Кое е вашето хоби ?

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Бидејки се стопли времето сега ново хоби ми е возењето ролерки (ако не друго ке кршам нозе :pos:).И планинарењето кое ми беше голема љубов од одамна ама ретко уживав во тоа.
 
М

Мрак

Гостин
Најчесто играм една глупава игра smashing која е за деца под 10 год,ја имам поминато едно 5575757 пати,но никако не можам да престанам да ја играм!Ако еднаш неелно не ја изиграм..не ми оди неделата добро.
Кога имам слободно време а не играм smashing решавам судоку,во секој весник што ќе го пронајдам го сечам за ако некогаш ми се прирешава да имам резерва.
Возам често точак.Кошарка исто пред куќа на кошот(добро,спортови не се важат).Ова може не е хоби ама собирам џамлии,барам по пазари,купувам каде ќе најдам,а и од секој весник кој стигнува во куќата ги сечам сликите и текстовие за Манчестер Јунајтед па потоа ги лепам во соба.
Некогаш и кога немам што да правам пишуваш песни и текстови,а и шкртм ливчиња.Оние мали бели листови,ги шкртам со некои глупости и ги собирам сите во една кутија веќе подолго време.Ај поздрав!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Спорт дефинитивно може или Кошарка или Фудбал(гледање и играње)
Кајгана 24/7 без нејзе не можам.
 
Член од
12 април 2009
Мислења
75
Поени од реакции
2
Компонирање(музика), пеење, свирење(шо било само да дрнкам нешо), цртање(може да се рече..поише шкртање али ај..)...послемм...дремење на мсн, оговарање..али не онакво тапарско од злоба него онака...не знам да се изразам...глупирање(у великоо)....има и други али ај да не замарам сеа најважните :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Играње фудбал и возење ролерки.
 

$korpion

MusicProducer
Член од
14 април 2009
Мислења
252
Поени од реакции
90
Muzika,Biljard,Poker,Online Igri(najgolemo hobi)......
i mnogu drugi nesta so ne mi teknuvat sega u momentot
;)
 

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
Музика и интернет :back:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Во последно време ми е ХОБИ ПЦ :):) ЦС се знае!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Хоби?
Музика, спорт, дружење, смеење, интернет, енигматика, читање списанија, патувања, одморање, гледање документарци, задевање мали дечиња..толку се горе-долу:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom