Корисниците на MaxTV ќе можат истовремено да следат по 4 натпревари од ЛШ

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Само за тековната сезона, ќе бидат достапни вкупно 210 натпревари од двете клупски натпреварувања, Лигата на шампионите и Лигата на Европа, паралелно ќе можат да се гледаат до четири натпревари.

Настаните од најбогатото клупско натпреварување ќе биде достапно во пакетото Макс Спорт плус за цена од 199 денари, а секој меч поединечно ќе биде достапен со услугата „плати па гледај“ (Pay Per View) за 99 денари од меч.

Покрај корисниците на Макс ТВ, можност да ги гледаат мечевите ќе имаат и навивачите преку интернет-страницата, како и корисниците на мрежата на Т-Мобајл на своите мобилни смартфони.

Лигата на шампиони во вторник ексклузивно оди на Макс ТВ во соработка со Арена Спорт од Србија, додека во среда освен сите мечеви, македонската јавност ќе може да гледа меч од ЛШ на првиот канал на МТВ, на кој ќе оди и еден меч од Лигата на Европа во четврток.

Наздравје нека ни е !
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Македонски телеком го подобри своето портфолио и ја збогати својата фудбалска MaxTV понуда, а на денешната прес-конференција беа објавени и деталите за начинот на кој љубителите на фудбалот ќе можат да уживаат во натпреварите од новата сезона во Лигата на шампионите и Лига Европа.
Правата се откупени до 2015 година, а во текот на една сезона корисниците на MaxTV ќе можат во живо да проследат 210 натпревари од ЛШ и Лига Европа, и што е најважно по 4 натпревари одеднаш во иста вечер.
Новитет е тоа што корисниците ќе можат по сопствен избор да ги избираат натпреварите кои сакаат да ги гледаат, а со тоа и да не ги пропуштаат натпреварите на својот омилен клуб.
MaxTV Sport+ промотивно до крајот на септември ќе овозможи бесплатно следење на четирите Арена Спорт канали преку кои ќе се емитуваат директните преноси, а потоа пакетот ќе чини 199 денари. За оние корисници кои нема да се претплатат на пакетот, секој натпревар поединечно, дополнително можат да го платат по цена од 99 денари по системот пеј-пер-вју.
Според правата и обврските кон УЕФА, секој вторник исклучиво на MaxTV ќе можат да се следат по 4 натпревари, секоја среда по 4 натпревари од кои 3 ексклузивно за MaxTV, а еден натпревар ќе се емитува и на МТВ.
Во четврток, директно ќе бидат пренесувани по 8 натпревари од Лига Европа за MaxTV корисниците и еден натпревар за гледачите на МТВ.
Сите корисници на MaxTV, без разлика дали го откупиле Sport+ пакетот (во кој се вклучени и Спортклуб, Спортклуб+, ЕСПН и Екстрим спортс и ТВ Моторс) ќе можат да следат по еден натпревар секој ден, односно вкупно три во една недела.
Со оглед на актуелниот капацитет и едно студио со кое располага Македонски Телеком, само еден натпревар ќе биде коментиран на македонски јазик, додека во иднина ќе биде зголемен капацитетот и повеќе натпревари ќе бидат коментирани од македонски коментатори.
Не знам дали веќе има ваква тема но сепак да прочитам ваше мислење?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Добра инвестиција, али кога ќе ми текне дека само телевизијата беше 2500ден. косата ми се крева.
Сега за 1000ка имам неограничен интернет, спортклуб, спортклуб+ итн итн. Дигитална телевија.
Ако ги намалат цените (y). А со оглед на тоа дека се тежок монопол (n)
--- надополнето: 29 август 2012 во 16:41 ---
Како и да е.. на МТВ ке има по еден натпревар. Кој го дадат, тој :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Срање .... да плаќаш максимален пакет и уште 200 денари за спортски канали .. не фала ако треба стрим ќе гледам и онака 300 гб не се трошат никако месечно !!!
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
што им требаше ова ..таткоми го активира, сеа само фудбал се гледа дома :tapp:

:D
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Добра инвестиција, али кога ќе ми текне дека само телевизијата беше 2500ден. косата ми се крева.
Сега за 1000ка имам неограничен интернет, спортклуб, спортклуб+ итн итн. Дигитална телевија.
Ако ги намалат цените (y). А со оглед на тоа дека се тежок монопол (n)
--- надополнето: 29 август 2012 во 16:41 ---
Како и да е.. на МТВ ке има по еден натпревар. Кој го дадат, тој :D
ама како што можев јас да разберам ке има уште еден канал па да си одбираш еден од натпреварите ќе видиме како што
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Добра инвестиција, али кога ќе ми текне дека само телевизијата беше 2500ден. косата ми се крева.
Сега за 1000ка имам неограничен интернет, спортклуб, спортклуб+ итн итн. Дигитална телевија.
Ако ги намалат цените (y). А со оглед на тоа дека се тежок монопол (n)
Како и да е.. на МТВ ке има по еден натпревар. Кој го дадат, тој :D
u high as fuck?

кај нас е family+ пакето ( 2.000ден: 2 моб. претплати + домашен + интернет + тв )
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Фала богу има интернет и имаш скоро секоја од поважните утакмици да ги следиш у HD, сигурно нема да им дадем уште 200 денара за да си го гледам омилениот клуб еднаш у 3 недели.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
u high as fuck?

кај нас е family+ пакето ( 2.000ден: 2 моб. претплати + домашен + интернет + тв )
Така де. И колку плајкаш + на тие мобилните, и колку плаќаш + на домашниот, и колку GB имаш? 30?
Брат сум бил кај нив, џабе ми збориш. Монопол се невиден и не можам да ги смислам.
Дефинитивно го имаат најдобриот квалитет во МКД од страна на интернет и телевизија, ама да ме крадат?
no way! Да не го чепниш телефонот, а да ти стигни сметка 1500ден. Извини. :cautious:
--- надополнето: 29 август 2012 во 16:54 ---
П.С. Sorry, сега гледам дека си женско.:icon_mrgr:
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Така де. И колку плајкаш + на тие мобилните, и колку плаќаш + на домашниот, и колку GB имаш? 30?
Брат сум бил кај нив, џабе ми збориш. Монопол се невиден и не можам да ги смислам.
Дефинитивно го имаат најдобриот квалитет во МКД од страна на интернет и телевизија, ама да ме крадат?
no way! Да не го чепниш телефонот, а да ти стигни сметка 1500ден. Извини. :cautious:
брат? лол..

се на се плаќаме 2.000 ..
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
брат? лол..

се на се плаќаме 2.000 ..
Касно видов де :)
Епа јас итото го имам и плајкам 1000ден.
Тоа ми е зборот. Пак ќе речам, дефинитивно се најдобри, ама и најскапи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom