Кладилница (Генерална дискусија)

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Абре од толку спортови за Еуросонг ли се фативте.. :pos:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.517
Абре од толку спортови за Еуросонг ли се фативте.. :pos:
Немат година да не сум во ќар од ова како што сум аут од кладење до септември а можеби и засекогаш добро ќе ми дојт да напрам некој денар.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Да не излезе некое инфо за повредата на Алкараз? Коефициентот на Џокович паѓа цело време, од 2.00 што беше синоќа сега дојде на 1.70.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Да не излезе некое инфо за повредата на Алкараз? Коефициентот на Џокович паѓа цело време, од 2.00 што беше синоќа сега дојде на 1.70.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Ќе игра бе ок е и ништо не му е. Повреда или не јас секако ако би играл би ставил пари на Новак заради условите во Мадрид. Високо е, брзо оди топчето и брзи се условите иако е турнир на земја, значи сервисот одма е предност за Новак а и лично мислам дека повеќе контрола над топчето има он него Алкараз во овие услови. Вчера да, Алкараз го ишлака Надал ама имаше и 30тина неизнудени од кои имаше доста што одеа 17 метри у аут. Таква му е играта јбг, офанзивен тенис негува и затоа овде му летаат некои топчиња у трибини. Секако, ова не значи дека Новак е зицер, далеку од тоа пошо малиов е змај и секако нема да биде лесен меч.

П. С. Понеделникот на тренинг играле меѓу себе и Ноле земал сет со 6-1.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ke gi simne Alkaraz nole i nadal za brzo vreme? (Federer e vekje minato)...
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
колку е квота за Алкараз да земе РГ? мене срце би ме болело да играм на него а не на Рафа, ама ме занима.. зашто на оваа игра, стварно има шанси.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
колку е квота за Алкараз да земе РГ? мене срце би ме болело да играм на него а не на Рафа, ама ме занима.. зашто на оваа игра, стварно има шанси.
3
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
Aris : Olympiakos
Повторно ме влече накај грчиштава, винер 2 се движи околу 5,3-5,4 коеф, преголем е да не се проба
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Ја порано имав еден меч пикирано Тракала Арис баскет и секад Тркалава ги тепаа Арис, поместена лига нема, у било кој спорт, заедно со Турска лига.. НИКАД НА ТИКЕТ ГРЦИ И ТУРЦИ !
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
Ја порано имав еден меч пикирано Тракала Арис баскет и секад Тркалава ги тепаа Арис, поместена лига нема, у било кој спорт, заедно со Турска лига.. НИКАД НА ТИКЕТ ГРЦИ И ТУРЦИ !
Играј си само користи обратна психологија :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom