Кои заштитни програми ви се инсталирани на компјутерот?

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Ништо..
Порано беше некој фри антивирус, или пак менував антивируси на 30 дена(триал), или пак секој втор ден менував cd-key (blacklist) на касперски..
Не се мачам.. И онака си менувам оперативен систем скоро секој месец... Така да си правам целосен формат..
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
1.)Kaspersky Internet Security 2010 (ant-virus+firewall+SandBoxie) - Private + Freeware
2.)CCLeaner - Freeware
3.)Advanced SystemCare - Freeware
4.)Malwarebytes' Anti-Malware - Freeware
5.)SandBoxie Pro v5 - Private
6.)VPN Software - Private

Тешко некој да упадне у системот :)

 
S

SwEeT_LoLiPoP

Гостин
Пред неколку дена ставив Eset Nod32 Antivirus 4 (со username i pass., ок е, задоволна сум од него ), а firewall ставив ZoneAlarm Pro Security.. е сеа вака. Ми треба советче, дали мислите дека ми е во ред изборот, т.е комбинацијата пошто не сум многу стручна во овие работи, поточно за ZoneAlarm-от, оти само firewallot му го инсталирав и сеа дека не е уклучен и антивирус кај него пишува: You are not fully protected., action required below бла бла и ме буни.. (ова ваљда оти не е комплет сосе антивирус ZoneAlarm, a сакам Nod32 да го задржам пошо глеам бајаги задоволни се од него, a 2 антивируси знам дека не смеат истовремено).. а спротивно на тоа за firewalot си пише дека си работи, дека е ок.. вака е во ред, се супер, а тоа ми е дали се трпат они меѓу себе, дали ги бива како комбинација или друго чаре да барам шо мислите.. ?
да не заборавам, успат, windows firewall треба да е исклучен нели:kesa:?
хелп плиз, секој совет ми е добредојден.

(иначе за чистење имам користено Combofix ептен ми има завршено работа коа ми "цркнувало" пц-то)
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
I don't get it people! 10 заштитни програми, ко боже чувате информации од CIA. :baeh:
Он.топик: Аваст! Антивирус Free и Windows Firewall :helou:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
ESET Smart Security 4.0; Malwarebytes; Spybot search and destroy пу пу пу дан го заречам ама до сега немам закачено ништо :smir:
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Windows Firewall
Kaspersky Internet-Security 2010
Malwarebytes' Anti-Malware..
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
Kaspersky Internet Security 2010 како антивирус
FixCleaner за средување на регистри и други проблеми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom