Кои ви се омилени пози за секс?

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Она праи стои на раце, јас ја држам за нозете. Она орално ме задоволуе и косата и виси надоле а и јас орално ја задоволувам. Стоечка 69ка
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Она праи стои на раце, јас ја држам за нозете. Она орално ме задоволуе и косата и виси надоле а и јас орално ја задоволувам. Стоечка 69ка
Да секако шмеки ... Ако мин 25-30 кила полесна од тебе ... Иначе наредниот ден нема нозете грбот а богме и рацете да си ги осеќаш ... И да не кажвам колку е гадно ако таја реши да почни да свршва и да се притресва целата , или ти стигниш до таму па почнат да не те држат нозете ...

И шо сте запнале сите за Doggy ?
На никој не ви текнува нешто од типот Reverse Cowgirl ... Или дупли лотус ( Двајцата сте седнати и гледате еден кон друг крст нозе ) ...
за мене овие двете погоре се нај забавни ... макар да и Спунинг не би одбил ( само да има кај да ја клам едната рака без да ми се здрвува ) .
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Да секако шмеки ... Ако мин 25-30 кила полесна од тебе ... Иначе наредниот ден нема нозете грбот а богме и рацете да си ги осеќаш ... И да не кажвам колку е гадно ако таја реши да почни да свршва и да се притресва целата , или ти стигниш до таму па почнат да не те држат нозете ...

И шо сте запнале сите за Doggy ?
На никој не ви текнува нешто од типот Reverse Cowgirl ... Или дупли лотус ( Двајцата сте седнати и гледате еден кон друг крст нозе ) ...
за мене овие двете погоре се нај забавни ... макар да и Спунинг не би одбил ( само да има кај да ја клам едната рака без да ми се здрвува ) .
Келеш...поубаво е да коа цурата е полесна. И како пердувче си ја управуваш. Па и да е покрупна шо има везе :) У истата положба TOTAL GYM вежби ќе прaиш со нејзините нозе :) Па на некој начин ќе ти дојде добро и да зајакнеш :) Зашто да е гадно кога би свршавала бе? :) Баш тоа е убаво! А ако се свршиш и ти истоврмено е тек тогаш би било права романса :)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Стоеќи пози ми се подобри, по заморни се ама адреналин надокнадува. Незнам имиња на пози зашто не читам за секс ама ич, зашто читање за секс е глупост. Секс е инстинктивна работа, оставам животното во мене да работи околу тоа. Сакам кога жена е на нозе посебно на штикли. Сакам да осетам кога свршува да ја држам да не падне, да ја стиснам до мене силно и да ја залажувам демек ке и влезе цел а уствари го ставам само врвот. :helou:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.679
Поени од реакции
2.915
Ja namotuvas kosata okolu dlanka i ja potegnuvas nakaj tebe i doggy posle jako ke rabotis :) Grubost mora ...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Мисионерска, Butterfly, Top, Piledriver, Apple Picking и се разбира Doggy Style! Знам, многумина го отупија со таа поза, ама што да правам кога ми е една од омилените?
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Мисионерска, Butterfly, Top, Piledriver, Apple Picking и се разбира Doggy Style! Знам, многумина го отупија со таа поза, ама што да правам кога ми е една од омилените?
Дај бе опишете ги малку позиве. Кој ги знае, ги знае, ама јас поима си неам (освен мисионерска и доги)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Дај бе опишете ги малку позиве. Кој ги знае, ги знае, ама јас поима си неам (освен мисионерска и доги)
Butterfly - Најдобра за на работ од креветот, каучот, или некоја поголема фотелја. Партнерката лежи на грб но задницата да е излезена нанадвор од рабовите на креветот и со нозете на под а машкото седи на колена помеѓу нејзините нозе. Удобна положба, а би била уште поудобна да имам во секој момент една перница доле за колената . Друго што е добро е дека можеш ти (или таа самата) рачно да ја стимулираш партнерката во било кое време во ваква положба :wink:.

Има и ваква варијација, каде нозете се во рацете на машкото.



Top position - Па нема што многу да се образложува тука. Јас сум на грб, партнерката е горе врз мене.

Piledriver - Ова е малку тешка поза, која не е лесна. Се бара од партнерката да лежи на грб и со долниот дел од грбот да се исправи на тој начин што нозете и доаѓаат преку главата на другата страна и го допираат подот. Со што задницата останува на врв. А машкото рабооти одозгора. Ова прави голем притисок врз грбот а особено вратот на девојката со што оваа поза не е за долготрајно одвивање. Позата си бара издржливи жени :wink:.



Еве една варијација на оваа поза која се употребува во орален секс. Истава слика само со главата на девојката свртена кон стојко. Нешто слично на stand up 69.



Apple picking
- Па името наговестува. Берење на јаболка. Девојката лежи на грб, а машкото е кај нејзината глава. Поза за орален секс, каде машкото има шанса да ги бере "јаболката" на девојката.:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom