Кога јас би направил свој квиз

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Инспирација само од јапонија...


Или она 18+


Oва е повеќе спаѓа во гејм шоу ријалити а не квиз шоу на знаење или квиз на среќа и како што гледам од две видеа тука има и доста 18 + што значи одма АААВМУ ќе се бунат и ќе го забранат или ќе мора да оди ептен касно полноќен термин :)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.308
Поени од реакции
22.593
Oва е повеќе спаѓа во гејм шоу ријалити а не квиз шоу на знаење или квиз на среќа и како што гледам од две видеа тука има и доста 18 + што значи одма АААВМУ ќе се бунат и ќе го забранат или ќе мора да оди ептен касно полноќен термин :)

Ama bi se gledal hahahaha

Ostaj ti znaenje ova e milenium na gluposti... Narod daka da pusti mozok na pasanje
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Каков би бил тој квиз што вие би го направиле?
Како би се играл и колку игри би имал?
Колку би му била наградата?
Каков ќе биде со знаење или квиз на кој треба среќа?
Какво име би му дале?
Вучиќ, ти си? Многу те поштовам, редовно со бабата ти ги гледаме емисиите, зајако мн јак ти беше, жал ми е што си го испекол. Поздрав од острејлија. :D
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Вучиќ, ти си? Многу те поштовам, редовно со бабата ти ги гледаме емисиите, зајако мн јак ти беше, жал ми е што си го испекол. Поздрав од острејлија. :D
Ма каков вучич
Јас вучич не сакам да го гледам ми се сере кога ќе ги видам неговите квизови а ти вучич ме правиш:pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Се сеќавам во 90-тите одеше на МТВ еден квиз „Сепак се врти“. Имаше по пет натпреварувачи, мислам беа пет или шест игри, и стварно беше квиз на знаење, со сериозни прашања. Е сега одамна беше и не ми текнува на сите игри. Или на Енигма на Сител, каде се натпреваруваа парови. Тоа беа добри квизови кои бараа големо знаење, плус беа забавни за гледање. Сега „Круг на знаење“ не е лош. Од лиценцираните само Милионер вредеше кај нас. Другото или е утнато (како овој со Лила), или не успеа во Македонија (како Најслаба алка).
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Мене ми текнува на еден квиз на МТВ со Тони се викаше Ајде да се обложиме е баш таков квиз би направил пак. Знам тој што ќе победеше требаше да одлучи да си оди со наградата или да се обложи со водителот што има во кутијата :). Друга опција ми е да се откупат правата на Минута за победа страшно шоу доколку некој не знае за што зборам еве погледнете.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Квиз прашање? Дали во Македонија инспирација за квиз се бара на форум?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Мене ми текнува на еден квиз на МТВ со Тони се викаше Ајде да се обложиме е баш таков квиз би направил пак. Знам тој што ќе победеше требаше да одлучи да си оди со наградата или да се обложи со водителот што има во кутијата :). Друга опција ми е да се откупат правата на Минута за победа страшно шоу доколку некој не знае за што зборам еве погледнете.
Дали на тој квиз нешто подот на студиото беше во вид на плоча музичка ?
https://www.youtube.com/watch?v=qf5ycdzXQRc
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Дали на тој квиз нешто подот на студиото беше во вид на плоча музичка ?
https://www.youtube.com/watch?v=qf5ycdzXQRc
Мислам дека е од тој квиз видеово ама не ме држи за збор квизот е во 95-97 некаде така што само малку памтам знам еден ризикуваше се и во кутијата имаше играчка :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom