Кога последен пат сте направиле нешто за прв пат?

  • Креатор на темата Петар-МКД
  • Време на започнување
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Ме замисли темата и не може да ми текне последен пат кога сум направила нешто за прв пат. Ми дојде како шлаканица...Значи животот ми станал досаден.
 
P

parvati

Гостин
Еве ск, прф гу глеам тему и коментирам у њума, кој осеќај еј,немогуќе

е да беее, прф пут прееска игра ризик, интересна игра,обожаам у Камчатку да прау базу : D
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Бев во Мајами за прв пат последново лето :D
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Денес. Поминувајќи покрај Тинекс ми текна дека немам тоалетна, влегов и купив, а без притоа да се лажам два дена со “ај ке земам две пакетчиња паломи“.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Прв пат пијав ваква комбинација на чај и то, една кеса од брусница со една од зелен чај.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Не се ни сеќавам што сум направила нешто за прв пат.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Пред една недела за прв пат депилирав раце со восок :P
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.088
Поени од реакции
13.104
Пред 3,4 месеци кога се спуштав со точак од Водно со многу мали брзини, се ќе беше топ да не ми загубеше контрола точакот и да не летав како коњаница во војна, ама за среќа насочив некако во тревата од страна да паднам, а не на асфалтот, и да закочам колку толку, па немав некои посериозни повреди, и на глава паднав :rolleyes:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Пред точно десет дена за прв пат присуствував на концерт на омилената ми група, за прв пат бев на барикада на 2 метра од бендот, за прв пат ги видов Трент и Робин во живо :love: Не верувам дека нешто може да го надмине ова.


како Дијаманте сум знам
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
у четвртокот за прв пат полагав тестови за '' Ц '' и положив..идемо даље
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Пред половина час
За првпат смислив нешто да го зезнам брат ми.
Наместо пиво златен даб му однесов кечап,нормално во шише златен даб.
И тоа јас му го отворив он си крена да го пие...
Амаа...да беше некој друг ден ке ми урлаше денес ме помилува..мој ден било :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom