Кои се женските сексуални фантазии?

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Кои се женските сексуални фантазии?

Многу мажи се прашуваат кои се најчестите женски сексуални фантазии.
Жените фантазираат за сексот еднакво како и мажите. Без разлика дали се работи за традиционална девојка или слободоумна девојка.
Секс со непозната личност
Една од најчестите фантазии. Идејата да отиде во бар и таму да ја собере комплетно непознат маж и со него страсно да води љубов цела вечер без обврски и без чувство на вина.
Ова е фантазија која покажува дека се уште за жените постојат одредени општествени конвенции кои индиректно и “забрануваат” вакво однесување.
Секс на јавно место
Општеството на поединецот му наметнува одредени правила на однесување. Се очекува скромно однесување и чување на сопствената интима.
Од жените ова се очекува повеќе отколку од мажите! Кршењето на овие правила звучи многу возбудливо. Разбивањето на табуата и шокот.
Секс со двајца мажи
Секоја жена сака да биде во центарот на вниманието, а особено кога станува збор за вниманието на мажите. Фантазијата за двајца мажи кои во потполност се сосредоточени на нејзиното задоволство и нејзиниот оргазам.
Исто така жената која може сексуално да задоволи двајца мажи е сексуално моќна. Оваа фантазија може да значи незадоволство со постојаниот партнер.
Секс со друга жена
Речиси сите жени, без разлика на склоностите, барем еднаш фантазирале за секс со друга жена.
Жените ја оценуваат убавината на другите жени, па така имаат сопствен критериум што е привлечно кај сопствениот пол, за разлика од мажите. Исто така, друга жена лесно би знаела што и треба, и што сака.
Играње улоги
Ова е многу широк поим. Тоа воопшто не мора да значи само пресоблекување туку и вклучување на фантазијата. Жените се љубопитни, а посебно ги интересираат искуствата на другите луѓе.
Кога е облечена како друга личност, таа може да се однесува како сака. Преоблекувањето може да биде добро за врската бидејќи ја поттикнува самодовербата на жената која си ги исполнува фантазиите. При тоа може да се однесува дека тоа е нечија туѓа идеја.
Воајеризам
Иако повеќето жени не ги привлекува гледање на други луѓе, постои одреден степен до кој и тие се љубопитни.
Интересен е фактот што жените повеќе сакаат да бидат гледани, но само кога тие сакаат не по туѓа волја. Можеби најголем доказ е големиот број на домашни видео снимки.
Идеалната комбинација е некој да ја набљудува во тајност. Така тоа станува одредена игра во која таа ја задржува скромноста која од неа општеството ја очекува.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Иако секогаш зависи од типот на жената, не?
Горе наведените универзални фантазии, одамна се заменети во умот на жената со друг вид на „слики“.
Барем според мене.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Кај мене огледалото е надвор од фантазиите....
А и искрено немам некои фантазии, не сум ни размислувала за нив....А и никогаш не ме бивало за фантазер:)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
93
Поени од реакции
0
Секс на јавно место, снимање не, но огромно огледало до кревет ми е огромен афродизијак и играње улоги.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Се согласувам со Сатори. Зависи од желбите и фантазиите на жената.
Да, фантазираме, ама овие погоре не се мојте сексуални фантазии.
 
Член од
25 март 2007
Мислења
204
Поени од реакции
14
Ccc, sram da vi e... :nenene: Site se praite na budali i zborite off topic :) Toj shto ja postavuva temata prashuva KOI se vashite fantazii, a ne dali fantazirate... Ali i bez toa ne ochekuvam nekoja da kaze...
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
сексуалните фантазии се нешто што и не го споделуваш толку често, особено не женските, зошто очеквате искреност?? а и пишува женските сакаат да се заштитат од судови.:)
Во контекст на дадените одговори...Би исклучила друго женско, би исклучила камера, би исклучила дефинитивно странец..фантазија за двајца мажи не верувам дека е проблем на лош секс..можеби удоволување или многу ерогени зони на телото..
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Според мене секоја жена си има свои соништа.Потполно сум сигурен дека еден од тие соништа кај секоја жена е да има бесконечно нежен,романтичен секс исполнет со љубов и страст...А за горе наведените фантазии незнам.Се надевам дека ќе се најде храбра девојка(жена) да се отвори и да ни каже што посакуваат жените во нивните луди фантазии.:vozbud:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Од она што ми го кажале досега, во послободни муабети може вака да кажам:
1. Реденка: минимум четворица
2. Секс на јавно место (ама со публика)
3. Таа, уште еден и јас
4. Таа, уште една и јас.
5. Да мастурбира додека сексам некоја.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Сите освен играње улоги ми се сексуална фантазија. :pos: Добро не дека и тоа би ми дошло лошо. :icon_lol:
А барем некои од горе наведените ќе пробам да ги остварам. :pipi: Ваљда. Уствари, една - две исполнети ми се.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Секс со повеќе мажи. Тоа го сакаат сите дефинитивно. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom