Колку женските глумат, за да бидат попривлечни на спротивниот пол?

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1




Ако знаеш, сепак прашај си?
“На машко не треба да му објаснуваш вака е така е, треба да прашуваш демек не знаеш”
-[FONT=&quot] [/FONT]Девојките кои се прават помутави се и попривлечни? Доминантна женска, пореална е, помалку посакувана?
-[FONT=&quot] [/FONT]Што преќутувате на машките, дечковците како добри девојки?
-[FONT=&quot] [/FONT]Дали жените смеaт да бидат искрени во однос на својата сексуалност? Девојките се плашат да признаат секс од прва вечер, да не им падне рејтингот?
-[FONT=&quot] [/FONT]Дали има прифаќање од страна на мажите ако девојкта е отворена?
-[FONT=&quot] [/FONT]Се губи идолот за женско, ако машките разберат дека одат во wc?



Дали машките до одредена возраст се спремни да ги дознаат вистините за женските(кои и да се тие)?
Што е turn off, а што turn on за машко?
Велат, мудра девојка преќутува она што машко не сака да чуе. Непишано правило.
Бујрум:turpijamnokti:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Има потреба од глума ?
Јас не сум по привлечна извештачена , најслатка сум кога мие дозволено да си сум своја и да уживам во то .Се дешава да тропнам некоја зелена која никоја река не ја носи ама ако то не пасова , тогаш е фала и пријатно а не јас да се прикривам или легнам на брашното за него.
А за сексот и искуството , се приметува то , немора ни да се искажува нит да се лажи.
Овај дел ме плаши :
Ако знаеш, сепак прашај си?
”На машко не треба да му објаснуваш вака е така е, треба да прашуваш демек не знаеш”
Да се правам глупа со сила , никогаш !!! Прашувам то што не мие јасно , а за тоа што знам и имам свој став , секогаш го поентирам моето.
И на крај секогаш останало за девојка со животно искуство не треба муле , него мажест маж кој можи да се справи со девојка со свое јас.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Ако знаеш, сепак прашај си?
Прашај си ако не си сигурен,ако си сигурен вреди да ризикуваш,макар да е погрешно.

”На машко не треба да му објаснуваш вака е така е, треба да прашуваш демек не знаеш”
Да да,стара финта.Еye contact демек го следиш,а всушност гледаш какви глупости треси.Ова барем јас вака правам кога сакам да отспијам една партија:)
Девојките кои се прават помутави се и попривлечни? Доминантна женска, пореална е, помалку посакувана?
Е ајде де.Не сфаќам и јас.Машка работа,секогаш тие треба да бидат најпаметни,нај нај...а девојките служат како експонати,а паметните или стануваат лезбејки или се етикетирани дека баба им била предводник на феминистките на времето.Накратко-се плашат дека некогаш девојката може да ги смести на вистинското место.

Што преќутувате на машките, дечковците како добри девојки?
Дека гледам порниЌи:kesa: :)

-Дали жените смеaт да бидат искрени во однос на својата сексуалност? Девојките се плашат да признаат секс од прва вечер, да не им падне рејтингот?
Да да,сите се прават тешки ореви на почеток,но подоцна се се решава во рок од 5 минути.Доволно е да си прашаш,некои не чекаат два пати да им се каже.А пак ако признаеш дека си сексуално поинаку ориентирана од т.н.дифолт стрејт,и тоа како ќе ти порасне рејтингот:)
-Дали има прифаќање од страна на мажите ако девојкта е отворена?
Да.Се повеќе гледам дека искреноста е она што се бара.
-Се губи идолот за женско, ако машките разберат дека одат во wc?
А пак што ќе се случи ако знаат дека ни се случува да прднеме во кревет...aw мизерии:)

Мудра девојка мудро молчи.Затишје пред бура.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
EarthSea напиша:
Ако знаеш, сепак прашај си?
”На машко не треба да му објаснуваш вака е така е, треба да прашуваш демек не знаеш”
-Девојките кои се прават помутави се и попривлечни? Доминантна женска, пореална е, помалку посакувана?
-Што преќутувате на машките, дечковците како добри девојки?
-Дали жените смеaт да бидат искрени во однос на својата сексуалност? Девојките се плашат да признаат секс од прва вечер, да не им падне рејтингот?
-Дали има прифаќање од страна на мажите ако девојкта е отворена?
-Се губи идолот за женско, ако машките разберат дека одат во wc?



Дали машките до одредена возраст се спремни да ги дознаат вистините за женските(кои и да се тие)?
Што е turn off, а што turn on за машко?
Велат, мудра девојка преќутува она што машко не сака да чуе. Непишано правило.
Бујрум:turpijamnokti:
...ja vikam deka iskrenosta i spontanosta prai turn onnnnnnnnn...goreeee-doleeeee-toplooooo-ladnooooo(sharmmm mmmm mmmmm)...ili pali ako sakash...a glumenjeto i neprirodnoto ponashanje-pravi turn offfff-leleeeee...na kraj de...ti sto mislish za ova???:back:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Не може да се глуми. Или си убава или не си или си саглам за да размисли некој секс со тебе, или не си.
Тоа во први 5 секунди се проценува.
Сега некоја може да е шармантна или фин карактер, па да си речеш, ај дај што ќе даеш.

Нема што да се плашат за рејтинг, машко сака да ги легне, не да ги зема за жени.
Ако се грижиш за рејтинг значи се грижиш за иднина и не се препушташ на моментот, што е глупо.
Изеби се и ако си добра во кревет, може да се одлучи машкото да те побара пак и евентуално и нешто посериозно да излезе.:)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Јас ке ви речам само дека... Глумци в театар. Нејкам некоја да ми глуми и да ми изводи... Каква што е таква е. Глумењето е вештачка работа. Искреноста е она вистинското.
 
Член од
3 август 2006
Мислења
92
Поени од реакции
1
Ако знаеш, сепак прашај си?
”На машко не треба да му објаснуваш вака е така е, треба да прашуваш демек не знаеш”
Како за кој. Не велам дека не постојат мажи кои би биле застрашени од паметна жена, но несмее да се отфрли фактот дека постојат и такви (се надевам во се поголем број) на кои „глупите девојки” (се прават или се) им се тотално излишни и би можеле да им послужат само за една ствар -> fuck it kick it.

-Девојките кои се прават помутави се и попривлечни? Доминантна женска, пореална е, помалку посакувана?
Уште еднаш како за кој неможе да се генерализира. Најверојатно за машки со поплитко размислување кои жените ги гледааат само како објекти со добро тело и не им е потребно ништо повеќе паметна девојка би била непривлечна и застрашувачка. Но прашањето е дали било кое женско би сакало да биде со таков тип (иако знам дека има мазохисти).

-Дали жените смеaт да бидат искрени во однос на својата сексуалност? Девојките се плашат да признаат секс од прва вечер, да не им падне рејтингот?
Па би требало да се...Но како што стојат работите жените својата сексуалност најчесто ја користат како оружје така да ако би биле искрени би го изгубиле тој главен адут.
Рака на срце работите се менуваат и најверојатно за неко време би биле скршени сите табуа и деркларации од типот на ако некое мушко ебе мн жени он е јебо, а ако некоја жена спие со мн мажи тогаш таа е курва.

Дали има прифаќање од страна на мажите ако девојкта е отворена?
НАјчесто во пракса ако некоја девојка отворено ја искаже својата привлечност кон некој член на спротивниот пол тоа најчесто кај машките се сфаќа како покана за секс и ништо друго. Така да додека тие ствари не се сменат жените суште ќе мораат да играат безвезни игри но никако нема отворено да флертуваат.

-Се губи идолот за женско, ако машките разберат дека одат во wc?
AAAAAA Штооо......???????????????....... Демек постои идол дека жените не одат во wc или не ги обавуваат сите можни човечки функции како и секои машко

Дали машките до одредена возраст се спремни да ги дознаат вистините за женските(кои и да се тие)?
Ова му доаѓа нешто како запознај свог непријатела :)

Велат, мудра девојка преќутува она што машко не сака да чуе.
Точно....Најверојатно затоа што никогаш не се сигурни каква би била реакцијата на машкото за таа одредена работа...Сепак се работи за доверба така да ако постои силна врска помежу двајца партнери не би требало да постојат табу теми или ствари за кои што не би можело да се разговара. Но во пракса нажалост не е така, луѓето прерано донесуваат заклучоци за тоа кој е спремен или не е спремен да чуе нешто. Според мене искреноста во една врска е најважната работа.

Толку од мене
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
И мене ми се свиѓа природно однесување.:) A, ако типот има некои свои бубачки во однос на нешто, нормално дека ќе преќутам.. и нормално дека ќе го слушам дур се прави паметен и нема ништо да му замерам и ќе оставам да биде најпаметен .. тоа сум го научила.. така ќе се осеќа подобро во однос на себе и ќе се осеќаш ти подобро со него ..не е тоа лажење, туку прифаќање.
Јас не сакам мн да преќутувам и да глумам, па често проверувам да видам колку е машкото спремно да си ја смени сликата за девојка од нешто нежно ( иако и тој дел е присутен секако , таква ни е природата) кон нешто неубаво?
Од тоа што имам заклучено мажите, не дечките, односно луѓето кои повеќе се познаваат себе и се прифаќаат, се поспремни да прифатат и друг. А инаку Блади секоја чест на одговорот, што не го избегна делот со интелегенцијата:), колку мислите дека прифаќате, а што всушност во практика имате аверзија?


А Никола:), а ако се работи за твоја девојка? Ако не е само за секс?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
EarthSea напиша:
А Никола:), а ако се работи за твоја девојка? Ако не е само за секс?
Секогаш е само за секс, само треба време да се разбере тоа. Се на секс, јадење, пиење и уживање се сведува.
Иако мислиме дека има и нешто друго:)
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Ако знаеш, сепак прашај си?
“На машко не треба да му објаснуваш вака е така е, треба да прашуваш демек не знаеш”
Ова може да запали кај некој сељак,што ќе ја однесе цурата у кафич и за себе ќе си нарача пиво,а ќе нарача на девојката да и донесат сокче...поточно ќе ги лечи своите комплекси и ќе има поплитка женска од него само за да се прикрие колку е самиот глуп!
-Девојките кои се прават помутави се и попривлечни? Доминантна женска, пореална е, помалку посакувана?
Помутави=попривлечни за машките што се кукавици длабоко во себе. Ако си изграден како личност што цврсто стои зад своите ставови нема да се плашиш од жена што знае што сака!
-Што преќутувате на машките, дечковците како добри девојки?
Не преќутувам,нема зашто да има лажна слика за мене...сите карти се отворени,треба да знае со кој си има работа...од такт ме вадат лажни претставувања
-Дали жените смеaт да бидат искрени во однос на својата сексуалност? Девојките се плашат да признаат секс од прва вечер, да не им падне рејтингот?
Ова ти е општествено прашање,баш погоре е спомнат примерот со жена ако има повеќе дечковци е курва...според машките жените не уживаат во сексот туку го прават само за да ги задоволат нив:nenene: пак ќе се вратам на кукавиците...они се јаки на зборови на темата сексуалност,ама кога девојката е јака на дело во тој поглед го покажуваат јагнето од под волкот.
-Дали има прифаќање од страна на мажите ако девојкта е отворена?
Јас имам впечаток дека отворена девојка претставува еден вид закана за машките:toe:
-Се губи идолот за женско, ако машките разберат дека одат во wc?
Да,жените се од друга планета. Затоа решаваат да затворат уши пред теми за менструација,ако женско ждригне тоа е неприфатливо,не дај боже да прдне:ija::lud:

Сите овие маски се потребни за веќе споменатите глупави/плитки/кукавици/недозреани машки...мислам дека една паметна девојка не треба воопшто да размислува на вакви теми туку треба погледне подалеку од ваквиот круг на машки и да постави други критериуми во изборот на партнер. Не се сите исти,сигурно ќе се најде некој што созреал и што не обрнува внимание на овие работи.
Од друга страна секакви женски има...може толку им дозволува интелегенцијата:toe:
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Значи коа би избрал партнерка за жена, би било некоја со која имаш само добар секс? lol Или нежења планираш да бидеш:) Хедонизам како сврха на животот? Seks and drugs and rock:) Дури и за секс треба да те привлече.. Сексипил? Што е секси а што не е за тебе тогаш, да преформулирамe, што не смее да ти каже за да не загуби од сексипил? Никола?

А секоја чест на некукавиците, муабет на место.. Да нови критериуми, е добар предлог, него темата е секогаш актуелна, па фино е да се чуе:)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
EarthSea напиша:
Значи коа би избрал партнерка за жена, би било некоја со која имаш само добар секс? lol Или нежења планираш да бидеш:) Хедонизам како сврха на животот? Seks and drugs and rock:) Дури и за секс треба да те привлече.. Сексипил? Што е секси а што не е за тебе тогаш, да преформулирамe, што не смее да ти каже за да не загуби од сексипил?
Воопшто не е важно што збори и така никогаш не ги слушам.
Сексипилот е во движењето, во изразите, во гестикулациите.
Зборењето е вишок, секогаш е вишок.
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
А ако прдне? lol

Или се сопне, така движејќи се на штикли?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Нека прдне, јас посилно од неа ќе прднам, да се види кој е доминантниот во врската. И тоа е невербална комуникација, во некој вид:)
А тоа што ќе се сопне, нормално е, несмасно ко женско, не џабе се збори.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Нема доминантна девојка, има само девојка и неебана девојка.
Не може да сум попаметна од него, кога еднаш во месец имам пмс, и тогаш нагло ми опаѓа интелигенција, значи, ќе си преќутувам.

Инаку...за другово, за вц-то и за, хм хм...мора да се знае, да се скрши еднаш за секогаш заблудата- и влакна ни растат, и не само под мишки и на нозе и на препони....ама ние сме најубави за вас, мазни и нежни:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom