Километража за велосипед

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.386
Поени од реакции
5.146
Тој модел не покажува вкупна елевација на искачување така што тие податоци не се релевантни.Има на алиекспрес друг од таков тип што покажуваат но колку се прецизни не знам.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.386
Поени од реакции
5.146
E види ретко гледам, ама кога ке ставам (ми ја покажува и средната брзина или авг), покажува добра нмв. Е сега кога ке влезам на Страва кај што ја покажува елевацијата, секогаш ми накачува на врвот на највисокото искачување. Пример ако е 555 м, го прави 600 и нешто.
Овој е подобар од тој што си го купил и ќе нарачам едно за мене.Покажува и проценти на нагиб без разлика дали е угорница или удолница.Единствено не најдов податок дали има вкупно висинско искaчување во метри:
https://www.aliexpress.com/item/1005003352978420.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.407f7d3dfyqqzj&algo_pvid=b2e4aa86-4b0d-4a3d-aec7-3c9b96822a11&algo_exp_id=b2e4aa86-4b0d-4a3d-aec7-3c9b96822a11-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000028860589798"%7D&pdp_npi=2%40dis%21USD%2135.57%2124.9%2122.41%21%21%21%21%4021224e9b16670738620755565d07bd%2112000028860589798%21sea&curPageLogUid=kzKRLtLSwFUG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom