Клуб SPIRIT (Охрид)

Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
abe spored mene super si e klubceto ama nekako muzikata......
 
Член од
26 јануари 2006
Мислења
19
Поени од реакции
0
loso mesto, bev minatoto leto, i prilicno loso bese.iako nekoj drugari svirea nekoj period tamu, ama sepak ne go biva.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
ko ke bidam vo ohrid sakam tamu da me nosite!
 
Член од
2 јули 2006
Мислења
9
Поени од реакции
0
Dj_Madness напиша:
Кога бевме оваа година у Охрид на екскурзија таму не однесоа првата вечер.Сум си поминал закон и дј-от беше супер,добра музика,само имам една забелешка-многу беше жешко,сите се жалеа
ПС.Не ме факајте за збор јас може си поминав многу убаво бидејќи друштвото со мене беше на ниво:))))
Taka e zakon si pominavme ama kako mesto ne mi se sviga
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
Pa ne e bas losa diskoteka. Dobra e za taka da recime da se zagrees i posle da prodolzis PARK ili kade bilo....
All in all dobra e.
 
E

elence*$

Гостин
лелеееееее!!
зарем и ваква тема имат!?
страшно,воопшто не ми се свиѓа,ко ќе влезиш внатре ке те удри страшна миризба на пот,и само гледаш дечурлана шо одвај чекала да дојт викенд за да се очукат и да прајт будалии..а пак то музиката,не дај боже...појке дј-он пејт него шо пуштат музика(а воопшто не пејт убо:)) а да и скоро секој викенд прает тепачка со оние „мангупине“ шо седат на врата....
абе страшна работа:nesvest:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
АБЕ тоа шо работам во спирит е друг муабет:pos2: ,туку како место за излегување е тотална катастрофа,посебно во делот со тепачките како што кажало момево над мене...туку...некако масовно почнаа да се користат парфеми од ко ја отворија онаа ефтинана парфимерија и сеа сите мирисаат на емитација од ЕНЏЕЛ по цена од само 99 ден.:tapp:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Евентуално се дешават еднаш на два месеци ко ќе се Пирузевци во петок да одам, иначе во тој простор со намена за магацин или шупа, преуреден во нешо шо го викет денс плејс, не влегвам.
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
блах.... сукс :P ! неколку пати сум бил... него сеа за сеа ке си се задоволам со тоа што е ( оаза,гламур,адмирал- во струга ) ! Морам да кажам дека голем фактор е друштвото... и во најелитен клуб да си ако не ти е друштвото добро џабе... не е на срце ! мене адмирал ми се свиѓа затоа што таму секогаш има предобра музика техно/транс/тектроник/хаус/индустриал! а гламур многу добри рок журки со бени - нонстоп пајѓаат!
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Јас не го сакам спирит поради тоа шо кога ќе влезам ме маваѕ чад на цигари(кои не ги поднесвам)
И шо секој викенд мора да има тепачка ...или тепачки...на една за малку ќе настрадав....појќе не стапнувам таму:pipi:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
спирит е место за мангупи кои сакаат добро да се измлатат...
оууууууу јеааааааааа
иначе видов некој летки сега ко промоција 2 вотки 120 демек то ефтино требело да бидит...:nesvest:
многу ретко одам и не ми е по ќеиф...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
А уште постојт ова место? Ич не го сакам, ама баш ич! На гробишта денс плејс отвориле. свашта:tapp:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па ништо посебно не е местото, ама има 3 за 100, вотки и текили така да по еднаш - двапати одам дур сум во Охрид:)
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
Bev minatoto leto i godinava pak ce go poseta kolku vidim kako e zabavata tamu godinava. Inace da, za 100 denari imas 3 tekili, a od kaj 12 pa do kaj 1 mislam se pustaat nekoi stranski hitovi, a od 1 pa do kraj turbofolk (CECA pred se:D ). Se odi ako sakas da smuvas neso nabrzina :toe: Mene me fakjase strav od toa obezbeduvanjeto - premnogu nasilno gi isfrluvaat lugjeto, kako partalka letaat I AKO ODITE NEMOJTE SLUCAJNO DA SE PUSTITE NA NEKOJA KONOBARICA - CE GO JADETE LOSO, SVE TUZIBABI SE:pos2: SEPAK BI VI PREPORACAL NEKOJ DRUG KLUB :toe:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Ziva svirka vo dance place "Spirit" - Fatamorgana

Ziva svirka na rock bendot "Fatamorgana" vo dance place "SPIRIT" - Ohrid, na den 12.12.2008 (petok) od 21:00 do 23:30 casot. Za poveke informacii posetete ja oficijalnata strana na bendot:
www.myspace.com/fatamorganaoh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom