Конечно сфатив дека...

Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Дека не треба да се грижиш за ситни ствари. И дека не е важно што мислат другите за тебе.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
.......дека животот е толку краток и непредвидлив што не вреди да се замараш со секакви глупости туку едноставно живеј го секој ден најубаво и најдобро што можеш
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Дека можам повеќе, ако сакам...а сега сакам и ќе видат они убаво
 
С

Сатори

Гостин
Дека со утрото доаѓаат и веселите човечиња на моите рамена и дека покрај сите непогоди, вреди да се создаде нешто, да биде убаво, да биде нешто ... дури и добро, и никогаш да не се потпадне под општествена стратификација на работите, затоа што вреди!
Да, конечно го сфатив тоа, вреди да се биде добар понекогаш, можеби дури ќе ми премине во навика.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Време е да прекинам со попуштање,намерно правење будала од мене за добро на другите,фино и добро однесување.Готово.Крај.Доста беше удоволување на потребите на одредени личности,не ми е гајле за никого,ама баш за никого.Од сега во мојот живот постојам само јас и само јас сум важна,саможивник ќе бидам,другите ако не им се допаѓа моето однесување,не мора да ме перцепираат,ионака и со добро и со лошо на крај се доаѓа до истото,така да,подобро да ги оттргнам порано отколку да биде касно после.Ќе бидам злобна и нема да ми биде гајле.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
дека луѓево стварно имаат многу лоша претстава за некои ствари. денес за џабе се карав пола саат на одредена тема кога не сакаат да сфатат дека не се у право.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Конечно сфатив дека:
~треба да се селам од тука.:salut:
~ сите се користољубиви.:nesvest:
~и да им побараш помош тие уште толку ке ти одмогнат.:toe:
~да не му верувам на никој(освен на себе).:smir:
~се се врти околу парите(демек тоа е најважно нешто).:nenene:
~ако сакам да постигнам повеке,можам.:smir:
~има многу зли луѓе околу мене( а не знаат дека јас сум позлобна).:vozbud:
~ми треба многу љубов.:pipi:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Konecno svativ deka kolku si podobar so poloso ti vrakaat.Ma ne mi e gajle veke za nikoj ke si gledam samo za sebe.Konecno svativ deka koga im trebam na drugite sekogas sum tamu za niv a mene koga mi treba pomos nikade gi nema.Ma dosta mi e veke od seeeeee.........
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Луѓето што не ја искористиле втората шанса не треба да добијат трета, зошто има некои што не добиле ниту една, па сега е ред и тие да добијат :helou:

НЕ ВРЕДИ ДА ДАВАШ СЕКОГАШ ВТОРА ШАНСА
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..преголема окупација ми е школоно..премногу се грижим..
...треба да прекинем да мислим на него..да ми се засвиѓа друг...ама...:toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
... навистина е крајно време да престанам да се замарам со ситници. Да престанам да си ставам и земам се при срце и да плачам затоа што некој асистент ми се раздрал. Да престанам да бидам толку емотивна и да не дозволувам такви ситници да ме повредуваат.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom