полудуваа како смеело тоа.

Во Шведска се напреден народ, никого не го боли кур да изиграва редар, сите одат на кафе и не се замараат за глупости.
Да, да нема проблем, затоа недела комшиите на другарот му стегнаа пријава оти беа собрани пред зграда неколку души ;)
Барем кај нас не стигнаа до тој степен да се пријавуваат едни со други.
Автоматски споено мислење:

најјако беше кога истиве антивакцери кукаа немало вакцини пролетоска, сега за 360 степени
Тие не се антиваксери тие се партиски ботови, најлоша категорија.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.159
Поени од реакции
25.650
Да, да нема проблем, затоа недела комшиите на другарот му стегнаа пријава оти беа собрани пред зграда неколку души ;)
Моменталната ситуација во Шведска делува како воопшто да не постои корона вирус, не ни се спомнува таа тема повеќе.
:confused: :confused: :confused: :confused:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
најјако беше кога истиве антивакцери кукаа немало вакцини пролетоска, сега за 360 степени
Најјако е тоа што некои луѓе не учат од своите грешки. :rolleyes:
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Конформизмот го прават сендвичите, а јас не сум еден од нив.
Проблем е кога незнаеш да расудиш што треба а што не, па идеш контра на све макар свое сопствено здравје само за да не те покаже некој со прст ааа еве го овој КОНФОРМИСТ!
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Проблем е кога незнаеш да расудиш што треба а што не, па идеш контра на све макар свое сопствено здравје само за да не те покаже некој со прст ааа еве го овој КОНФОРМИСТ!
Абе малце ми е и мерак што СДСМ сега ги натера сите исто како ДПМНЕ на времето, па мораат по секоја цена да го бранат режимот.

Мислам се гледа наеднаш еден куп пријатели што си ги мислел дека имаат интегритет ќе ти стегнат турски документ за вакцинација од 1903 година.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.490
И јас имам севкупно пријавено 4-5 мислења за 8 години! Не Игорче, туку Тролче и уште неколкумина тука, на дневна база и доста импулсивно, пријавуваат мислења. Знам, немаат аргументи, па мораат да бараат модераторска помош во форма на бришење онтопик мислења.
Ја имам пријавено повеќе од 8 мислења во еден месец, ама не во недостаток на аргументи туку поради недостаток на бонтон при дискусија кај пријавените членови.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.159
Поени од реакции
25.650
Ја имам пријавено повеќе од 8 мислења во еден месец, ама не во недостаток на аргументи туку поради недостаток на бонтон при дискусија кај пријавените членови.
Аргументи >>>>>>> бонтон
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Шо напрај бе другар,ја отепа наместо.И не и текнува сеуште :pos:
Еве не можам да се соберам сеуште од шо ме отепа, ми се стреси дури долната.
Види вака јас многу добро си ги памтам мислењата ако членот над мене пробва да ме пецка одоколу за нешто шо го имам пишано на темата на почеток на пандемијата.
Јас како и илјадници други живи суштества признавам дека бев исплашена од вирусот на почетокот.
Зошто, затоа што претходно не сум искусила во мојот живот нешто слично, имам дома постари родители, мали деца, и член во семејството со уништен имунитет.
Не се срамам да кажам, да испаничена бев, да за некои работи не испаднав во право.

Јас сум 32 годишна жена 46 килограми и за мене не е чудно, ај ќе речиш, ама пак некој ВОЛ од 120 кила жива мера, да ми изиграва тука некој МАЖ а во душата е најголема ПИЧКА ( да ми простат вистинските пички тука)
Да се чука по гради како тој не се плаши, короната него ништо не му можи а при мало течење на нос трча одма кај матичната, испотресен целиот.
90 % сте сите тука такви, "МАЖИЊА"
Такви не можат да ме отепат, такви можат само да ми се фатат, дури ни то!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
90 % сте сите тука такви, "МАЖИЊА"
Такви не можат да ме отепат, такви можат само да ми се фатат, дури ни то!
А што е со нас...останатите 10%!? :pipi:

Кај мене има еден интересен феномен каде уште од дете ми збореа за смртта. "Ако не јадеш, ќе умреш!" или "Дали кога ќе умрам ти ќе плачеш?". Ненормална жена. "Јас кога ќе умрам.." и е цел живот, односно откако знам за себе. Така со дете не се зборува. Па се сеќавам, во прво одделение, работевме со пластелин. Сите прават куќи, природа, животни, а јас гробот на баба ми! Одма јас и мајка ми кај психологот.

Не знам, немаше страв кај домашните. Никаков. Се боцнаа и сега имаме поредовни собиранки. Ама и комунистичка школа, секоја мерка доследно ја почитуваа, па дури и кога имаше забрана за излегување од дома, ни во двор не излегуваа! :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
1. Мене ме интересира само моето здравје, не ни може да ме интересира туѓото здравје, а уште помалку па јас да влијаам на туѓото здравје. Секој треба да сисе е одговорен за себе. Е сега вие снегулките што сакате институциите да се грижат за вас, тоа си е ваш проблем.

2. Ако знаеш дека мерките финансиски не афектираат (мене лично не), вајда знаеш дека финансиски проблеми = на влошено здравје кај луѓето. Овие финансиски проблеми како и мерките (маски, затворен) го влошуваат здравјето на цела популација, за разлика од Бетмен, кој влијае само на мал % од популацијата.
Тебе ова не те интересира, значи тебе па уште помалку те боли стојко за здравјето на целата популација. Ти како фанатичен верник, спремен си, бараш и сакаш да се уништи целата популација.

Ти кажав, ти си имаш проблеми некои, кои ги проектираш врз другите, вајда да ти олесни. Има лек царе, само треба да пробаш од фолијата.
бафра, ја не проектирам ништо, не шерувам глупави факти и студии од разно разни фолијаши. Вие проектирате и моите одговори се една реакција на вашите будалаштини. :)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.267
бафра, ја не проектирам ништо, не шерувам глупави факти и студии од разно разни фолијаши. Вие проектирате и моите одговори се една реакција на вашите будалаштини. :)
Факти се факти, дал се глупи или не и како ќе ги обработиш, тоа зависи од тој што треба да извлече заклучок. Секој со својот капацитет.

Можам да приметам има напредок кај тебе, одамна не си напишал, чипови и 5џи (y)
Секој почеток е тежок, но тука сме ние да ти помогнеме. Фолијата е јака и заразна работа, нема шала со неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom