Колку сте зависници од благо (слатко)?

Колку сте зависни од sweets & candy?


  • Вкупно гласачи
    249
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Ептен у последно време, мајка ми баш напраи торта некоја по рецепти гледала цела ја изедов за еден ден. И пошто не сум навикнат да јадам толку, лошо ми е и не можам да заспијам од што сум претупанет. Порано истотака бев нешто како зависник, ама повеќе со купечки некој чоколадциња, знам хит ми беа Витанова и Цица Маца ако не се лажам :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Благо.....ептен сум зависен......... торти, колачи, сладолед, тулумби, баклава....... мераци :love:
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Обожавам чоколадо и све од чоколадо ...Сите торти колачи слатки само да бидат чоколадни ..А останати слатки не обожавам ;)
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Малку сум зависна. Понекогаш ми се случува да ми се јаде благо (а баш тогаш нема дома:mad:). Но, колку и да ми се јаде благо на почетокот, откако ќе изедам малку, се заситувам и ак продолжам да јадам (на сила, ако баба ме натера, секако) почнувам да се чувствувам лошо.
А понекогаш зависи и од видот на благо. Има некои одвратни благи работи.
На пример, темна чоколада, и да ме тепаш, не можам да јадам. А од онаа другата чоколада си јадам.
 
P

parvati

Гостин
Ја гласа за ич

Него да пробате бонбоне лексус, округили такфи, чоколадни наравно : ) боље и од атлантис, а за тихи океан има ли чоколадца?
Не озбиљно, иам дома еве ск три изеде, рекорд
мноо су јаки, ама финта е да се лижеф, како бонбона
а не да се кидаф сс зуби и едеф, сс лижање поубаво се осеќа праф укус на чоколаду на површину а и у њима, има друго јадро чоколаду истотакој топчесто, јако еј
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Чоколајно :pos: Така викаше братучет ми порано ко помал :ROFLMAO:

Ај сега малце озбилно чоколадо не јадам баш многу но порано имаше периоди кога го силував банџито секој ден јадев по 4 и веќе ми се здосадија. Сега за сега се префрлив на парче торта со боза или пак лимонада. Чат пат знам кога ќе поминувам низ трковски да навратам во шехерзада на парче торта бидејќи и тоа едвај го јадам :icon_mrgr:
 
Z

Zoza

Гостин
Чоколајно :pos: Така викаше братучет ми порано ко помал :ROFLMAO:

Ај сега малце озбилно чоколадо не јадам баш многу но порано имаше периоди кога го силував банџито секој ден јадев по 4 и веќе ми се здосадија. Сега за сега се префрлив на парче торта со боза или пак лимонада. Чат пат знам кога ќе поминувам низ трковски да навратам во шехерзада на парче торта бидејќи и тоа едвај го јадам :icon_mrgr:

Pa vikni me so tebe jaa ke ti pomognam so tirtava cisto da ne se butis na sila :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom