Колку сте зависници од благо (слатко)?

Колку сте зависни од sweets & candy?


  • Вкупно гласачи
    249
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
Jas sum mnogu avisen od blago dali chokoladi ili domashno ili pa od slastichara ili slatkarnica kako sakash kazi mi treba sekoj den i mi ja narushuva linijata na sexy dechko i me pravi sexy so stomache dechko. :P :pos:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Мнооооооооооооооогууууууу сум зависен од благите работи, секојденвно јадам благо.... дали биле чоколади, колачи, крофни, палачинки што знам што... нема ден да не каснам нешто благо.. :pos:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Зависна? Далеку од зависна сум..
Ако јадам благо еднаш до два пати неделно.. и то онака ако видам некој како јајт да зеам и јас.. појќе сакам солено од благо.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Баш сега јадам банџи, мх, мх, мх. Премногу сум зависна од благо, но од оние чоколадни благи работи ... не сакам многу слатки или торти со многу тесто во нив ... добро е што не ми се фаќа све на мене, иначе ... :pos: :pos: :P
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Уживам во слатки и во солени ствари.
Ако се збори за зависност, позависен сум од слатките. :wink:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Porano mnogu jadev blago posebno krem bananchinja..sega ponekogash me fakja ishtaf i skoro ich ne jadam ne znam zsh vaka.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.365
Премногу сум зависен од благо. Секој ден мора да опнам барем 50-100 грама чоколадо. Ама во последно време како што ги зголемувам цигариве, го намалувам благото... Или ќе ги дадам парите за цигари што ми биле за грицки, или ќе заборавам дека „треба“ да к`снам благце.

Топ чоколатца (мали):

:arrow: mars, bungee, twix, sirius.

Топ чоколада (големи):

:arrow: milka, nestle, кадбери (незнам точно како се пишуваше..) и рефус чоколадо од Европа!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ејсид, како можеше сникерс да не ги наброиш? Или не ги јадеш?
А од чоколада, милката дефинитивно да и тоа топен лешник ... е тоа е врвот! :P
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Ne jadam blago uopste.Epten ednas mesecno jadam po edna,dve kocki cokolado kolku da izedam nesto blago. Ne e deka namerno sum si ja stvorila taa navika nego sho znam... Ama zatoa solenoooo...mh mh mh :pos: :wink:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Многу поштуем чоколадни работи и така „поконкретни“ благи. Едно време кркав благо навелико. Сега проретчив малку, ама кога станувам од спиење многу често ми се каснува така нешчо чоколадно....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.365
divine напиша:
Ејсид, како можеше сникерс да не ги наброиш? Или не ги јадеш?
А од чоколада, милката дефинитивно да и тоа топен лешник ... е тоа е врвот! :P
Сникерс не. Кога јадам чоколадо сакам да го осетам вкусот на чоколадото, а не на додатоците. Значи сакам исклучиво чоколадото да ми се топи во уста. Несакам да ропкам кикирики. :wink:

Марс... Ммм... Да свршиш! :D
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
divine напиша:
Ејсид, како можеше сникерс да не ги наброиш? Или не ги јадеш?
Ми го зема зборот. :pos:

Инаку Snickers it's my favorite.
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Оние чоколадните/овошни бомбони од Европа ги сакам ногу. Скоро исто како и текила или јегер :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom