Кое ви е омилено место за излегување и колку често го посетувате истото?

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
хмм Fashion највеке. Обично одиме со другарите секој петок сабота и недела. Слушам нешто ке го затварале заради универзитетот што ке биде али не ми се верува.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Aporea sekoj petok i sabota so drustvoto. Celosno odlepuvane posle teskite maki i glavobolki koi gi imame od celi pet dena pominati na uciliste
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Обожавам кога сум прва смена,по часовите со другарки да одам на кафенце во "Groove",тоа е едно ниско буџетно кафуле а такво и ни треба,преубаво е местото за после школо и за нас...:pipi:

Викендите ги поминувам со друштвото,така да не ми е нешто многу битно каде ќе одиме ама најчесто е тоа "Level"!:kez:
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Моментално Diamond и Broz, а летно време се знае, на кеј во Kartel:)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
ZNACI ZA DNEVNA SEMA KAFICOT ALKA A ZA NOKNA DEL MEDIO
 
Член од
13 март 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Kaj nas zasto nema otvoreni mesta za onie shto slusaat Rock i Metal najcesto posetuvano mesto e parkot :D I normalno tamu sum sekoj den,ko vtor dom mi e:D
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
Обожавам кога сум прва смена,по часовите со другарки да одам на кафенце во "Groove",тоа е едно ниско буџетно кафуле а такво и ни треба,преубаво е местото за после школо и за нас...:pipi:

Викендите ги поминувам со друштвото,така да не ми е нешто многу битно каде ќе одиме ама најчесто е тоа "Level"!:kez:



богами мн нискобуџетно кафуле е :))
иначе вака по кафинја неам некое определено кај има место таму ке си седнам :) а за викедни левел ,колосеум ,динамик ... на журки ...
 
Член од
26 март 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
KANDY дефинитивно е супер место за кафенце после училиште со друштвото
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.848
Поени од реакции
23.552
Кафиќи

Alo Alo-Ако не сум дома таму сум. Цели постави на келнери и келнерки се смениле ние не. Плус сега прават пици на печка со дрва. Ај јади мусака дома да те видам.

Мамас-Иако не одам таму на секојдневна база можам да кажам дека од секој гледан аспект Мамас ми е омилено место во градот. Амбиентот, атмосферата, музиката не се за сечив вкус особено не баш кај помладите. Едно од тие места што те освојуваат од прва и не те оставаат.

Ла Кафе-Кога во Ало Ало ќе знаат и што сум доручкувал одам на 2-3 третмани таму за промена.

Ли-Кога не ми е до акање до Центар и позирање на Резил Сокак на раат за муабет си седнувам таму. Во последно време е се популарен и иако не е на елитна локација има голема посетеност.

Дискотеки

Колосеум-Добро со оглед на тоа што младоста ја оставив таму. Меѓу најдобрите дискотеки на Балканот.

Маракана-Драг ми е Колосеум ама потопол амбиент ми е во Маракана. Одлични свирки и луди ноќи биле таму.

Кафани

Македонска Куќа-Забавата почнува тек во 10 и пол и трае до смрт. Отаде мостот на Скопска Митровица се е можно.

Читална-Класично место каде што одиш при дефицит на пари и паѓаат сеири, зафрканции народњачки кола итн...

Окарина т.е бившо Чврга. Ем отмено, ем ефтино, ем не х/ц селско ем не мртвило. Окарина е правена за сечив вкус од се по нешто. Плус има добра атмосфера.

Барови

Мезе Бар Сопотско

Ако успееш да најдеш место, тука се заседнува и со саати се мези и се слуша алтернативна музика во алтернативен амбиент.

Летно време-Занзибар
Фонтана тече, парк пред тебе во центар си а не си.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Hmm letno vreme 90% vo park sum obicno ako se ide negde toa e Marakana ili Castro a dodeka sum na fax preku godina Mon Ami najveke go posetuvame od kaficive. A da i za sobir i dobra pijanka i kafani se posetuvaat chat-pat.
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
letoska najvishe kisnam u park :D a i se deshava po nekad i do Castro (zavisi od $$$$$), a vaka u zimski period kaj ke kazat tamu idam
 
Член од
6 април 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
:helou: zasto nikoj na go spomnuva colosseum?mene mi e tamu ok,u petok colosseum,sabota diamond!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom