Киропрактика

Член од
15 јануари 2012
Мислења
88
Поени од реакции
21
Update please!?
Има ли некој нов киропрактичар?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Имате ли контакт број од тај Борче Каревски?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.848
Настрана што е киропрактиката и колку е таа медицина, прашање е дали во Македонија воопшто постои киропрактичар со лиценца. Сите нешто знаат да крцкаат, па уште ќе ги рекламираме овде. Убаво вика Агда...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Настрана што е киропрактиката и колку е таа медицина, прашање е дали во Македонија воопшто постои киропрактичар со лиценца. Сите нешто знаат да крцкаат, па уште ќе ги рекламираме овде. Убаво вика Агда...
За лиценца незнам...има еден, Али ли се викаше....мало со бркови 60 и кусур год. од Аеродром. Имав проблем со sciatica...ишијас како се вика....два пати бев и ме спастри да ти кажам.
Научив фори некои од него што го гледав и сега сам се дотерувам :D
Скоро и да немам никаков проблем....а не верував дека ќе се оправам еден ден.
 
Член од
2 јуни 2020
Мислења
2
Поени од реакции
1
За лиценца незнам...има еден, Али ли се викаше....мало со бркови 60 и кусур год. од Аеродром. Имав проблем со sciatica...ишијас како се вика....два пати бев и ме спастри да ти кажам.
Научив фори некои од него што го гледав и сега сам се дотерувам :D
Скоро и да немам никаков проблем....а не верував дека ќе се оправам еден ден.
Може број или точна локација да ми кажеш? Истиот проблем го имам и јас
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Може број или точна локација да ми кажеш? Истиот проблем го имам и јас
Го заборавив влезот...карши куќата на фудбалот паркирај се и тука некаде е, по зградите....прашај по луѓе таму кога ќе отидеш.
 
Член од
19 август 2020
Мислења
2
Поени од реакции
1
Јас сум 18 години и грбот во генерала ми е малку изместен, имам блага сколиоза, едното рамо ми е повисоко од другото и кога правам одредени вежби крцка тој зглоб и е непријатно, исто така не е реткост да ми е стегнат грбот.
Не е ова нешто кој знае колку страшно, веројатно сѐ ова е последица од лошо држење на телото и седејќи и на нозе цел живот, кое се трудам да го сменам. Мали се проблемиве, сѐ можам нормално да правам но сепак размислувам дали да посетам киропрактичар да видам дали може да се среди нешто, да не стане полоша ситуацијата со годините, боље спречити него лечити.

Вие што викате, вреди да идам да видам што може да се направи или не се баш нашиве за вакви благи проблеми? И ако да кој би препорачале.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ја кажем коа ќе дозволи ситуацијата јога практичар да посетиш. Не ти треба киро .
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Ја пред години ја сјебав кичмата,се сецнав,нозете ми се земаа,страшно.Ме однесоа кај Таир у Ѓорче,по патот за Кондово.
Ме среди,у три сеанси,цакум пакум,па после идев уште 17 пати,ме исправи за 4см.
070267201 Таир
 
Член од
19 август 2020
Мислења
2
Поени од реакции
1
Ја кажем коа ќе дозволи ситуацијата јога практичар да посетиш. Не ти треба киро .
Фала за идеата, баш имам роднина која многу се занимава со тоа и знае толку како учител, ќе ја прашам во врска со ова кога ќе сум во можност.
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Совет за добар киропрактичар во МК?
И далечина некој има било какви искуства со тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom