Кино Милениум и Рамстор

Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Ја мислев дека аватар го имаше у 3Д во Кино милиниум али грешно сум разбрал излеа :)
 
L

Lu

Гостин
и мене ме занимаше за пила дека у 3д да го гледаме , и мора да може да се гледа и кај нас , пошто памтам дека имаше проекција на СПАЈ КИДС 3Д !
Неможе да се гледа во Македонија 3D,кажав и погоре.
Ако е за тоа и AVATAR беше во 3D,ама бидејќи во Македонија нема 3D кина,македонците одеа во Бугарија,Грција...за да го гледаат во 3D.
Не за џабе се организираа автобуски тури кога беше фамата со AVATAR.
Ај размисли кога би имало во Македонија 3D кина зошто луѓето би оделе во Бугарија,Грција... за да го гледаат AVATAR ?

--- надополнето ---

Ја мислев дека аватар го имаше у 3Д во Кино милиниум али грешно сум разбрал излеа :)
Го немаше во 3Д и плус АВАТАР се емитуваше во кино Рамстор,а не во Милениум.
2 пати го гледав АВАТАР во Рамстор и со сигурност тврдам дека небеше во 3Д.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Неможе да се гледа во Македонија 3D,кажав и погоре.
Ако е за тоа и AVATAR беше во 3D,ама бидејќи во Македонија нема 3D кина,македонците одеа во Бугарија,Грција...за да го гледаат во 3D.
Не за џабе се организираа автобуски тури кога беше фамата со AVATAR.
Ај размисли кога би имало во Македонија 3D кина зошто луѓето би оделе во Бугарија,Грција... за да го гледаат AVATAR ?

--- надополнето ---



Го немаше во 3Д и плус АВАТАР се емитуваше во кино Рамстор,а не во Милениум.
2 пати го гледав АВАТАР во Рамстор и со сигурност тврдам дека небеше во 3Д.
а ти читаш само тоа што сакаш или све што пишувам ???? SPY KIDS 3 ! мислам дека во милениум играше и беше во 3д и влез беше 200 зашто даваа наочари кој потоа си ги носиш дома е ај сеа објасни ми како играл тој 3д филм кај нас
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
а ти читаш само тоа што сакаш или све што пишувам ???? SPY KIDS 3 ! мислам дека во милениум играше и беше во 3д и влез беше 200 зашто даваа наочари кој потоа си ги носиш дома е ај сеа објасни ми како играл тој 3д филм кај нас
и јас сум слушнал за истово.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
а ти читаш само тоа што сакаш или све што пишувам ???? SPY KIDS 3 ! мислам дека во милениум играше и беше во 3д и влез беше 200 зашто даваа наочари кој потоа си ги носиш дома е ај сеа објасни ми како играл тој 3д филм кај нас
Добро - од тоа 3D до оноа на Аватар има едно 30 години.

И Пирана во 80ти се даваше во 3D, ништо ново. Еве ти, купи вакви наочари и можеш и на твојот PC екран да гледаш 3D филмчиња.

 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Добро - од тоа 3D до оноа на Аватар има едно 30 години.

И Пирана во 80ти се даваше во 3D, ништо ново. Еве ти, купи вакви наочари и можеш и на твојот PC екран да гледаш 3D филмчиња.

Хаха,јас го гледав Фајнл Дестинејшн така,пошо на грешка го спуштив демек во 3D!
Цел филм онака црвено-син,безвезе па ајде после барај овакви наочари,обично ги даваа со календари и глупости,па по 15 минути зјапање главате ме заболе!
Има 3D и "3D" формати на филмови раазноразни,башка и наочари имаш еден куп!
И нема кино во Македонија кај шо можеш стварно да гледаш 3D филм и да ги долови сите ефекти!
Барем засега,можеби некогаш во блиска иднина ке има....да се надеваме :)
 
L

Lu

Гостин
а ти читаш само тоа што сакаш или све што пишувам ???? SPY KIDS 3 ! мислам дека во милениум играше и беше во 3д и влез беше 200 зашто даваа наочари кој потоа си ги носиш дома е ај сеа објасни ми како играл тој 3д филм кај нас
Јас зборев за она баш вистинското 3D,а не за таквите „детски„ (така би го нарекла) 3Д.
Има разлика од 3Д до 3Д.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Јас зборев за она баш вистинското 3D,а не за таквите „детски„ (така би го нарекла) 3Д.
Има разлика од 3Д до 3Д.
такви детски... :)
филм си е филм во 3д... јас така мислам , али ти ај стручно објасни ми која е разликата од 3д во 3д
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Јас зборев за она баш вистинското 3D,а не за таквите „детски„ (така би го нарекла) 3Д.
Има разлика од 3Д до 3Д.
а тоа детскиот 3Д каков е ?

иначе ја го гледав пред 4-5години spykids 2 во 3d варијанта во милениум и 50че беа овие наочари
филмиот си имаше некои делови кој беа со 3Д (сега тие делови беа 7-8 пошто филмот беше нискобуџетен валјда)

сега да дојде saw3d ќе биде болји валјда пошто како прво 3д технологијата е напредната и второ филмот има каде каде поголем буџет
али пак цел филм неможе да има 3д тоа ќе бидат само некој делови (да се надеваме дека ќе бидат многу)
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ejjj kolku sakam da pocnat da davaat vo ramstor ili milenium 3D so naocari filmovi.. i 500ce neka bide karta

sea iskacam pila 3D bil ludilo

b.t.w znae nekoj kade se prodavaat 3D naocari vo skopje i so pari se ?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
ejjj kolku sakam da pocnat da davaat vo ramstor ili milenium 3D so naocari filmovi.. i 500ce neka bide karta

sea iskacam pila 3D bil ludilo

b.t.w znae nekoj kade se prodavaat 3D naocari vo skopje i so pari se ?
Тоа за 100 денари киното е празно, па камоли за 500...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom