Коронавирус - психичка пандемија

Raziel

Модератор
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.564
Поени од реакции
6.506
А кој дел е теорија на заговор, биди прецизен ... или нешто лично ти смета :toe:
Напишав претходно, за да се намали паниката, а со тоа ќе се помогне и кај стравот, јас споделувам БРОЈКИ и СТАТИСТИКИ со кои укажувам дека ништо не е поразлично од 2019 и дека народ нема што да се плаши дека ако случајно му најдат (со тие погрешните тестови) корона дека по автоматизам ќе умре.
И ти немаш евиденција, не си прецизен и не ги знаеш бројките. Го имаш истото оружје со соговорниците, а на интернет има секакви глупости. Твојата, во случајов, е најголема, во ситуација во која светот е на пауза и секоја сфера, од медицина до политика, не се согласува со твоите „грешни тестови“ и „исто е како секоја година“ констатации. Ако сакаш реплицирај ми, испукај се и толку, оди продолжи во Економија, Политика...
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
1.065
Поени од реакции
977

Еве можеби објаснувањето на професионално лице ќе даде тежина на моите претходни тврдења. Доволно е до 11мин да се погледа па народ да се опушти.

И ти немаш евиденција, не си прецизен и не ги знаеш бројките.
Ај може не си видел од брзање со закани, ама бидејќи тврдиш дека ширам теории на заговор без да кажеш на што конкрентно:Да кажував дека е производ од 5г или во лабараторија дека е произведен ќе те разберев.
Добро дојдовме во ерата на Сталин е работава. Земи бичкијата и слободно сечи, т.е. банирај, твое право и на колешката.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.572
Поени од реакции
4.999
Совети и поддршка од професионалци, но капирам дека темава е направена со цел за евтина забава во изнудување на контроверзни реакции. Сепак, за оние неденгубците и сериозно загрижените од ситуацијава, повторно контакт-телефониве:

89546751_2338390193134667_8161881907714326528_n.jpg
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
6.830
Поени од реакции
3.960
Мене ме фати психичка корона:vozbud:
Го слушам Оливер С.како радосно објавува за почетокот на преговори за влез во ЕУ(можеби и јас ќе се радував да не беше оваа пандемија), ги слушам сите пресови, верглање едно те исто...па аман бе луѓе, знам дека сте и вие под стрес, уморни сте и напнати оти цел товар е врз ваша глава, ама дајте бе еднаш кажите КОГА, КАДЕ, ќе го направите тој карантин, оти итно ни е потребен, бројкава расте на заболени, медицинскиот персонал е разочаран, бараат маски ко муви без глави на работа, немаат соодветна заштита, се караат една со друга што се даваат скришно...абе мизерија, м и з е р и ј а.......

Сите го фалат Филипче...абе за што го фалите...одите во болницине да видите ште е средено и дали воопшто е средено нешто...муви без глава сите.....Чекаат јајцето да им дојде на газот, ама касно ќе биде....
Пукнав навистина од гледање на несовесност и недисциплина...но овојпат ги гледам младиве кои пред зграда денес сакале кошарка на снег да играат
:mad:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.461
Поени од реакции
9.402
... ај не се нервирај ќе ја активираат A1 Арена ( екс Спортски центар „Борис Трајковски“) следната недела ќе редат кревети...завршува инкубација на околку 700 потенцијални инфицирани со коронавирус помножи со членовите на семејство, зошто биди сигурна дека сите седеле заедно дома нема да собере ниту хотели, ниту бутур... следна недела ќе биде тестирањето! :semolam:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
6.830
Поени од реакции
3.960
Еве, трета жртва а бројот на заболени се искачи на 177:(:place:

Ма и камен ке го фати паника а не пак мене...ова многу месеци и месеци ќе се тегне:place::place: страв ми е навистина:(
 

Don Huan

We are Borg
Член од
12 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
183
Еве, трета жртва а бројот на заболени се искачи на 177:(:place:

Ма и камен ке го фати паника а не пак мене...ова многу месеци и месеци ќе се тегне:place::place: страв ми е навистина:(
A za promena da batalis vesti i da gledas malku filmovi, serii, muzika!
 

Don Huan

We are Borg
Член од
12 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
183
Гледам, ама поминува текстот со најновите известувања :(
Jas ne pratam veke nisto i nemam nikakva panika. Nemav ni na pocetok. Si ja koristam situacijata konecno da odmoram i da ziveam.
Bez razlika sto treba da bidam doma, pak znam i doma da ziveam i da pravam raboti koi gi sakam.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
6.830
Поени од реакции
3.960
Jas ne pratam veke nisto i nemam nikakva panika. Nemav ni na pocetok. Si ja koristam situacijata konecno da odmoram i da ziveam.
Bez razlika sto treba da bidam doma, pak znam i doma da ziveam i da pravam raboti koi gi sakam.
А до кога ќе издржиш така да се правиш дека не те тангира судбинава на човештвото?
Колку има починато лица од овој вирус, ајде ќе кажеш медицински гледано не е толку страшно, но психичката, социолошката, економската состојба, што иднина не оекува???
 

Don Huan

We are Borg
Член од
12 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
183
А до кога ќе издржиш така да се правиш дека не те тангира судбинава на човештвото?
Колку има починато лица од овој вирус, ајде ќе кажеш медицински гледано не е толку страшно, но психичката, социолошката, економската состојба, што иднина не оекува???
Covestvoto samo sebe ne go tangira svojata sudbina. Zaslepeno e. Da e trezveno nema da ima vakva svetska panika.
Pobitno e kolku lica pocinuvaat od glad dnevno na sekoi 5 sekundi. Kolku od rak, kolku od soobrakjaki itn. Srekja vo nesrekja ovoj period ke se namalat soobrkjajkite!
 
На врв Bottom