Кое јадење (и пиење) не можете да го поднесете?

  • Креатор на темата janicka
  • Време на започнување
Член од
15 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
grav, boranija, leka, grashok, sirenje, spanak, pasteta, majonez.... i ush mnooooogu drugi! a od pienje kisela voda, vino... jak! abe pivce za zivce...
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
grav, kasa, piftija, kukuruzi, creva i takvi bakraci, dziger a za pienje mislam deka nema
 

bad_girl

The girl you can't have
Член од
21 февруари 2007
Мислења
216
Поени од реакции
4
јаденја што не ги поднесувам има премногу а од пијалоци јогурт боза сок од патлиџан и уште многу други работи
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Grav i boranija ne mozam da gi smislam a kamoli da gi jadam, a pijalok ne mozam da ja smislam koka-kola, nekako odvratna mi e
 
Член од
25 февруари 2007
Мислења
29
Поени од реакции
1
Jas mrazam riba najmnogu na svet,mozam da jadam samo tuna,potoa vnatresni organi od zivotni iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii O-D-V-R-A-T-N-O.PACA mrazam isto taka,majka mi koa pravi mi ide da ja isfrlam nadvor sose tie pacoinite odvratni-gnasni-smrdlivi...ja ne znam kako mozat nekoi toa da jadat.mrazam luk koga e vo ogromni kolicini koga preovladuva mirisot na luk,a vo pomali kolicini go sakam na primer vo salati kako krastavica salata i peceni pipercinja so malku lukce-eeeeee toa postuvam.Porano se davev vo luk ali poradi zdravstveni pricini mi bese nametnato da pijam mleko so zdroben luk vo nego.Mi se povraka koa ke mi tekne na toa i od togas go zamrazev lukot.Od meso sakam samoi pilesko i svinsko.od mandzi jadam sve osven skembe corbi i takvi gluposti.A za drugite svetski kujni kako meksikanska,indiska,kineska itn.ne mozam da vi kazam posto ne sum probal,ali mislam deka meksikanskata najveke bi mi se dopadnala poradi mnogu zacini i lutite jadenja,posto obozavam ljuto.
Od pienja mrazam alkoholi ali vodkicka si obozavam,a od sokovi sakam se posebno sok od jabolko i Coca-Cola

KAJGANA the best SAMO NAPRED:helou:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Не сакам да јадам само пача, мозок и гравче ама гравот пак го мљацкам друго се без исклучок од нашата кујна јадам.А за пиење алкохол и кока кола не сакам исто.
П.С:Оние кои не можеа да сфатат како некои луге јадат некои работи само да им кажам СЕКОЈ СИ ИМА СВОЈ ВКУС И ЗА ВКУСОВИТЕ НА ДРУГИОТ НЕ СЕ ДИСКУТИРА:kez::kez::kez:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
Nemozam da jadam Ajvar ne mozam da jadam :salut:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
од јадења мразам компир манџа(родот манџи воопшто), џигери, ѓомлезе, пача, ајвар, лутеница...
од пиење: сокче од праски, водка, џин, бело вино, шприцер...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Мојата диета на база на кокос: јадам се освен кокос. Многу е ефикасна.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.147
Поени од реакции
863
Не сакам:
01. Млеко и млечни прозводи, освен ако не се фабрички обработени и од продавница
02. Секакви видови на манџи, поготово манџа со компири
03. Лeќа, печен грав и неизбежната боранија
04. Таралник (тарана + јуфки), јуфки, макарони и шпагети
05. Брокули, јаболка, портокали, калинки
06. Пача и јагнешко месо
07. МУСАКА (тоа највеќе го мразам)
08. Сарма (додуша еднаш гледав на рецепти на ТВ, правеа сарма со пршута, ова може да е вкусно)
09. Пилешки батаци
10. Печена риба! Е значи не можам ни да ја помирисам а камоли да ја јадам! Јадам само пржена :)
11. Едно благо т.н “млечник“, не знам дали сте го пробале, се прави исклучиво од млеко и изгледа слично како пудинг ама нема никаков вкус (овошен, чоколаден и сл. како што имаат пудинзите) туку само млеко! И се пече во рерна!

Од пијалаци не сакам алкохолни освен водка-мартини и уште 2-3, највеќе мразам ракија, домашно вино, пиво.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.434
Поени од реакции
47.186
Компир манџа(за леб да умрам не јадам),Мајонез(после ми се врти цал ден и ме боли глава)Пача(аууу колку е гадно) и Боранија(за ништо на светов) друго јадам се а за пиење -вино(алергичен сум се исфрлам по цело тело) и боза(немам зборови) ама затоа расолница-партал праам
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Бамја, пифтија, урми, смокви.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
боранија, суви смокви, јагнешко и свинско месо, салами....БЉАК!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom