Конечно сфатив дека...

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
konecno svativ deka ne moze na sekomu da mu se veruva pa duri ni na najdobrite prijateli...zalno no sepak vistinito
zatoa od sega pa natamu kje si veruvam samo vo sebe i vo nikoj drug
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
...стварно некои работи на мене може да ми се случат и само можам јас да утнам ѕидче или што и да беше тоа и да треснам и да си ја направам лом ногата.:toe::nesum:
 
R

reactive89

Гостин
Треба да си се посветам малку повеќе на себе... да ги глеам моите посакувања, достигнувања и желби за понатака... и дека се шо треба да дое ќе си дое со тек на време...
Од сеа, поише време на мои размислувања, теории и практични работи... желби за видување на остварени работи во мојот живот понатака...
И да не се секирам за секоја работа, него да си се препуштам во животов каков и да ми е и да уживам во него... работите знам и верувам оти ќе се средат по Негова (Божја) волја...

И да, конечно сфатив дека во последно време премногу јадам...:nesum::toe:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Конечно сватив дек машкиве се дебили...сите до еден!Таман ќе си помислам е овај не е таков, се убедвам во обратното...
п.с: абе колку КОНЕЧНО сватив незнам, најверојатно пак ко ќе најдам некој ќе викам е овај не е таков ама ќе видиме ај....
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
... тоа е тоа
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
-конечно сфатив дека еден ден не може да ми пројде ка шо треба, мора нешо да ми се деси и све да ми расипе.ќе ми се случи нешто убоо ќе се порадуем малце и одма се дешава нешо 100000 пута полошо и све ми се руши.
-конечно сфатив дека морам да го сфатим сериозно школово, зош ка шо сум тргнала не е на арно.книга неам фатено.а најтрагично е што уопште не ми е гајле.
-конечно сфатив дека сама си праем да ми биде тешко.со моето претерано анализирање на секоја ситуација и со мојата тврдоглавост и мојот песимизам.може и не сум само ја крива?! не знам не знам
-конечно сфатив дека у ништо не моеш да бидеш 100 % сигурен.увек остануе некој сомнеж и колку и да е мал, постои и смета.
-конечно сега сфатив дека ништо не знам:kesa:
 
П

Паган-др

Гостин
Во животот не е се розево, не е се според планот. Како растеш, како се развиваш станува се потешко да останеш на врвот и да бидеш среќен.
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Конечно сфатив дека дека животот е суров...
И конечно сфатив дека се е готово помеѓу мене и малиот....:kesa::kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom