Кои филмови ја одбележаа 2007?

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Пила 4, 300 Спартанци и Умри Машки 4 дел мислам дека беа најдобри остварувања!
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
1.American Gangster
2.Halloween
3.Saw 4
4.The Bourne Ultimatum
5.War
6.The kingdom

7.Im a legend
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Universal Soldiers - После The Hulk дефинитивно најглуп филм,беше три после полноќ јас бев сам дома и само тој уште не го имав гледано.
Im a Legend - Демек...Кога ке сфатат сценаристите па и режисерите дека ’’смрта на главната улога на крајот на филмот’’ е веќе видено,и дека не го прави филмот подобар,од 1 до 10 една 6 ама крајот све заебава,не дека бананава ме болеше за Smith ама не мораше да умре,глуп крај дефинитивно.
Superbad - Глуп филм,ниту еднаш не се насмеав,интересен ама не смешен. (а како беше најавен).
The Kingdom - Супер филм,многу реална слика на тоа што се случува,имаше ептен кул моменти.еден + од мене,сеа којзнае како се радува Џејми коа ке чита дека + му дадов.
300 - Една недела (ок 2 недели) секој ден го гледав,не дека немаше досадни делови ама сепак,многу моќен филм (шо кур ми стана не знам).
Shoot em Up - Иако повеќето не имаат слушнато филмот вреди да се гледа,има малку бизарни работи :) ама ок е направен,типичен акционен филм,каде еден ги убива сите ама сепак има нешто интересно,сигурно актерот :) да му го имам англискиот акцент,со еден збор алал да им е на тие што го избраја Clive Owen,роден за улогата.
Spiderman 3 - блеах.Многу работи се случија за МНОГУ КРАТКО време,дури 3 нови ликови,многу брзо направени(површински само),сите добри луѓе биле ама ете Сем решил да се претворат во лоши,јас би напишал подобро сценаријо жими све!Па на крајот и тој Грин Гоблин Џуниор умре-зошто?Затоа што немаше што да прават со него во 4 продолжение...глуп филм,дефинитивно.Гедаш гледаш и на крајот си викаш,знаев дека вака ке заврши.
REsident Evil 3 - Исто ко Спајдерчо,шо им е на сценаристиве,зошто сите улоги ги убиваат?Зошто во третото продолжение цел свет зафатен,што ке прават во 4?Некола ептен дебилска работа,ама бидејки играта е перфектна мора пак да го гледам и 4 дел од филмот,што ке прават со сите тие Alice-иња?Сигурно ке го прават ко Хитмен,да не препознаеш која е која па некоја ке е негативна,ти реков ми рече бла бла бла.
Good Luck Chuck - Дефинитивно за мене најдобрата комедија за 2007,нема што да пишам,знаеш што ке се случи а се смееш ко ангел (барем јас така се смеам:)) МОРА ДА ГО ГЛЕДАТЕ ФИЛМОТ!
The Bourne Ultimatum - Ок беше ама првиот и вториот дел беа подобри,се зафркавам,сите дела се добри,многу орогинален филм...NOT,ама направен подобро од сите други случни,море подобар и од џејмс бонд 1000 пати.
1048 - Све ок,ама што им требаше 1+0+4+8=13,ова работа со бројкиве толку е излишена што сакав да престанам да го гледам филмот.Филмот хорор е а не те плаши,те држи да го гледаш и да го гледаш,и на крајот овај таман да се врати назад всоба ТУП еден кловн со секира,и скокање од каучот,па трпење ремет од цела фамилија за 10-15 дена.
American Pie Presents:Beta House - Да,да знам све,ама мене ми е смешен.Ок де,не ми е смешен ама ко Superbad е,интересен...така за гуд муд филм.

Ке прам апдејт подоцна.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
У право си за I am a Legend.
Филмот е некако премногу клаустрофобичен,мислам дај бе...Чоеков се шета сам низ цел филм,зборува со кукли,со кучето...Знам дека сакале да покажат до каква психичка состојба доведува преголема осаменост,ама,после некое време станува досадно.И стварно,на крај не требаше да умре,тоа е веке премногу клише.
Bourne Ultimatum
Обично третиот дел од секоја трилогија е најусран,ама овој филм стварно бега од таа шема.Врвно достигнување.Многу убаво изиграна улога од Мет Дејмон,војпат некако го губи бејбифејсот и стануе вистински darkwarrior.Толку малку зборуе,а толку многу кажува со молкот.Приказната е доволно комплицирана,за да те држи во неизвесност цело време,ама не и премногу за да ти стане досадно.
Крајот е совршен.Немам други зборови за филмот.
American Pie Presents:Beta House
Добро е,ако продолжат вака,ке се извадат од гомната у кои шо се ставија со претходните два дела.
Некако ликовите стануат веке природни,или не знам,можда ја почнуам да се навикнуам на нив...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom