Кети е фан намбр уан !

Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Кој би рекол дека во една мала државичка како оваа Македонија, постојат верни и искреени фанови кои ги поддржуваат на нашите популарни естрадни ѕвезди. Малку подалеку од оваа точка на планетата (ако се наоѓате во Македонија) ширум светот верните фанови, повеќето - девојки, сечат вени, се преименуваат во името на својата омилена ѕвезда, се колнат во цркви на вечна љубов за нивниот идол-симпатија, ги следат на сите турнеи ширум државата или светот.

Кај нас е сепак малку поинаку, секој може да ги допре, да ги договори на кафе, да си се најдат на фејсбук, да си титкаат на телефони и да им поставуваат безброј битни и небитни прашања.

Во продолжение ќе ја истакнеме младата Кети Тодевска - мастер Фан што ја обожава воопшто целата македонска естрада. Кети со своите 16 години има фотографии од сите можни естрадни уметници од државава, од дебитанти до истакнати уметници. Тоа што е интересно е дека оваа млада девојка има контакт со скоро... еве да речеме, сите личности на македонската естрада. Таа со нив постојано си пишува на фејсбук и се договара за кафе и прошетки.

Кети е се повеќе популарна, неа ја знаат сите јавни личности, нема пејач кој еднаш запеал на Макфест, Кано Фест, Трубадури, Евро Фест а да не ја забележи милата Кети. Ако се прашувате зошто е тоа така... Зошто баш за неа одвоивме една статија? ...



Превземен разговор помеѓу Мартин Филиповски (Next Time) и Кети Тодевска.



Малку внимание и за Роберт Билбилов.



Искрено, имавме нерви да селектираме само две коментарчиња, Кети е толку редовна и одговорна кога ќе оставите пост, нема шанси да не ве испочитува со коментар или да не ви го поддржи ставот со еден клик "Ми се допаѓа (Like)".

Верувајте останаа уште многу содржини... Аа..за нив отом-птом !

До следна инспирација...

Извор: http://radiomk.com/scena-makedonija-balkan-svet/makedonska-scena/36-vesti/133-ketitodevska-fan-na-godnata
 
Г

Господ

Гостин
Воодушевен сум од нејзините достигнувања во областа на фанството,можам само да кажам дека кога еден ден ќе станам познат ќе ја имам шансата да се сликам со неа.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Јас сум фан на Кети.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Јас сум фан на фановите на Кети.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Оваа нешто као пациент е?
За малку утна, оваа е неизлечлив пациент.
Инаку ме потсети на еден филм, кога типот дознава од брат му дека неговата свршеница била callgirl, и овој вика тоа е нешто како hooker?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Јас сум хејтер на Кети!
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Здраво Кети фан намбр уан. Шо убаво вака сама што си си ја отворила темава.

--- надополнето ---

Јас сум хејтер на Кети!
Абе па не може да си фаца без хејтери. Не иде едно без друго.
 
T

Tetro

Гостин
[video=dailymotion;x235s]http://www.dailymotion.com/video/x235s_bloodhound-gang-the-roof-is-on-fire_music[/video]
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
(бегање офтопик)
Треба да го го гледам почесто цртанов. Го имам фатено само два три пати и се гледа дека е добар, ама ете едвај тие два-три пати само го начекав.
Ако го гледаш дали знаеш во кои термини го даваат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom