Колку мажите навистина сакаат паметни жени?

Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ова е едно од прашањата кои само ја потенцираат инфериорноста и несигурноста на женската популација и претставува алатка за манипулација во рацете на фрустрираните феминистки. Не би се прашале колку жените навистина сакаат паметни мажи - затоа што тоа се подразбира, нели? Демек сите мажи се паметни, по дифолт, па сега прашањево е кој ќе се осмели да пријде на едната паметна од стоте удавачи? Ма дајте, ве молам!
Што зборуваат изјавите од типот жена-ми-е-глупа или маж-ми-е-тупак за самите даватели на изјавите? За нивниот избор? За нивниот ментален капацитет? Со кого си - таков си, а за секое тенџерче - адекватно капаче.
Друшките се избираат според муабетот, независно дали зборуваме за мажи или жени. Цицки свиснуваат, свиснуваат и други работи, страста поминува. Останува муабетот и почитувањето. Ако има што да остане.
 

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
Aceva напиша:
Ова е едно од прашањата кои само ја потенцираат инфериорноста и несигурноста на женската популација и претставува алатка за манипулација во рацете на фрустрираните феминистки. Не би се прашале колку жените навистина сакаат паметни мажи - затоа што тоа се подразбира, нели? Демек сите мажи се паметни, по дифолт, па сега прашањево е кој ќе се осмели да пријде на едната паметна од стоте удавачи? Ма дајте, ве молам!
Што зборуваат изјавите од типот жена-ми-е-глупа или маж-ми-е-тупак за самите даватели на изјавите? За нивниот избор? За нивниот ментален капацитет? Со кого си - таков си, а за секое тенџерче - адекватно капаче.
Друшките се избираат според муабетот, независно дали зборуваме за мажи или жени. Цицки свиснуваат, свиснуваат и други работи, страста поминува. Останува муабетот и почитувањето. Ако има што да остане.
Би требало да има,инаку ќе изгуби секаква смисла постоењето..
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
sega neznam dali mazite sakaat pametni zeni...neznam za site...ako se prasvam jas DA i toa osobeno,no zalam sto mnogu retko naiduvam na takvi...(neznam zasto)
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Aceva напиша:
Демек сите мажи се паметни, по дифолт, па сега прашањево е кој ќе се осмели да пријде на едната паметна од стоте удавачи? Ма дајте, ве молам!
:ne:

Demek pametnite mazi. Za glupite mazi i a i curici se znae, nema ni sram ni perde, toa odma puca polno samodoverba i egoizam.

Ova ovde prasanje pretpolaga deka uko obicno saka neuko, zatoa procentot na single females e mnogu pogolem, po uki se - kapish? :) :pos:

Nejse sakav da te zazelenam za ostatokot, ama mi praat mucki ovde u odnos na tebe.
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
Uceno mozda problem , neuceno ,"zadovolstvo vo muabet" i zbiranje biseri pa sega odluci.Mozda e bolje uceno ama ne e se upametot.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Паметната жена е и среќна жена. Таа е жена која ја знае својата улога во семејството, која е секогаш до мажот, максимално го подржува и неговата среќа е и нејзина среќа и нејзината среќа е и негова. Машките сакаат паметни жени, жени на кои можат да сметаат, жени со кои можат да го поминат животот заедно, жени со кои можат да си разговараат, да си ги решаваат проблемите, жени на кои ќе можат да сметаат за заедничко растење на нивните деца.
 
H

HCL

Гостин
Сакам паметни девојќи и тоа многу,ама сакам и да бидат отворени и да не бидат дигнати.Најчесто ги гледам такви паметни ама дигнати на седми степен на небото.Мислат дека се кузнај што и треба петсто работи да направиш за да ги освоиш.Значи сакам паметни,ама несакам да се преценуваат и да се дигаат.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
obozavam pametni devojki obozavam devojki so humor devojki sho se otvoreni i u isto vreme pametni nevidena kombinacija se zaljubuam za 1 mesec ama mnogu se retki tie a edna takva sum sretnal do sea:)
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Не ги барам, ги наоѓам. :icon_lol:

Ако збориме посериозно, интелигенцијата кај мене е на јако второ место, со сериозни територијални претензии кон првото, како што времето поминува. Подолга врска(повише од месец дена) нема шанси да имам со некоја што незнае да креира сложена реченица. Камоли за жена да ја земам. Пу, пу. :pop:
Мада повеќето жени доста пати испаѓаат попаметни од мажите.
Јебига, немаме доволно крв за во двете глави истовремено.
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
Koj ne saka pametna zena,pa zgora na toa i ubava,ali takvi sumnjam deka vireat na podracjeto na Skopje.Ako ima, e toa e retko!Sekoj sanja za "Trophy Wife/Husband" ali takvi ne se naogaat, pa zatoa se javuva kompleks na smizli, tusli ili nesto drugo.Ali zivejte u nada lugje mozda ke vi se ostvarat zelbite.
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Одговор

Lilu23 напиша:
Ај поправете ме ако грешам душа, ама се некако ми се чини дека најголемиот број на мажи во нашава ни мила државичка (секоја чест на исклучоците) бараат жени без три чисти во главата, затоа што само на тој начин можат да бидат мачо мен, да ја имаат доминацијата, т.е. да ја водат играта... и на секој нивни очаен обид за хумор таа до него да се постела од смеење :pos: фрустрации, фрустрации. БЛЈАК
Напротив. Македонските момчиња бараат паметни девојки, со тоа што Таа нема да биде Текнувало.

Текнувало е машко, па сепак постојано лета да тресне на глава.
:) :)
 
Член од
16 март 2008
Мислења
51
Поени од реакции
3
Јас сакам паметни женски искрено. Ама паметна не е синоним за безрезервно суетна појава во која сакаат да се претставуваат некои женски ... со цел да уочат дека се паметни а уствари лечат комплекси
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Исто така и јас сакам некоја паметна женска.Само да не продава многу пуфки оти тоа не ми се свиѓа и џабе и е памет ако кревам многу џева.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Умот е ерогена зона. Така што паметните жени и те како ми се на цена. Паѓаат интересни дебати, мислења, надополнувања покрај секс добиваш и некоја подуховна димензија во врската.

НО. Има едно Но.

Не знам зошто ама отсекогаш интелигентните девојки ми се синоним за неженственост. Едноставно немаат шарм, немаат сексапил, немаат женска позитивна аура. Барем од лично искуство интелигенција и женственост не ми иделе рака под рака. Ми делуваат ко Шеќеринска, Гордана Јанкуловска, Маргарет Тачер тип. Со еден збор фригидо-феминистички. Претпоставувам, дека ова произлегува од фактот што овие жени се свесни за знаењето, можностите и позициите кои ги имаат и поради гордост одбиваат од мажите да бидат гледани како хм "добри риби" не сфаќајки дека со тоа му наштетуваат на женсиот идентитет. Што знам, може грешам...
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Заборави да кажеш дека немаат спонтаност!!! (мислат многу :):):))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom