Колку сте зависници од благо (слатко)?

Колку сте зависни од sweets & candy?


  • Вкупно гласачи
    249
I

InF3cTeD

Гостин
премногу сум зависник....да не речам манијак сум за благо ако немам благо нешто до мене не се вртам дома....испаѓам во град и обавезно си идам со бешо благо
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Сакам и обожавам да си каснам тортичка, колачињааа мммм:vozbud: кога мама ми носи понекогаш, а кога нема ништо убавко од блакценце не ми се јадат оние чоколадирани бисквити по дома шо ги имам преку глава ми се
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не сум голем зависник. Еве втора недела кај шо не јадам благо и сеуште сум жива. Порано нашколо морав благо да купам, сега не ми е потреба.. можам и без него..
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Јас дефинитивно сум зависник на благо,солено не толку ама благо билдам :):)
 

sikice

tezok e zivotot
Член од
27 ноември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
dali sum avisna od blago?? go obozavam i toa premnogu pa zatoa nikogas nemozam da si ja zadrzam linijata obozavam cokoladi jas nemozam da kasnam edna kocka cokolado kolku misla da mi pomine jas jadam po 200 grama cokolado znaci zema cokolado i celo sama go jadam e toa e nogu loso a ovde kaj so jas ziveam milka i nestle se sitnica vo sporedba so cote d'or so bombonite ferero roshe mmmmm dali nekoj gi probal ??e ko ke resam da slabeam ne gi ni poglednuvam ko ke odam po marketi samo ke pominam pokraj raftovite i ke mu se pogledam malce i ne kupvam arno ama taka ubo bese duri si ziveev sama ama sega imam mazence i toj obozava cokoladi i kaj nas non stop ima doma i toa me klava vo iskusenie. sekoja godina postam 7 nedeli pred veligden znaci ne jadam meso mlecni proizvodi pa duri ni maslo i super mi e ama sega uste nekoj den ke zavrsi i si velam lele onie cokoladata vo kakvo iskusenie me klavat pak ke se popram a so ubo si skinav 7 kila i taka pozdrav
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Многу сум зависен многуууу:vozbud:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Еееее без благо не е интересен денот хаха
 
К

*Каталонец*

Гостин
Многу сум зависен од благо, не може да помине ден а да не пробам нешто благо..:)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Obozavam i zavisnik sum samo od cokolado, po torti, kolaci i slatkisi ne sum mnogu mnogu
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Зависник и тоа голем сум од благо.Не ми оди денот ако не јадам неколкупати:))
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
вистински сум зависна од благо било какво колачи торти чоколади било што благо да е јадам секој ден јадам у спиење ма по цел ден јадам благо
 
P

parvati

Гостин
Не еду благо мноо.

Али слатко од модру сливу и смокфе обожаам
Сок од тој слатко ми е појјак од било кој купован сок
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
150
Поени од реакции
320
Поради здравје морав да го откажам благото иначе пуздер правев се по дома. Трета недела како е сведено на минимум и немам проблем. Ама од ЛУТО, никогаш нема да се откажам. Макар погинала гасејки пожар од феферонче.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Без осет сум со благово, гнетам додека не ми се слоши... дома мора да се вртка некое чоколадо, или чоколаден прелив :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom