Книги и литература за кучиња

Член од
11 ноември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
1
Барав по форумов ваква тема али не сретнав, доколку постои слободно ќе ја избришам. Бидејки сеуште не сум чувал куче, а во план ми питбул териер и сакам да се информирам убаво. Па сакам да прашам дали постојат книги на македонски и доколку има каде можат да се набават.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Јас ја имам Кучешки Раси (Топер) можда веке 10 години ја имам и покрај со ги има повекето видови раси на почетокот во предговорот има и општо кинолошки поими... Стручни изрази, кратка историја, поделба на расите според намената. Треба да знаеш малку и што конкретно бараш дали специјално за расата што си ја одбрал или нешто општо за сите кучиња. Иначе за Питбул книга специјална не сум видел досега кај нас а ншто најблиску до тоа е од Србија или Хрватска донесена книга Теријери и имаше еден специјален дел за сите Териери со Бул основа.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Барав по форумов ваква тема али не сретнав, доколку постои слободно ќе ја избришам. Бидејки сеуште не сум чувал куче, а во план ми питбул териер и сакам да се информирам убаво. Па сакам да прашам дали постојат книги на македонски и доколку има каде можат да се набават.
The working pit bull-Diane Jessup
 
R

Runner

Гостин
Za zal nema na mkd. No na srpski i na hrvatski siguren sum deka ke najdes no vo srbija i hrvatska. I jas barav radi decava ama nisto. Sepak amazon ti e najsigurna varijanta ama na angliski
 

Kajgana Shop

На врв Bottom