Колку вода пиете?

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
Како не ти е срам да промовираш дроги?
Дали си ти свесна дека со овој твој "стручен" памфлет за тоа како вода пиење е поопасно од дрогирање, навлекуваш еден куп деца кои можеби ќе посегнат по шприцот со марихуана?
Зарем немаш малку усул? Ти што сакаш прај дома, дрогирајте се колку сакате, со слушање на тие наркомански музики и шприцови, сатанизам, ама барем немој вака јавно да ја лажеш младината дека пиење вода е поштетно од дрогирање! :mad:
Ние постарите добро ги знаеме опасностите од дрогата и не обрнуваме внимание на твоите "стручни" совети за дрогата како е боља од вода, но младиот ум е неопитен и љубопитен.
Замисли, наместо чаша вода да се напие, некој млад и неискусен член можеби ќе те послуша (пошто нели ти си некој доктор и имаш авторитет тука, на форумов) и шмркне малку марихуанче. :eek:
...прво јас не сум го дизајнирала ниту се мои зборови, споредбата е ако сфатиш што значи дисбаланас на Натриумот и Калиумот во крвта во претерано пиење на вода што споредбено е фатално од предозирање на ова тревка, ама кога се чита во спротивен правец каде приоритет се дава на марихуана како средство за уживање и така ќе го сфатиш постот без веза? па одозгора и оној другиот што чуда препорачува од таурин и магнезиум на све болести па па па , дуо трио :facepalm:



..и што ако некому препорачам ваква работа? ако го видиш листот и прочиташ име веднаш ќе осудиш во спротивен правец кој воопшто не ти е коректен ?



...ај молим те не ме читај !
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.267
Како не ти е срам да промовираш дроги?
Дали си ти свесна дека со овој твој "стручен" памфлет за тоа како вода пиење е поопасно од дрогирање, навлекуваш еден куп деца кои можеби ќе посегнат по шприцот со марихуана?
Зарем немаш малку усул? Ти што сакаш прај дома, дрогирајте се колку сакате, со слушање на тие наркомански музики и шприцови, сатанизам, ама барем немој вака јавно да ја лажеш младината дека пиење вода е поштетно од дрогирање! :mad:
Ние постарите добро ги знаеме опасностите од дрогата и не обрнуваме внимание на твоите "стручни" совети за дрогата како е боља од вода, но младиот ум е неопитен и љубопитен.
Замисли, наместо чаша вода да се напие, некој млад и неискусен член можеби ќе те послуша (пошто нели ти си некој доктор и имаш авторитет тука, на форумов) и шмркне малку марихуанче. :eek:
,,,:facepalm::facepalm::facepalm:,,,

,,,,za da razberesh shto napishala ovaa bijons,,,Berik bre sonce Makedonsko morash da znaesh nekoi predraboti shto taa gi znae a ti pak Maksim,,,vaka odi toa shto ovaa bjons vi objasnuva laichki,,
,,,znachi se raboti za protonskata pumpa i protivstrujniot udar vo Henleevata petlja vo nefronot kade se odviva promenata i razmenata so kompenzacija na K i Na i toa da kazhe kolku voda e potrebno shto ovaa bjons vi go objasni,,,
,,,ochigledno nea ne si ja razbral ama ovoa so protivstrujniot udar sigurno ke go razberesh,,,prosto ko Tetovsko gravche,,,
,,,iPS,,,si se fatil za del na neshto izvadeno od kontekst,,,bidejki e samo preneseno od jbg struchna literatura a ne od socijala,,,
,,,kako li naednash se menuva nechiv mentalen sklop,,,dodeka nekoi kako ovaa loshotijava od bijons i nekoi kako mene se sprotivstavuvavme na upotrebara na masloto od kanabis a vo isto vreme takvite kako tebe vo imeto na nekakva si demokratija baravte da se legaliziraat duri i ekstazite a sega vo tekst namenet za voda naođaš elementi na proturkuvanje na kobajagi afirmacija na neshto,,,malku si mi chuden,,,da ne si ja ishkash muvata od glavatati koga vaka agresivno nastapuvash,,,iako ovoa ti stanuva zhivoten stil ili si zaroben od tvojot mental pa veke nema ni zbor so pomirliv ton,,,
,,,somnitelen si somnitelen,,,so nachinov na koj neumesno napađaš,,,
,,,i pridrzhuvaj se kako ti kazhuva kolku voda da piesh pozdrav ke bidesh,,,
,,,ajt pozzzz,,,:icon_mrgr:
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.267
,,,iPPS,,,vo pravo e nashata medicinska elektronicharka:):Diluminosus,,, koga preporachuva da se vnimava i na elektrolitniot status,,,(y)
 
B

Beginner

Гостин
@shutrak со запиркиве имаш некоја ментална болест да ставаш на секој пост запирки или намерно така правиш.
Извинете за оф топик..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.873
...прво јас не сум го дизајнирала ниту се мои зборови, споредбата е ако сфатиш што значи дисбаланас на Натриумот и Калиумот во крвта во претерано пиење на вода што споредбено е фатално од предозирање на ова тревка, ама кога се чита во спротивен правец каде приоритет се дава на марихуана како средство за уживање и така ќе го сфатиш постот без веза? па одозгора и оној другиот што чуда препорачува од таурин и магнезиум на све болести па па па , дуо трио :facepalm:



..и што ако некому препорачам ваква работа? ако го видиш листот и прочиташ име веднаш ќе осудиш во спротивен правец кој воопшто не ти е коректен ?


...ај молим те не ме читај !
,,,:facepalm::facepalm::facepalm:,,,

,,,,za da razberesh shto napishala ovaa bijons,,,Berik bre sonce Makedonsko morash da znaesh nekoi predraboti shto taa gi znae a ti pak Maksim,,,vaka odi toa shto ovaa bjons vi objasnuva laichki,,
,,,znachi se raboti za protonskata pumpa i protivstrujniot udar vo Henleevata petlja vo nefronot kade se odviva promenata i razmenata so kompenzacija na K i Na i toa da kazhe kolku voda e potrebno shto ovaa bjons vi go objasni,,,
,,,ochigledno nea ne si ja razbral ama ovoa so protivstrujniot udar sigurno ke go razberesh,,,prosto ko Tetovsko gravche,,,
,,,iPS,,,si se fatil za del na neshto izvadeno od kontekst,,,bidejki e samo preneseno od jbg struchna literatura a ne od socijala,,,
,,,kako li naednash se menuva nechiv mentalen sklop,,,dodeka nekoi kako ovaa loshotijava od bijons i nekoi kako mene se sprotivstavuvavme na upotrebara na masloto od kanabis a vo isto vreme takvite kako tebe vo imeto na nekakva si demokratija baravte da se legaliziraat duri i ekstazite a sega vo tekst namenet za voda naođaš elementi na proturkuvanje na kobajagi afirmacija na neshto,,,malku si mi chuden,,,da ne si ja ishkash muvata od glavatati koga vaka agresivno nastapuvash,,,iako ovoa ti stanuva zhivoten stil ili si zaroben od tvojot mental pa veke nema ni zbor so pomirliv ton,,,
,,,somnitelen si somnitelen,,,so nachinov na koj neumesno napađaš,,,
,,,i pridrzhuvaj se kako ti kazhuva kolku voda da piesh pozdrav ke bidesh,,,
,,,ajt pozzzz,,,:icon_mrgr:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.267
@shutrak со запиркиве имаш некоја ментална болест да ставаш на секој пост запирки или намерно така правиш.
Извинете за оф топик..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
,,,aj pak oftopik,,,mha namerno taka pravam za nekoi da se prashuvaat z,sh e toa taka,,,ochigledno namerata mi uspeala bidejki ete ti se dumash z,sh e toa taka,,,)[DOUBLEPOST=1509574217][/DOUBLEPOST]
@shutrak со запиркиве имаш некоја ментална болест да ставаш на секој пост запирки или намерно така правиш.
Извинете за оф топик..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
,,,aj pak oftopik,,,mha namerno taka pravam za nekoi da se prashuvaat z,sh e toa taka,,,ochigledno namerata mi uspeala bidejki ete ti se dumash z,sh e toa taka,,,),,,,,
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Денеска е модерно да пиеш вода иако не ти се пие, поготово добра вода велнес и добра вода актив.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ич не пијам вода...лето пиво, зима вино.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
.па одозгора и оној другиот што чуда препорачува од таурин и магнезиум на све болести па па па , дуо трио :facepalm:

Имаш ли некоја научна студија - демант, - дека таурин и магнезиум не делуваат на кардиваскуларниот систем и за состојбите за кои ги препорачувам? значи ставови лични не ме интересираат, тоа што го тврдиш треба да биде поткрепено од наука, ако немаш подобрио ти е да не се бламираш по темиве како со ова за водата вс марихуана - како доктор срамота е ова што го пишуваш.
 
Член од
2 ноември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
1
Порано пиев многу малку, ама откако почнав да вежбам во теретана пијам по 3-4 литри дневно (од кои 1 литро во теретана додека вежбам)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
Имаш ли некоја научна студија - демант, - дека таурин и магнезиум не делуваат на кардиваскуларниот систем и за состојбите за кои ги препорачувам? значи ставови лични не ме интересираат, тоа што го тврдиш треба да биде поткрепено од наука, ако немаш подобрио ти е да не се бламираш по темиве како со ова за водата вс марихуана - како доктор срамота е ова што го пишуваш.
...ќе ти речев секое со свое мислење и ќе ти го почитувам твоето мислење, ама намерното спуштање „ниски“ користејќи готова идеја на рчкање од брадатиот и твоето ,,водата вс марихуана,, што читаш наопаку, ми укажува дека си на мноооогу повисоко ниво од мене и навистина не можам да те стигнам во реплицирање, апсолутно!
...и ете како „ доктор во оваа ординација или подфорум“ (сам кажуваш дека сум доктор :cool:) дај ми сега пола плата за да ми биде срамота, оти сум доктор за тебе, ама не сум доктор и се бламирам :facepalm: зашто тебе некој не те нарече доктор? а? што поткрепуваш со факти од наука? :yid: ... аууу бре :несвест: наместо да дебатираме, да коментираме како нормални луѓе кога спојуваат различни искуства, Вие наоѓате влакно во јајце :smirce:
...ол ју нид ис лав ! :backa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom