Концерт на Боки 13 во салата Борис Трајковски - 17.09.2008

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
На 13ти септември Боки 13ка ќе одржи концерт на градскиот стадион во Скопје.

Оваа реклама се врти на скопските радио станици. Концерт на Боки 13 на градски за цена од 150 денари.

Мене не ми се верува од кај таа храброст да биде вториот пејач (мислам ако воопшто може да се каже пејач) којшто ќе има концерт на градскиот стадион.
Тоше ја имаше таа чест и залужено да биде првиот македонски пејач којшто ќе го наполни градски. Освен него концерти имале и српски музичари како Здравко Чолич, Цеца, и странски музичари како Пинк, Таркан и други.

И не ми се верува дека Боки го резервирал за себе градски :tapp: али има такви будали што веројатно ќе го посетат!
Да не планира некој кајганџија да иде на тоа фамозно шоу? :)
За Боки е само бојкот решение :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Бојкотот би бил со воопшто неотварање/необјавување на темава.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
А?
Мнооооооооооогу, ама мнооооооогу се палат на Боки....демек шоу мен бил.
Си видела што прават по тоа неговите мини „концерти„ што ги прави ширум Македонијава????
И да ти кажам ќе го преполни градски, Џаро организира гага превоз од другите градови за сите што купиле карти, значи за 150 денари ти добиваш повратна карта од било кој дел на Македонија и плус ќе ти пее свиња дебела
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Да бе. Ја идам. Ќе ме познаеш по големиот снајпер што ќе го нишани Боки. Горена Северна ќе бидам.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.780
Поени од реакции
5.521
На 13ти септември Боки 13ка ќе одржи концерт на градскиот стадион во Скопје.

Оваа реклама се врти на скопските радио станици. Концерт на Боки 13 на градски за цена од 150 денари.

Мене не ми се верува од кај таа храброст да биде вториот пејач (мислам ако воопшто може да се каже пејач) којшто ќе има концерт на градскиот стадион.
Тоше ја имаше таа чест и залужено да биде првиот македонски пејач којшто ќе го наполни градски. Освен него концерти имале и српски музичари како Здравко Чолич, Цеца, и странски музичари како Пинк, Таркан и други.

И не ми се верува дека Боки го резервирал за себе градски :tapp: али има такви будали што веројатно ќе го посетат!
Да не планира некој кајганџија да иде на тоа фамозно шоу? :)

За Боки е само бојкот решение :)
осеќам дека медиумски ќе го покриваат а1 и жаре од ексклузив :pos: :pos: :pos: и ќе се избрука 100% така да ќе види конечно колку вреди. ама да не избрзуваме сепак има сељачана што се пали на Боки :kesa:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Свињава ќе го наполни Градски само поради тоа што се бламира и се сељачи, прави будала од себе, но него тоа му одговара нели, луѓето го гледаат, иако му се смеат му дошле на концерт, ќе му направат добар бизнис.
Што се однесува до мене, на дебелово ни на емисија не би му отишла, а камоли па на концерт:)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
И Боки13 на овие коментари би додал само „секогаш зад секој успешен човек има луѓе од страна кои сепак ќе јадат гомна“. :pos: :pos:

Се ежам од тој контра-коментар Боки што би го дал по медиумите. :pos:

Али шо да се праи, натрипан чоек, немоеш да му мењаш филм, а јасно глеа сите го плукаат. :tapp:

Ја па коа ја видов темава, прво помислив „па јеботе не сме први април“. :pos:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Сакате да се кладиме Лајв дека ке има над 6000 и повеќе - сигурно?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Како ке го наполни стадионот овој бе...Нема врска од животот
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А зашо бе луѓе се замарате со Боки?
Шо сака нека прави.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе има или нема ќе оди глупиов народ. али ај, кој сака нека оди, јас да го видам најмалце шо ќе напраам е да му плукнам во фаца.
него, друго ми е криво мене....ќе има луѓе што никад не отишле на концерт на тоше (или барем не отишле на градски на негов концерт) и ќе викаат - леле најдобар концерт направи незнам што...е таквите одма ги бришам.:nenene:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Аман од овој :tapp: нели приметува дека е досаден и НАПОРЕН! :tapp:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Премногу се замарате со Боки... море каков концерт за таа свиња пари да ми дават не одам не па 150 денари да му давам :pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Бојкотот би бил со воопшто неотварање/необјавување на темава.
Воопшто не требало темава да биде отоврена. Вака само ќе се редат постови дека ќе го пукам , ќе го пљукам ќе види он женско петле... Темава треба комотно да иде во канта. Бојкот!!!!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Пари плаќаат за картите?Боки будала, овие побудали.За онаа свињана да ми пее.Скраја да е него не ни сакам да го гледам.Залудно потрошено време.А дека ќе го наполни Градски, сигурно е тоа:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom