Кога најмалку очекуваш?

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
zasto sekogas koga najmalku ocekuvas ke ti se sluci nesto!koga nekoj ni na kraj na pamet nema da vi tekne deka toj/taa ke vi pise poraka vi pisuva ili vi se javuva i vi veli deka mnogu mu se svigate ili ve saka.se razbira taa licnost ja znaete,no ne ste ocekuvale takvo nesto od nego.ili pak koga ke mu titnete na nekoe/ja tip/ka i ne ocekuvate da vi vozvrati so nisto najmalku pak so poraka i ete vie odite do negde go ostavate mob. i koga se vrakate gledate poraka.sekako koga najmalku ocekuvas nesto da ti se sluci ke ti se sluci.vi se ima sluceno toa?
Токму оваа марфиева коинциденција, ме натера секогаш - да очекувам нешто, а особено очекувам дека кругот ќе се сврти. Не поднесувам непријатни изненадувања, та затоа гледам колку што е можно, да бидам подготвена на се`. Често анализите и проценките на околната ситуација, ми одземаат нерви и енергија, но барем потоа знам дека сум ги барем делумно предвидела и колку-толку, психички сум се подготвила да ги дочекам.Се` можам да очекувам од секого. Генерализурање во поглед на човековите постапки, не може да има. На секого може да му се случи некоја непредвидлива ситуација или постапка. Во врска со конкретниот пример кој го даде, за момчињата, не ми се случило да дознаам дека му се допаѓам некому кого не го познавам да речеме. Секогаш кога на некого му се допаѓам, можам да го прочитам или барем да се посомневам во тоа. Понатаму превземам мерки во зависност од тоа за што човек се работи и дали ми е компатибилен.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Jas koga najmalku ocekuvav ili podobro kazano voopsto ne ocekuvav,se zaljubiv i se izgubiv...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Се се случува со причина...

Ништо не е случајно, се се случува на одредено место во одредено време (со одредена намена):toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Da i toa mnogu pati, od licnosti sto ne ocekuvav nisto docekav nesto, od licnosti sto ocvekuvav premalku dobiv premnogu, no se ima sluceno i da ocekuvam nesto a da ne dobijam nisto..
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Јас кога најмалку очекував дека бифшиот ке ми пишува секој ден и ке ми се жали како сум го заборавила , како не мислам на него , дека сум откачила другар ради дечко ете ти го !!!!!!
И сега ....чорба
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
очекувам се од секого и зато не се изненадвам многу.. сепак некој работи знает многу да ме изненадет:back:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Кога најмалку очекуваш највеќе ќе се разочараш....
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
што помалку очекуваш тоа повеќе добиваш, факт. ако очекувањата ти се преголеми секогаш има разочарување. коа очекуваш многу од нешто, тоа нешто ти свесно или не свесно си го идеализираш на некој начин и од коа ќе сватиш дека тоа не е тоа следи разочарувањето. од друга страна коа ништо не очекуваш и коа оставаш работите да си течат сами од себе се што ќе ти се случи е неочекувано и без разлика дали е добро или лошо нема да дојде до разочарување зашо не си планирал тоа да се случи. така да мој совет НИШТО НЕ ПЛАНИРАЈ и СЕКОГАШ ОЧЕКУВАЈ НАЈМАЛКУ :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
да да ми се случило ... неколку пати. обично сум такав ко ќе се фатам за некоја работа мн вложвам во неа и очекувам одлични резултати. и тие неколку пати шо не ми успеало т.е. ми се случило нешто неочекувано, мн тешко ги поднесов
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
zasto sekogas koga najmalku ocekuvas ke ti se sluci nesto!koga nekoj ni na kraj na pamet nema da vi tekne deka toj/taa ke vi pise poraka vi pisuva ili vi se javuva i vi veli deka mnogu mu se svigate ili ve saka.se razbira taa licnost ja znaete,no ne ste ocekuvale takvo nesto od nego.ili pak koga ke mu titnete na nekoe/ja tip/ka i ne ocekuvate da vi vozvrati so nisto najmalku pak so poraka i ete vie odite do negde go ostavate mob. i koga se vrakate gledate poraka.sekako koga najmalku ocekuvas nesto da ti se sluci ke ti se sluci.vi se ima sluceno toa?
Ми се има случено многу пати.. баш кога најмалку очекувам.
Посебно ми се има случено кога веќе ќе изгубам надеж и ќе се разочарам и едноставно ќе си речам : Готово е, кревам раце од се... и тогаш се случува..
Незнам ни јас зошто се случува, ама случајноста е најубава..
надевај се,но не очекувај:smir:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
zasto sekogas koga najmalku ocekuvas ke ti se sluci nesto!koga nekoj ni na kraj na pamet nema da vi tekne deka toj/taa ke vi pise poraka vi pisuva ili vi se javuva i vi veli deka mnogu mu se svigate ili ve saka.se razbira taa licnost ja znaete,no ne ste ocekuvale takvo nesto od nego.ili pak koga ke mu titnete na nekoe/ja tip/ka i ne ocekuvate da vi vozvrati so nisto najmalku pak so poraka i ete vie odite do negde go ostavate mob. i koga se vrakate gledate poraka.sekako koga najmalku ocekuvas nesto da ti se sluci ke ti se sluci.vi se ima sluceno toa?
Ова секогаш се случува кога си во врска и кога ни на крај памет нема да ти текне дека ке добиеш некоја ваква порака.Али јебига се случува и тоа често.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Порано секоја вечер излегував со неверување, но и очекување во мене, во стил: "Вечерва е вечерта, ју'р д мен(ама ипак ништо нема да се случи:()". Полека оттргнувајќи такви мисли од главава, работите остануваа прилично исти, но вечерите поинтересни со повеќе случки и спонтани ситуации. Со тек на време од сета таа спонтаност испаѓа нешто.
 

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Па да ми се има случено.. обичноо тоа оди така.. кога најмалку очекуваш нешто ќе ти се случиии
 
M

MIL

Гостин
Epa nikad NE SE znae nistoo I najinteresna e taa ljubov kao grom od vedro nebo ti SE pojavuva I si pocnues e od pocetok ,ednostavno si sreken sto seto toa ispadnalo slucajno I prodolzuva I Trae ...:smir:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Досадно е да знаеш се. За се општо поинтересна е спонтаноста.
Пример, таман си влегла во врска, а на бившиот од никаде му текнува дека згрешил и дека те сака назад..
Ех.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom