Кога последен пат сум легнал пред полноќ?

Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Па ми се случува често пати да си легнам пред 12. Зависи од ситуацијата во која сум, некогаш мора да станам порано, некогаш сум преморена, некогаш е досадно и немам што да правам...:toe:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Уххх одамна и тоа многу одамна. Не паметам сигурно и да сум легнал пред 12 на прсти се брои (на една рака :)) последниве 3-4 години
 
Член од
1 декември 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Хаха одлична тема ;)
Пред 12 часот си немам легнато веќе може 5 години а може и повеќе. Таков ни е ритамот на живот се станува во 3 на пладне се легнува во 6 / 7 наутро. Сега и бебињана не си легнуваат пред 12 и тие седат до покасно :D
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Разни обврски,школо,интернет,излегување,гледање тв и многу други работи. . сме посветени на нив повеке отколку што треба а времето минува.. многупати остануваме сабајле .. КОГА ПОСЛЕДЕН ПАТ СТЕ ЛЕГНАЛЕ ПРЕД 12???
Ех времиња... кога последен пат легнав пред 12?
Еее, уште Тарзан ја муваше Џејн.

Ќе се вратев од град, ќе си изгледав еден/два од омилените филмови. И некаде околу 3 саат веќе спиев. Ама...
Ебаго, лоша работа си имам големи проблеми. Последниов месец легнувам во 4/5 станувам во 14:00. Лошо сине, лошо а обврски еден тон, ваљда ќе се средам.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Па знам често да легнам и пред 12, посебно кога сум до 8 навечер на факс или имам многу за учење.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
0
Поени од реакции
0
Мн. често се дешава да ЛЕГНАМ пред 12..ама ретко да ЗАСПИЈАМ пред 12..(ретко али се дешава) Баш коа треба да се одморам мене 300 мисли ми поминуваат низ глава..и најчесто заглавувам до кај 2 саат со бистрење на некои мои глупави политики. :icon_neut
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Jас лично никогаш си немам легнато пред 12 последниве 3-4 години.Едноставно и прва смена да сме преспивам претходно и втора да сме тогаш е нормално.Распустите си легнувам кога е разденето...чудно ми е мн ако спијам од 11 до 7 се чувствувам отепано.А да си легнам во 5 сабајле и да станам во 13 се чуствувам наспано.А зошто не знам :toe:
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Заборајв веќе, во последно време почнав и во 10 од сабјле да си легвам
 
M

**MEMORY**

Гостин
Последен пат пред 12 си легнав на 1 јануари оваа година. А пред тоа не се сеќавам кога се случило тоа...
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
ауу не да не памтам,одамна беше тоа,негде 6то-7мо одделение..и кога сум дома обавезно заглавувам до 2-3 гледајќи филмови и дремејќи пред компјутер.а кога искачам,не се прибирам пред 2.едноставно така се навикнав и ако легнам порано не можам да спијам,ми прелетуваат мисли низ глава и пак заглавувам до после 12 размислувајќи за разни глупости.а кога сум во школо и да сум прва и втора смена исто ми се фаќа,полесно ми е навечер да учам и стално заглавувавм,па затоа сум често ненаспана:lollipop:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Разни обврски,школо,интернет,излегување,гледање тв и многу други работи. . сме посветени на нив повеке отколку што треба а времето минува.. многупати остануваме сабајле .. КОГА ПОСЛЕДЕН ПАТ СТЕ ЛЕГНАЛЕ ПРЕД 12???
Добро прашање... ме замисли. :pos2::pos2::pos2:
 

F i l i p

·٠•● DoN FiLiP ●•٠·˙
Член од
23 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
uhuuuu...ne se sekavam koa legnav pred 12! sekad ostanuvam do 2-3 koa sum od 7 u skolo, ali sea na raspust sedam i do 8-9 saat:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom