Кинеските моторчиња

Член од
1 август 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
Od kinesko podaleku!!! - Jas cel zivot si imam kvalitetni motor4inja.Sum imal:Tomos APN 6s,Yamaha Jog,Honda Dio,Kymco Super 9,i eve sega Gilera Ice i sum od site zadovolen, a sum vozel i mnogu kineski i site se zimi k....,gledam gore Baotian odel 65...koa ke krene baotian 65 ja ke mu go daam mojot motor,ili keeway koa ke krene 70km/h....prvo merete gi so to4en kilometraznik pa zboruvajte,ostaj nivniot kilometraznik pisuva 80 a kaj mene pisuva 63 i isto odime....
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
kinesk motrcinja ja gi vikam kineski tocak sum vozel i naj iskreno ne gi biva pa so saka neka bide bolji aprilia ili gilera ke ja platis ednas ama ke ja imas zasekogas a ne ovie kineskite ke daes 500 evra za 150cc a ide kako za 50 a baska toa so traat samo edna sezona.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
дечишта... копиљана...
Od kinesko podaleku!!! - Jas cel zivot si imam kvalitetni motor4inja.Sum imal:Tomos APN 6s,Yamaha Jog,Honda Dio,Kymco Super 9,i eve sega Gilera Ice i sum od site zadovolen, a sum vozel i mnogu kineski i site se zimi k....,gledam gore Baotian odel 65...koa ke krene baotian 65 ja ke mu go daam mojot motor,ili keeway koa ke krene 70km/h....prvo merete gi so to4en kilometraznik pa zboruvajte,ostaj nivniot kilometraznik pisuva 80 a kaj mene pisuva 63 i isto odime....
ти си богато детенце, неаме сите за џилера. браво, се пофали. кажи што коли има тате у гаража и вредност на посед,имот...
него, кивеј иде 67. и што ако се пекмезиш со 3км/h повеќе?! божееее...
а во врска со тоа 80-63 дека исто сте оделе, не претерувај. не сме сите деца овде. на крај краева тебе ти бил заебан колометражникот. поправи си го во џилера за 250 евра.
kinesk motrcinja ja gi vikam kineski tocak sum vozel i naj iskreno ne gi biva pa so saka neka bide bolji aprilia ili gilera ke ja platis ednas ama ke ja imas zasekogas a ne ovie kineskite ke daes 500 evra za 150cc a ide kako za 50 a baska toa so traat samo edna sezona.
да, еве го кинескиов точак скоро година и пол. го возам. како така бе?! нели требаше да престане да работи до сеа?

дај не лупајте зелени ве молам... престанете со тие глупости. сте дале 1500 евра повеќе за името и 10км/h. браво.
иам другарче со априлиа ср50, му се расипа светлото и нема кеш да го напраи. вози преку ден само. зашто? прашајте го колку кошта.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
дечишта... копиљана...

ти си богато детенце, неаме сите за џилера. браво, се пофали. кажи што коли има тате у гаража и вредност на посед,имот...
него, кивеј иде 67. и што ако се пекмезиш со 3км/h повеќе?! божееее...
а во врска со тоа 80-63 дека исто сте оделе, не претерувај. не сме сите деца овде. на крај краева тебе ти бил заебан колометражникот. поправи си го во џилера за 250 евра.
да, еве го кинескиов точак скоро година и пол. го возам. како така бе?! нели требаше да престане да работи до сеа?

дај не лупајте зелени ве молам... престанете со тие глупости. сте дале 1500 евра повеќе за името и 10км/h. браво.
иам другарче со априлиа ср50, му се расипа светлото и нема кеш да го напраи. вози преку ден само. зашто? прашајте го колку кошта.
Револтиран од богати копиљаци ???
Сакаш одмазда???
Велкам ту д клаб...

Инаку ти колку што ќе ја платиш џилерата или априлијата јас ќе купам 1000 кубика јамаха на старо или кинесче на ново.. И уште една ствар , отвори априлија види да не пише случајно на деловите Made in Italy .... Ова проверено ти го кажувам...Crafted in China пише со мали букви а после со поголеми букви пише Made in Italy .
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Револтиран од богати копиљаци ???
Сакаш одмазда???
Велкам ту д клаб...
не сине, не сум. неќам ни одмазда, нема зашто =))
само, пробувам да им ставам мозок малце во празните глави, па да почнат да размислуваат пореално и порационално. =))
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
@Blazzer: Остај ајде сега со фалење на Џилерите и слично сите мотори се добри. Може на нас децава не ни се добри кинескиве и подобри ни се априлиите или слично, но реално гледано на возрасен човек на кој моторот му служи за превоз од точка А до точка Б не му треба моторот да му оди 80 наместо 65 или дали ќе биде побрз од другите, сепак не му се исплаќа да дава 1500 евра повеќе за тие дополнителни 15км/ч, а и возрасен не верувам дека ќе успее да направи повеќе од 5-7 000 км во сезона што може без проблем да ги направи секој мотор со соодветно одржавање
П.С. Водените машини се појаки од ладените зошто се термички постабилни на поголеми оптоварувања. Еве ти доказ
25324233za6.jpg
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
Od kinesko podaleku!!! - Jas cel zivot si imam kvalitetni motor4inja.Sum imal:Tomos APN 6s,Yamaha Jog,Honda Dio,Kymco Super 9,i eve sega Gilera Ice i sum od site zadovolen, a sum vozel i mnogu kineski i site se zimi k....,gledam gore Baotian odel 65...koa ke krene baotian 65 ja ke mu go daam mojot motor,ili keeway koa ke krene 70km/h....prvo merete gi so to4en kilometraznik pa zboruvajte,ostaj nivniot kilometraznik pisuva 80 a kaj mene pisuva 63 i isto odime....
Ти да си ги ставиш сите твои квалитетни мотори таму каде што сонце не те огреало

Многу паметен си бил, стварно. Ние не знаеме што е поквалитетно па ај ти кажи ни по 129 пат пошо слаба меморија имаме и забораваме. Изгледа татко ти тебе ти ја појачал меморијата па ти сега ке ни кашуваш ова она.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Sorry!!! Грешка! Водено ладените од воздушно ладените мислев.
 
С

Спенсер

Гостин
ај да кажам и ја нешо, (не се разбирам многу у веспи, не ни имам веспа), него имам другар има кинеска,ја зема 850еур, на секој 4-5дена обавезно каиш му се кине, имам и еден со априлиа,он нема проблеми,колку шо знам ја, е сега кој колку длабок џеб има,таков мотор ке си вози, това е.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Луѓе вие не сте свесни колку го измалтретирав моторон и само улје менувам на 1000 км .... со 2 момичиња се качив до вишни ( 180 кг - 14 км угорница ) на другар ми априлијата нешто филтерот за воздух му беше затнат и јас со 2 до горе :)
Летово секој ден со еден другар обавезно до охрид на кале и едно чудо возење низ град ... до сега имам 4000 км и е супер :smir: Само нешо кога не е загреан цвичи кајшот ама нема везе
 

cak4e

T-REXXXXXXXX
Член од
2 февруари 2007
Мислења
72
Поени од реакции
0
epa vaka da vi kazam ja:
ja vishe vtora godina iam fosti kineska vespa 150 cc i da vi kazam pravo pa ja niednash ne sum bil na servis radi nea..samo pred 2 nedeli mi se zaeba kocnicata bev da ja zategnam..a za rezervni delovi ima poshto ja 2 pati pagjav so vespata iskrshiv i plastika i kocnici sve zivo i divo i sve ima da se kupi..i ne e ko shto rekoa 5 pati poskapo od aprilia..samo aferi se vadat..moe mislenje motorcinjata se top:D
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ех шо везе има водено или воздушно ... ако загрее губи на сила ќе си застаниш на пуш пауза и тераш пак :smir:
 
Член од
1 август 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
дечишта... копиљана...

ти си богато детенце, неаме сите за џилера. браво, се пофали. кажи што коли има тате у гаража и вредност на посед,имот...
него, кивеј иде 67. и што ако се пекмезиш со 3км/h повеќе?! божееее...
а во врска со тоа 80-63 дека исто сте оделе, не претерувај. не сме сите деца овде. на крај краева тебе ти бил заебан колометражникот. поправи си го во џилера за 250 евра.
да, еве го кинескиов точак скоро година и пол. го возам. како така бе?! нели требаше да престане да работи до сеа?

дај не лупајте зелени ве молам... престанете со тие глупости. сте дале 1500 евра повеќе за името и 10км/h. браво.
иам другарче со априлиа ср50, му се расипа светлото и нема кеш да го напраи. вози преку ден само. зашто? прашајте го колку кошта.
Kako prvo keeway odi 65 ne 70 i toa 5 km/h razlika ne e malce.Toa deka ja vozam 63 eve i 65 neka bide a keewayot 80 e to4no i ako sakas ke se kladime bidejki jas sto pati sum gi merel i keeway matrix i focusot i taa e.Do kaj 55-60 se to4ni ne vikam deka ne se ama posle od 60 do 65 epten poleka zabrzuvaat, a kilometraznikot celo vreme si se ka4ue si se ka4ue do 80 i nemoze vise i tamu si stoi.I toa ne e edna slu4ka so kilometraznikot koga ima laze...eve vi dr. primer: Gilerata moja odi 80 najveke,i se vozevme jas so mojot i edno drugar4e so edna kada kineska i go zbrkuvam malce ja mojot i pamtam bas vozev 74km/h i me preticuva on i na kraj koga zastanavme mu vikam kolku vozev i mi vika okolu 90 - 95 km/h i mi vika sho lazes deka ti odi 80 koa mnogu ti odi........nema sansi standard e gilerata da odi 95km/h.............I kolku kosta lambiceto be? 100 evra...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom