Клик клак

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
klik_klak_klackers_clackers.JPG

Или кај мене у населба како што го викаат Ракатрач хахаххаха

Гледам во последно време пак почнаа со овие, дали и во ваше маало маваат?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ко мала имав такви, ама никад посебно не ме бивало. Интересни ми беа, ама не можев многу долго да ги ’вртам’ или како и да е глаголот за управување со клик клак. :)
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Главата тупан ми е во Чаир ! :devil2: :devil2: Јебига како мал и јас сум нервирал некој.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Добро бе нели ги немаше едно добри 3-4 години... ? Се секавам додека бев у основно беа многу популарни, и после ко да ги снема одеднаш, и оваа година пак се појавија од нигде, секое дете има. Не се сеќавам да сум слушнал клик клак у Чаир последниве 3-4 години... Обично петарди и куршуми преовладуваа.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Добро бе нели ги немаше едно добри 3-4 години... ? Се секавам додека бев у основно беа многу популарни, и после ко да ги снема одеднаш, и оваа година пак се појавија од нигде, секое дете има. Не се сеќавам да сум слушнал клик клак у Чаир последниве 3-4 години... Обично петарди и куршуми преовладуваа.
Во Чаир најгласно нешто што се слуша се кликлаците и по некој огномет последниве 2-3 години, ептен ми е некако тивко, барем кај мој дел е вака...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Значи до децава кај мене у маало бил проблемот... Иначе зависи од местото, ја сум блиску до јаја паша, свадби, сунети, без некој испукан куршум не иде, иако нормално е да е потивко од порано.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Мора да се пофалам ме бива ,едно добри 1-2 минути го владеам клик клакот.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Значи цела населба кај мене ечи од овие веќе се ептен досадни дома седам пред ПЦ и надвор слушам клик клак па претерано е...
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
лом праат дечињана у маало по цел ден...
некад коа ке ги начекам маам и ја со нив, сеа знам како им било на моите коа по цел ден неможеле да се одморат од нас ама... детската радост нема цена, нека маваат, деца се нека играат додека можат
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Значи цела населба кај мене ечи од овие веќе се ептен досадни дома седам пред ПЦ и надвор слушам клик клак па претерано е...
Кај мене да има деца што си играат надвор со вакви играчки ќе се радувам.Децата заглупавеа од компјутерите,ни едно не знае да си игра како што си игравме порано!
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Кај мене да има деца што си играат надвор со вакви играчки ќе се радувам.Децата заглупавеа од компјутерите,ни едно не знае да си игра како што си игравме порано!
Не викам дека не е добро што се враќаат игрите од минатото но сепак малце претеруваат лупаат во глава...
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Да да да, клик-клакот е пак у мода на мое огромно задоволство.Јас си го ископав од подрум мојот стар клик-клак од средината на 90тите и сеа си се радувам, баш ми е мило шо ги глеам децава по улица шо си играат, ме враќаат во времето. :)
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
А бе пак се вратија овие у мода а? Еден куп деца видов деновиве со топчињава!
Не само децата низ мое маало, вчера видов и еден 30 годишен човек си тропаше со нив во кола !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom