Колку сте високи колку сте тешки? Проблеми, ситуации?

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Не знам дали ова е за тука - имам приметено некои машки иако имаат стомак му е некако повеќе горе. Не знам дали ме сфаќате. А па на некои поќе му се познава во долниот дел. Од што зависи тоа?
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
Јас сум девојче висока сум 170, и сум тешка 72 кила, и имам комплекс дека сум дебела , намалив со јадењето 50 % и уште немам намалено некое килце :(
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Јас сум девојче висока сум 170, и сум тешка 72 кила, и имам комплекс дека сум дебела , намалив со јадењето 50 % и уште немам намалено некое килце :(
Ако стварно имаш намалено почекај малце. И почни бар малце да вежбаш по дома ако ништо друго разгибавај се и малце оди пешки. Кај и да е ќе почнеш да топиш.

Инаку јас сум 170-172цм висина машко. Од кога престанав да спортувам многу сум здебелен. 80 кила имам, минатата недела 82 бев.
Среќа што имам малце повеќе мускул и широки раменици,па не ми се познава. Додуше малце стомак пуштив. Сеуште можам да го контролирам,ама тесни маици веќе не доаѓаат во обзир.
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
pa eve ima eden mesec pominato, ama nemozam ic da vezbam posebno ne stomacni da pravam mi se vrti :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom