Кога би биле Бог на еден ден, што би направиле?

Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Бог ?
Би ги отстранил сите религии и национализми .. Сите да си бидат во една држава .. наречена Mother Earth ..
Парите би ги оставил .. но на секој човек на оваа планета би му дал по едно дрвце на кое ќе расте многу кеш .. хм.. не .. после ќе си ги крадат дрвцата .. ок .. кеш deleted ..
Би го отстранил интернетот или телефонијата .. за луѓето да си зборат face to face .. да нема преваранти и дубари .. Би избришал голем дел од технологијата .. Воедно би додал нов дел ..

Ако не иде оваа варијанта ..
Ондак ......

Би го вратил времето до Ice Agе ..
Ако не иде ни оваа .. Mother Earth .. Deleted ..
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ќе си ги направам сите 5ки!Не за мене,за моите...
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Ќе му ја дадам сета моќ на Џим Кери, он знае што треба да прави. :D
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ако би биле БОГ за еден ден, што би направиле?

ќе се надувам... и ке се препуштам на инстинктите (или како и да се пишуваше и изговараше ова) па ако направам нов месија јебеш!
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Necrophilia напиша:
ќе се надувам... и ке се препуштам на инстинктите (или како и да се пишуваше и изговараше ова) па ако направам нов месија јебеш!
cool, може и ја.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
ПА не знам нешто посебно што би направил.. тоа што ќе ми текни во моментот тоа ќе го правам.. тоа што ќе го посакам ќе го исполнам.. а добра е и идејата на Necrophilia :)
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
би им помогнала на гладните и болни дечиња најмногу на тие во Африка барем ке им дадам вода ако не нешто друго
 
Член од
27 март 2007
Мислења
91
Поени од реакции
1
hm Jas bi napravila da postoi samo edna religija vo svetov bidejki poradi religiive se ubivame,se mrazime i se delime a netreba da e taka bidejki sme isti lugi i veruvame vo eden Bog.Potoa i jas kako ,,anglece,, bim im dala voda i hrana da site gladni decinja poslebno na Afrikancinjata.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Pa ja bi pomognala samo na decata bez roditeli i onie so zostanat rast da im bide poubavo, najubavo. A za mene licno nisto si go sakam zivotot kako takov i ne sakam da mi bde se rozovo neznam 10ki na fakultet neznam pari, ljubov ne. nekogas bas nekoi mali raboti ti go pravat zivotot interesen, dinamice, sega ako se si sredam i se ako si imam sto ke pravam? nema da imam veke zelbi, neli? I nema da gi menuvam lugeto na site dobri, gi prifakam kakvi se takvi se. Samo leb i dom za decata, zasto zasluzuvaat, nisto poveke.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Птичји Грип напиша:
Не би сакал да бидам на место кое не го заслужувам, поготово како обичен смртник.
Бог е во се, Бот гледа се, тој е семоќен.
Истата секунда би ја вратил.
Ако сум Бог, би поуживал малце во животот, би си го направил интересен, а и на луѓето околу мене, можда ќе ми се допадне, а после ќе ја вратам власта на Бог, а и времето, ќе направам така да тоа испадне како да сум сонувал.
Така ќе испадне како да сум ја вратил истата секунда.

ahahahah..
postov e off topic znam, ali sum se iznasmeal na ova
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Би го вратил светов назад во камена доба.
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Да цитирам една моја "идолка": World peace! :)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Da odgovarav na prasanjevo pred mesec-dva ke dadev sosem drug odgovor. Bi napravil da mi se ostvarat site raboti koi sto sum gi zamisluval i bile samo nostvarlivi zelbi za mene. I po nesto za tie okolu mene,mnogu jasno. Ali sega ne.
Sega bi go pominal celiot den obiduvajki se da napravam moja mnogu bliska licnost da ima vreme i moznost da go ostvari svojot son . Toa bi mi bilo dovolno.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Аууу би напраил ршум.Прво ќе избришам се од планетава што содржи збор држава,граница,политика,религија.Ќе направам сите да бидат еднакви едни со други,да нема богати сиромашни ,сите ќе си живеат на исто дереџе,ќе се збори еден единствен јазик низ цела планета,ќе се има иста култура.Сите ќе се почитуваат едни со други,ќе си помагаат едни со други итн..Знам дека ова е мишн импасибл али коа би бил бог за еден ден би го направил ова,да видам како ќе функционира :)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Volkswagen напиша:
Самиот наслов кажува се. Ако би биле БОГ за еден ден, што би направиле и би сменале во светов?
moze ke zvuci naivno i glupo ama da bi bila bog na eden den bezmilosno bi gi unistila losite raboti(fabriki,koli, i onie koj ja unistuvaat zemjata posebno alcnite po pari) i cela zemja bi ja napravila eden prekrasen Raj :toe: :back: a da i ke napravam Zelbomat :))))))):helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom