Колку пати јадeте во текот на денот?

Колку пати дневно јадете?


  • Вкупно гласачи
    521
  • Гласањето е завршено на .

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Nekogas se slucuva da jadam 2pati na den nekogas i po 5-6 pati da jadam na den.Zavisi koga kako.Ama toa e dzabe koga toa ne se poznava na mene.:)
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Jadam 4 pati dnevno,a plus i podgricnuvam po nesto levo-desno.Ne se gleda na mene. Bas fin metabolizam si imam..pu..pu..da ne se urocam.;)
I jadam brzo,ne sakam sto nekoi lugje pola den go trosat na jadenje. Jadenjeto e nacin da se vnese sila i energija vo sebe i da se tera dalje,a ne da se potrosi energijata vo jadenje.
Hranata ja zgolemuva energijata,jadenjeto ja odzema.:)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Јадам 5-6 пати дневно и уживам во јадењето без разлика за какво јадење станува збор. Грицкам и меѓу оброци , а после секој оброк...благичкоооооо:je:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Милион пати....само нешто џвакам:kez:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Па ,
од 2 до 5 пати дневно али најчесто 3 пати, јадам и уживам во јадењето. не се здебелувам брзо и тоа што го јадам не ми се познава. Најубаво е да се јаде добар доручек, а слаба вечера. Јас секогаш јадам отсабајле,а навечер не толку, сега во моментов јадам чипс, и такви работи ми се највкусни.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
2 или 3 пати дневно, доста е толку :pipi:
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Denot ima 24 casa, a jas od niv 16 gi upotrebuvam za jadenje
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
osicka напиша:
Denot ima 24 casa, a jas od niv 16 gi upotrebuvam za jadenje
Ако не е тајна кажи килажа?
_____________________________________________________________________________
Искрено кажано зависи од денот колку пати ќе јадам :icon_lol: :lud: :icon_lol: :lud: :icon_lol: :lud: :icon_lol: :lud:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
јадам 3пати дневно
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Кога како...но јадам секогаш кога ке ми се пријаде...некогаш тоа е ретко...некогаш се случува цел ден да јадам...важно никогаш не се оставам гладна...кога ми се пријаде јадам...:icon_lol:
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
257
Поени од реакции
0
Па зависи, денеска имам јадено 2 пати и не ми се јаде повеке.Колку ми се јаде толку пати јадам најчесто 2-3-4.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
mnooogu jadev,koj sto pravi ja jadam:)ali sega pred matura namaliv malku nejkam karikatura da bidam tamu i sea jadam 2 pati na den
 

Kajgana Shop

На врв Bottom